معرفی رشته پرستاری

دکتر رونقی

یکی از رشته‌های دانشگاهی که بعد از فارغ التحصیلی در رشته دبیرستانی علوم تجربی خواهان بسیاری دارد؛ پرستاری است. این رشته در مقطع لیسانس زیر گروه ۱ تجربی محسوب می‌شود و برای گرفتن مدرک کارشناسی در این رشته نیاز به پشت سر گذاشتن ۴ سال تحصیل است. شرط بومی بودن نیز برای پذیرش در این رشته جز شرایط اساسی به شمار می‌رود. اگر از علاقه‌مندان به این رشته هستید، در ادامه به معرفی رشته پرستاری پرداخته‌ایم.

اگر قصد قبولی در رشته پرستاری در بهترین دانشگاه های ایران را دارید، میتوانید برای برنامه ریزی کنکور از مشاوره کنکور تجربی دکتر رونقی بهره مند شوید. در صورتی که در رابطه با شرایط مشاوره و مزایای و تضمین قبولی سوالی دارید، میتوانید در یک جلسه مشاوره رایگان کنکور شرکت کنید.

رتبه لازم برای رشته پرستاری در دانشگاه‌های دولتی

در گام اول برای معرفی رشته پرستاری باید گفت؛ هر ساله با توجه به ظرفیت دانشگاه‌ها ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته پرستاری هم تغییر می‌کند. البته به غیر از ظرفیت دانشگاه‌ها عوامل دیگری هم در قبولی موثر هستند؛مانند نوع دانشگاه مدنظر فرد اعم از سراسری، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد و … . افراد بومی یک منطقه به دلیل قوانین بومی پذیری احتمال قبولی در دانشگاه‌های محل زندگی خود را دارند. جنسیت در پذیرش این رشته دارای اهمیت است. با توجه به این عوامل رتبه‌های چندهزاری گاهی حتی در شهرستان محل اقامت خود پرستاری قبول شده‌اند. البته اگر به دنبال دانشگاه‌های بهتر کشور هستید به رتبه بهتری نیاز دارید. برای پذیرش در این رشته رتبه زیر گروه ۱ بسیار موثر خواهد بود.

تحصیل رشته پرستاری در دانشگاه آزاد

یکی از رشته‌هایی که در دانشگاه آزاد نیز دارای ظرفیت قابل توجهی است، پرستاری است. شاید جالب باشد بدانید که با سابقه فعالیت در بسیج به شکل فعال، داشتن سهمیه و مواردی از این دست حتی با رتبه‌هایی مانند ۱۰۰ هزار کشوری احتمال قبولی در رشته پرستاری، البته در دانشگاه آزاد یک شهر یا شهرستان کوچک را دارید. البته پیش از انتخاب این رشته باید راجع به شهریه آن نیز بدانید. هزینه هر ترم از این رشته در دانشگاه آزاد بین ۳ تا ۵ میلیون برآورد می شود که البته به نسب واحدها و نوع آنها متفاوت خواهد بود.

رشته پرستاری بدون کنکور

 امکان پذیرش در رشته پرستاری بدون کنکور در دو شکل فراهم شده است؛ اولی در دانشگاه آزاد ست که نیاز به شرکت در آزمون ندارد. اما روش دوم قبولی در رشته‌های پیراپزشکی بدون آزمون است که با پذیرش در نیمه دوم تفاوت دارد و نیاز دارید که حتماً در آزمون سراسری شرکت کنید. هر ساله رشته ‌هایی در که امکان پذیرش بدون آزمون آنها وجود دارد در انتهای دفترچه راهنما ذکر شده است.البته این  رشته‌ها که پرستاری هم جزو آنهاست اغلب در مقطع کاردانی بوده و در مناطق محروم هستند.

طرح اجباری پرستاری

طرح اجباری پرستاری

جهت معرفی رشته پرستاری و شناخت آن یکی از مواردی که پیش از قبولی در این رشته باید حتماً مدنظر داشته باشید این است که پرستاری دارای طرح اجباری است. بدین معنا که بعد از اتمام ۴ سال تحصیل حتماً باید ۲ سال طرح بگذرانند.  البته در این دو سال حقوق به شما تعلق خواهد گرفت که نسبت به برخی شرایط میزان آن کم و زیاد خواهد شد.

سرفصل دروس رشته پرستاری

تعداد کل واحدهایی که در این رشته پیراپزشکی باید گذرانده شود ۱۳۰ واحد است. حدود ۴۶ واحد به دروس اختصاصی تعلق دارد . جمع دروس کارآموزی پرستاری که به دو بخش کارآموزی و کارآموزی در عرصه تقسیم می‌شود ۳۶ واحد خواهد بود. علاوه بر این موارد ۱۲ واحد درس اصلی، ۱۶ واحد درس‌های نظری و ۲۰ واحد عمومی وجود دارد که برای گرفتن مدرک کارشناسی باید آنها را گذراند.

امکان ادامه تحصیل در رشته پرستاری

برای کسانی که قصد دارند در این رشته ادامه تحصیل دهند چندین گرایش برای ارشد و دکترا وجود دارد. بعد از اتمام دکترا هم می‌توان در هیات علمی پذیرش شد که از حقوق بالاتری نسبت به شغل پرستاری بهره مند خواهید شد.حتی در برخی از دانشگاه‌ها هم با مدرک ارشد می‌توان جذب هیات علمی شد. فارغ التحصیلان این رشته در کنار خود پرستاری می‌توانند در آزمون کارشناسی به پزشکی هم شرکت کند.

بیشتر بخوانید:  سوالات متدوال کنکوری ها

بازار کار و درآمد رشته پرستاری

بازار کار و درآمد رشته پرستاری

کادر درمانی و مراقبت‌های پزشکی یکی از نیازهای اساسی در هر کشوری است کافیست تا به تعداد مراکز درمانی، بیمارستانها، کلینیک‌ها و درمانگاه‌ها نگاهی بیاندازید. برای هر تخت میزان استانداردی پرستار باید باشد و تعداد شیفت‌ها را در این عدد باید ضرب کنید. عدد به دست آمده بسیار بزرگ است و نشان می‌دهد که بازار کار برای این رشته کم نیست. افزون بر این موارد امکان ارتقای شغلی با عنوانی چون سوپروایزر، مترون و مسئول بخش نیز برای پرستاران فراهم است. در کنار ارتقا شغلی حقوق نیز افزایش خواهد یافت. بازار کار خوب یکی از مواردی است که در معرفی رشته پرستاری ذکر می‌شود.

بازار کار رشته پرستاری برای مردان

با اعمال سهمیه پذیرش بر اساس جنسیت در این رشته، قبولی مردان بسیار راحت‌ شده است. علاوه بر این به دلیل اینکه تعداد قابل توجهی از جامعه پرستاری را زنان تشکیل می‌دهند؛ احساس نیاز برای حضور مردان در این تخصص به شدت وجود دارد. این رشته به صورت کلی دارای بازار کار بسیار خوبی است و مردان هم از این قاعده مستثنی نیستند. با یک نگاه به آمار در سال‌های اخیر هم می‌توان دریافت علاقه مردان برای تحصیل و کار در این رشته به شدت افزایش پیدا کرده است.

وظایف پرستاران

 پرستاران کارشناسان متخصص پیراپزشکی هستند که به عنوان بخشی از تیم مراقبت‌های پزشکی در کنار کادر درمان مشغول به کار هستند. پرستاران به برنامه ریزی و تحویل مسیرهای درمانی برای بیماران با نیازهای جسمی و روانی کمک می‌کنند و به عنوان بخش اصلی در مراحل تشخیص، درمان و مراقبت از بیمار حضور دارند. در بسیاری از پرستاران در زمینه‌های خاص، از جمله تروما، ارتوپدی، سلامت روان، نوزادی و ناتوانی در یادگیری تخصص دارند. در هر تخصص، پرستاران از انواع مهارت‌های فنی و علمی قوی برای بهینه سازی در نتایج  بهبودی بیمار استفاده می‌کنند.

شرایط ورود به رشته پرستاری

 بنابر وظایف یک پرستار، وی  باید بسیار سازمان یافته، انعطاف پذیر، ناظر، قادر به ارزیابی بیماران باشد . ارتباطات بین فردی، همچنین بخش مهمی از نقش را به عهده دارد، زیرا پرستاران باید در موارد سخت و نگران کننده، مشاوره به بیماران و بستگان یا مراقبان خود را انجام دهند. پرستاران به عنوان بخش در بخش مراقبت‌های بهداشتی مشغول به کار هستند و وظایف و مسئولیت زیادی برای مراقبت از بیمار را مطابق با آخرین نوآوری‌ها و پیشرفت های پزشکی به عهده می‌گیرند؛ بنابراین در کنار این موارد باید صبور هم باشند.

سختی‌های کار پرستاران

برای معرفی رشته پرستاری باید بدانید که پرستار بودن بدون چالش نیست. این حرفه نیاز به فداکاری و تعهد زیادی دارد. مسائل و مشکلات بزرگی وجود دارد که در این حرفه با آن مواجه خواهید شد برخی از آنها عبارتند از:

 • ساعات کار طولانی: پرستاران اغلب موظفند در شیفت‌های طولانی کار کنند و خستگی ناشی از آن اجتناب ناپذیر است.
 • خطرات محل کار: پرستاران با تعدادی زیادی بیمار روبرو هستند و این کار خطراتی از جمله آلوده شدن به بیماری را در پی دارد. البته این مشکل و مسئله برای تمام مشاغل در حیطه کادر درمانی وجود دارد.
 • فشار روحی و فرسایش: این رشته به آدم‌های قوی نیاز دارد زیرا در فضای کار با فشارهای روحی چون از دست دادن بیمار، ناراحتی‌ها و مواردی از این دست روبرو خواهید شد.

جمع‌بندی

در معرفی رشته پرستاری باید گفت که شغلی خطیر و دارای اهمیت فراوان برای جامعه است. برای این کار باید روحیه فداکاری و از خودگذشتگی داشت. بسیاری از پرستاران به دیده یک شغل به آن نگاه نمی‌کنند و معتقدند بخشی از زندگی آنهاست. برای کسانی که فضای بیمارستانی را برای کار می‌پسندند و به دنبال رشته‌ای هستند که از پزشکی کوتاه‌تر باشد؛ پرستاری یک گزینه ایده‌آل است که از بازار کار خوبی نیز همانگونه که اشاره شد، برخوردار است. امکان ادامه تحصیل و ارتقاء شغلی نیز از دیگر مزایای آن به شمار می‌رود.

82 دیدگاه برای “معرفی رشته پرستاری
 1. ?????? گفت:

  سلام و خسته نباشید به شما دوست کنکوری … من ترم 6 پرستاری دانشگاه گیلان هستم و با علاقه وارد شدم!یعنی بعد از پزشکی پرستاریو مشابه ترین دیدم!ولی خیلی رشته سختیه خییییییییییییلی… تا واردش نشید متوجه نمیشید که همه چی میگن.من 2_3 سال پیش تو جایگاه شما توی سایتا دنبال نظر همه راجع به پرستاری بودم و دیدم همه ناله میکنند.گفتم نه عادت ایرانیاست که راضی نباشند اما خودم الان ناراضی ترین پرستار توی هم کلاسیام هستم! اگه آدم مغروری نباشی این رشته برات خوبه! چون حرف از همه کس باید بخوری!اگه میتونی بمون و بخون برای اون 3 تا رشته تاپ تجربی!من که انشاالله میخوام دوباره کنکور بدم!

 2. ???? گفت:

  سلام به نظر من که در هر رشته ای که علاقه داری تحصیل کن پرستاری هم رشته خوبی هست وهم بازار کار خوبی داره

 3. ???? گفت:

  سلام اینکه میگن از پرستاری ی آزمونی داره برای پزشکی راسته؟اگ هست شرایطش چیه؟

 4. ???? ?? گفت:

  سلام خیر

 5. M گفت:

  Salam.vaght be khair
  Mikhastam beporsam ba 12hez

 6. ???? گفت:

  ببخشید دندان پزشکی منطقه ۱ اردبیل سراسری چه رتبه ای لازمه ممنون میشم جواب بدین

 7. ???? ????? گفت:

  سلام.خسته نباشيد.من 95كنكور دادم بدون هيچ مطالعه اي 90000شدم منطقه3.ازالان ميخوام بخونم واسه96.درسم هم خوبه و هوش خوبي دارم.آياميتونم موفق بشم؟چندساعت مطالعه داشته باشم؟چطوري بخونم؟

 8. ???? گفت:

  سلام من سال ٩٦ ميخوام كنكور بدم
  رشته ى تجربى رو دوست دارم
  ميخوام بدونم پرستارى خيلى سخته؟
  يا درساش سنگينه؟

 9. ???? ???? ????? گفت:

  با سلام سخت بودن و یا آسون بودن بستگی به شما و میزان علاقتون داره …پرستاری جز رشته های پر طرفدار تجربی هست

 10. ???? ??????? گفت:

  من خیلی دوس دارم پرستاری تهران قبول شم.لطفا کسایی که تو دانشگاه تهران در این رشته تحصیل میکنن منو راهنمایی کنن.ممنون

 11. ? گفت:

  سلام رشته من تربیت بدنی هست و میخوام برا کارشناسی پرستاری بخونم علاقه دارم چون شنیدم پرستاری اناتومی و فیزیولوژی داره

 12. ???? گفت:

  سلام میخواستم بدونم دانشجوهای پ

 13. ???? گفت:

  سلام خسته نباشی اقای دکتر میخواستم بدونم بین رشته ی پرستاری و هوشبری کدوم از نظر درامد بهتر ایا درسته ک گفتین هوشبری بدن کنکور ؟

 14. ???? ???? ????? گفت:

  سلام\nحتما! (البته با تلاش و پشتکار)\nشما با یک برنامه ریزی تخصصی و استاندارد میتوانید به صورت کامل از تمامی ظرفیت و پتانسیل خود استفاده نمایید.\nافراد به سان شما که امروزه در بهترین رشته ها و دانشگاه ها مطالعه میکنند بسیارند.خوشحال میشیم بتونیم کمکتون کنیم به شماره زیر تلگرام بدید\n09120190548

 15. ???? گفت:

  سلام من میخوام کنکور امتحان بدم بعد برا رشته پرستاری روی چه درسهایی باید بیشتر تمرکز کنم

 16. ???? ???? ????? گفت:

  با سلام به شمار موجود در سایت پیام بدید.

 17. ???? گفت:

  سلاممن 28سالمه رشته م فني حرفه اي مهندسي نرم افزار,كه جند سال فارغ تحصيليمشدم,,, اكه بخوام امسال كنكورتجربي بدم واسه أزاد برستاري بايددرصدهام جطور باشن,,شهرش مهم نيست برام,,,بنظرتون اكه لزالان بخونم ميرسم؟؟ايااستخدامي برستاري شرايط سني داره يانه؟؟؟خواهش ميكنم راهنماييم كنيد…اينم شماره تلكرامم 09363660875

 18. Nurse گفت:

  من دانشجوی پرستاری بودم و هنوز وارد ترم 6 نشده بودم که سرکار رفتم، اینجا متاسفانه زمینه های شغلی پرستاری رو خیلی محدود گفتن… زمینه ی شغلی پرستاری خیلی زیاده

 19. Nurse گفت:

  شهریه ثابت گمونم حدود یک میلیون دویست تا سیصد هست و روی هم رفته سال های اول حدود دو تومن و سال اخر حدود سه تومن در میاد

 20. ???? ???? ????? گفت:

  با سلام اکه با برنامه بخونید بله میتونید قبول بشید.برای گرفتن راهنمایی های بیشتر به شماره زیر تلگرام بدید.\n09120190548

 21. ???? ???? ????? گفت:

  با سلام زیر 9800 منطقه 2

 22. ? گفت:

  سلام خسته نباشید من بعد از 7 سال قصد دارم دوباره کنکور تجربی بدم میخوام بدونم کتابای درسی رو باید دوباره تهیه کنم؟؟ تغییر زیادی کردن؟؟

 23. ???? ???? ????? گفت:

  سلام بله چاپ جدید تهیه کنید

 24. ???? ???? ????? گفت:

  سلام نهایت حقوقش 3_4 میلیون در ماه هستش، با مدرک ارشد شانس سوپروایزر شدنتون میره بالا، پرستار نمیتونه رئیس بیمارستان بشه

 25. ???? گفت:

  سلام آقای دکتر،من سال بعد کنکور دارم و از الان بد جور استرس گرفتم،اولویت های من به ترتیب پزشگی و پرستاری و شیمیه،
  من واقعا هیچ اطلاعی در مورد اینکه چه کنم ندارم،منظورم اینه حداقل رتبم برای اینا چند باید باشه و با توجه به اینکه من پسرم رشته ی پرستاری میتونم برم؟چه گرایشی؟؟

 26. ???? ???? ????? گفت:

  سلام برای قبولی در رشته پزشکی رتبه زیر 2500 لازمه…بستگی به این داره کدام دانشگاه مد نظرتون هست.استرس تا ی اندازه ای خوبه بیش از حد مانع پیشرفتتون میشه هدفمند و با برنامه ریزی درست درس بخونید سعی کنید در آزمون های آزمایشی شرکت کنید، نقاط قوت و ضعفتون رو شناسایی کنید و اشکالاتتون رو برطرف کنید.

 27. ??? گفت:

  سلام.. خسه نباشید خدمتون من رشتن ریاضی فیزیک بود بخاطر علاقه ای ک ب تجربی داشتم تصمیم گرفتم موقع ثبت نام کنکور رشتمو تجربی کنمو کنکور تجربی بدم ولی نتیجه خوبی بدست نیاوردم البته نخونده بودم اوردم80000بعد اسمال سال دوممهه اگه از الان شرو کنم شدنیه رشتع پرستاری قبول شم منطقه دوعم چ درصدایی و چ رتبع ای میتونم ازاد یا دولتی قبول شم… استرس زیادی دارم

 28. ???? ?? گفت:

  سلام بستگی به بیس علمیتون داره …امسال رو نقاط ضعفتون بیشتر کار کنید و اشتباهات سال قبل رو به حداقل برسونید.برای قبولی در رشته پرستاری یکی از دانشگاه های معتبر روزانه زیر 10000 منطقه 2 لازمه…به هدفتون فکر کنید و برای رسیدن بهش بجنگید استرس بیش از اندازه مانع پیشرفتتون میشه

 29. ???? گفت:

  سلام .من رشته حسابداری ورداشتم ولی به پرستاری علاقه دارم چطور میتوانم ازحسابداری به پرستاری برسم ممنون

 30. mohsen گفت:

  سلام دکتر .. من تقریبا سه سال دیگه کنکور دارم انشاءالله می خوام پرستاری بخونم چون بهش خیلی علاقه دارم .. می خواستم بدون پرستاری اونم برای مرد بازار کار عالی دارد؟ بعد از چهارسال می توانم وارد بازار کارش شوم؟ {به فرض این که دیگه نمی خوام برای مقاطع بالا تر بخوانم}

 31. ?????? گفت:

  سلام وقتتون بخیر من ۱۸ سالمه و رشته ی تجربی درس میخونم و ۹۶ کنکور دارم میخوام پرستاری دولتی مشهد قبول شم چه رتبه ای باید بیارم؟

 32. ???? ???? ????? گفت:

  سلام زیر 6000منطقه 2

 33. ???? ???? ????? گفت:

  سلام پرستاری جز رشته های خوب تجربی هست و

 34. ???? ??????? گفت:

  سلام خسته نباشین.ایا با رشته پرستاری میشه جراح داخلی شد؟

 35. ?????????? گفت:

  سلام وقتتون بخیر . ببخشید اگر کسی ازرشته ریاضی باشه و شاغل اما بخاد دوباره کنکور بده باید چه زمانی رو برای مطالعه بذاره تا بتونی رتبه ای برای ثبولی تو این رشته بیاره ؟ من مدرک نرم افزار دارم وشاغل در سایپا هستم اما دوران دبیرستان هم عاشق این رشته بودم ولی متاسفانه هیچ وقت نشد تجربی کنکوربدم . میشه بهم راهنمایی بوین لطفا

 36. ???? ???? ????? گفت:

  سلام حداقل 12 تا 14 ماه باید مطالعه

 37. ??? گفت:

  با سلام و خسته نباشید, من سال 90 کنکور دادم و با اینک خیلی مطالعه کردم اما رتبه کنکورم 16000 شد, و متاسفانه نتونستم رشته پرستاری قبول شم و همون سال رشته حسابداری رو ک فکر میکردم بازاد کار خوبی داره رو انتخاب کردم و سه ساله لیسانس گرفتم اما الان با اینک دو سال و نیم از فارغ التحصیلی بنده میگذره هنوز نتونستم کار خوب پیدا کنم و تصمیم گرفتم دوباره کنکور بدم, میخواستم راهنماییم کنید ک برای قبولی تو رشته پرستاری یا سایر رشته های پیراپزشکی چطور مطالعه کنم و چ درصدایی باید بزنم و چ رتبه ای بیارم؟؟؟؟ و ی سوال دیگه اینک با توجه ب اینک من متولد نیمه دوم 71 هستم ممکنه تا دوباره وارد دانشگاه شمو درس بخونم و بخوام وارد بازار کار شم شرایط سنی شامل حال بنده بشه ,ی سوال دیگه اینکه اگه بخوام دانشگاه آزاد پرستاری بخونم بدون کنکور میتونم وارد شم یا حتما باید کنکور بدم؟؟؟؟

 38. ??? گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  من سال 90 کنکور دادم و با اینک خیلی تلاش کرده بودم رتبم 16000 شد و متاسفانه نتونستم پرستاری قبول شم و از اونجایی ک فکر میکردم رشته حسابداری بازار کار خوبی داره حسابداری رو انتخاب کردم و وارد دانشگاه شدم و سه ساله لیسانس گرفتم اما متاسفانه الان با اینکه 2/5 از فارغ التحصیلی بنده میگذره اما همچنان نتونستم کار خوب چیدا کنم و بخاطر همین تصمیم گرفتم دوباره کنکور بدم, سوالم اینه ک برای قبولی تو رشته های پرستاری و پیراپزشکی چ درصدایی باید بزنم و رتبم چند بشه؟ و ی سوال دیگه اینکه باتوجه ب اینک بنده متولد بهمن 71 هستم ممکنه بعد اینکه درسم تموم شدم شرایط سنی شامل حال بنده بشه و نتونم جذب بازار کار بشم؟؟؟ ی سوال دیگه اینک اگه بخوام دانشگاه آزاد پرستاری بخونم حتما باید کنکور بدم یا بدون کنکور هم میتونم وارد دانشگاه ازاد بشم و پرستاری بخونم؟؟؟؟

 39. sadaf گفت:

  سلام من ميخوام پرستاري بخون ميگن سخته واقا سخته؟

 40. ????? گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید با اینکه براتون پیام گزاشتم اما جوابی از اون دریافت نکردم برای همین سوالم رو دزباره می پرسم به نظرتون رشته فیزیو تراپی خوبه و اینه بازار کاره خوبی داره یا نه ؟ بعد اینکه متوسط حوقش چه قدره اگر کیلینیک نزنی

 41. ???? ???? ????? گفت:

  سلام فیزیو تراپی رشته ی خوبی هست و جز رشته های پردرامد تجربی محسوب میشه …معرفی این رشته در سایت قرار داده شده …(میتویند حتی با ویزیت در منزل درآمد خیلی خوبی داشته باشید.)

 42. ??? گفت:

  باسلام من لیسانس هستم بعد 4 سال دوباره میخوام کنکور بدم و رشته پرستاری قبول بشم بنظرنتون از الان بخونم میتونم پرستاری آزاد قبول بشم

 43. mtz گفت:

  سلام میخواستم ببینم سطح پرستاری دانشگاه گیلان چجوریه.
  چون از دوستام شنیده بودم جز دانشگاه های رده پایین هست

 44. ???? ???? ????? گفت:

  سلام رتبه لازم جهت قبولی در این رشته در دانشگاه گیلان زیر 12000 منطقه 2

 45. ???? ???? ????? گفت:

  سلام بله

 46. ???? ???? ????? گفت:

  سلام بستگی به خودتون داره در صورتی که با برنامه صحیح درس بخونبد و ساعت مطالعتون رو افزایش بدید. میتونید قبول بشید.

 47. ????? ? گفت:

  سلام.من سال 88کارشناسی علوم تربیتی قبول شدم وسال 92فارغ‌التحصیل شدم الان میخام پرستاری بخونم الان سوالم اینه آیا باید دوباره کارشناسی شرکت کنم یا ارشد؟

 48. ???? گفت:

  با سلام و احترام خدمت مشاور گرامی ، من فارغ التحصیل رشته مهندسی از دانشگاه دولتی هستم و به تازگی خدمت سربازی ام تموم شده ولی کو کار واسه ما مهندس ها تازه من شاگرد اول کلاسمون بودم . میخواستم بپرسم ایا استخدام پرستار دارای محدودیت سنی است یعنی من که 26 سال دارم ایا بعد از لیسانس و طرح میتونم استخدام بشم یا خیر…با تشکر از لطف شما

 49. amer گفت:

  سلام من 17 سالمه و رشته تجربی ام و کنکور 97 باس شرکت کنم
  خونمونم یکی از شهرستانای مشهده و میخام پرستاری دانشگاه مشهد قبول شم
  رتبم باید چند بشه و چقد در روز باید درس بخونم لطفا جواب بدیییید
  و سوال بعدیمم اینه ایا اهنگ رپ خوندن رو یادگیریم تاثیر بدی داره یا مربوط نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 50. amer گفت:

  اگه لطف کنید جوابمو هر چه سریع تر بدید ممنون میشم
  درضمن معدلمم 17.68شده ایا پرستاری توقع کنم یا چیزی دیگه ای به نظرتون؟؟؟؟

 51. ???? ???? ????? گفت:

  سلام.ضمن آرزوی موفقیت برای شما\nبرای قبولی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد رشته پرستاری ربته زیر 7500 منطقه 2 رو باید دارا باشید\nبستگی به پیش زمینه درسی شما داره و اینکه در چه دروسی قوی و ضعیف هستید سعی کنید 3-4 ساعت مطالعه در روز رو حفظ کنید و هر هفته یک ربع به میانگین کل ساعت مطالعتون اضافه کیند.\nاینکه رپ میخونید لطمه به درستون وارد میشه یا نه رو خودتون باید بررسی کنید که چه تاثیری در عملکرد درسیتون داره در صورتی که بازدهی مطالعتون رو پایین آورد سعی کنید براش برنامه ریزی کنید و به عنوان جایزه برای خودتون در نظر بگیرید برفرض:با خودتون بگید که در صورتی که امروز 5 ساعتی که تو برنامه قراره درس بخونم رو مطالعه کنم به عنوان جایزه فلان کار رو انجام میدم…موفق باشید

 52. ???? ???? ????? گفت:

  amer aziz javab shoma dade shod

 53. ???? ???? ????? گفت:

  سلام.ضمن آرزوی موفقیت برای شما\nرشته پرستاری از جمله رشته های مورد نیاز مراکز درمانی هست و معمولا بازار کار برای این رشته همواره وجود داشته ….برای کارهای قرار دادی محدودیت سنی ملاک نیست\nبرای استخدام پیمانی حداقل 20 و حداکثر 35 برای کارشناسی پرستاری/

 54. ???? ???? ????? گفت:

  سلام ضمن آرزوی موفقیت خدمت شما\nبرای قبولی در رشته پرستاری باید کنکور سراسری ثبت نام کنید.

 55. ???????? گفت:

  سلام خسته نباشید من دیپلم برق .فنی حرفه ایی دارم .ولی الان میخام با دادن کنکور پرستاری بخونم یا دانشگاه آزاد یا دولتی .از افرادی شنیدم دیپلم فنی حرفه ایی نمی تونی وارد این رشته بشی لطفا راهنمایی اولیه تحصیلات پرستاری رو به من بگین ممنون

 56. ??? گفت:

  باعرض سلام وخسته نباشید
  من 29سالمه فارغ التحصیل رشته زمین شناسی هستم میخوام درسال 97 برای کنکور دررشته پرستاری شرکت کنم ولی بخاطر سنم که بالاست دچارسردرگمی شدم ممنون میشم راهنماییم کنید.

 57. ???? ???? ????? گفت:

  سلام مورد مشابه شما زیاد داشتیم که حتی پزشکی هم قبول شدن…مهم اینه که اولویت شما چیست؟\nبرای شرکت در کنکور همه جوانب را در نظر بگیرید

 58. ????? گفت:

  سلام ،میخواستم بدونم میشه تا10سال آینده به بازار کار پرستاری امیدوار بود یا نه؟
  خیلی ممنون میشم جواب بدین

 59. dilek گفت:

  برای زیست…شیمی..ادبیات چه کتابی بخرم ؟

 60. ???? ???? ????? گفت:

  سلام به قسمت معرفی منابع در سایت مراجعه کنید.(لیست بهترین منابع قرار داده شده)

 61. ???? گفت:

  سلام خسته نباشین من پیش انسانی دارم سوالم اینه میتونم برا کنکور پرستاری اقدام کنم یا نیاز به تغییر رشته هست؟؟؟ممنونم

 62. ????? گفت:

  با سلام .. من رشته روانشناسی بالینی خوندم اما به رشته پرستاری و اتاق عمل هم خیلی علاقه دارم.. میخواستم راهنماییم کنید رشته روانشناسی بهتره که ادامه بدم یا پرستاری و اتاق عمل کدوم موقعیت و آینده بهتری دارن

 63. ???? ???? ????? گفت:

  سلام بستگی به خودتون و میزان علاقتون داره در مورد هر رشته به طور مفصل توضیح داده شده هر دو رشته بازار کار خوبی دارند.

 64. ???? ???? ????? گفت:

  سلام .ما تا موقع اعلام نتیجه کنکور همراه دانش آموز هستیم.لطفا برای اطلاع از جزئیات روند کاری با شماره موجود در سایت تماس بگیرید

 65. ??? گفت:

  سلام .میخواستم بپرسم برای منی که درامد زایی مهمه پزشکی برم یا پرستاری؟؟؟
  به نظرتون عمد آدم تو پزشکی تلف نمیشه؟؟؟؟

 66. ???? گفت:

  سلام
  من فارغ التحصیل رشته ی علوم آزمایشگاهی در مقطع کارشناسی هستم
  الان احتیاج دارم که پرستاری بخونم اما اصلاً نه دیگه چیزی از کنکور میدونم و نه با قوانین آشنایی دارم، چون من کلی از واحدهای عمومی و تخصصی رشته ی پرستاری رو در رشته ی خودم پاس کردم.
  الان نه مشاوری پیدا کردم که تخصصی منو راهنمایی کنه نه میدونم که باید چکار بکنم!

 67. ???? ???? ????? گفت:

  سلام در در صورتی که مشکل نظام وظیفه نداشته باشید مجدد میتونید در کنکور شرکت کنید و در رشته مورد علاقتون قبول بشید.

 68. ???? ?? گفت:

  سلام دندانپزشکی جز رشته های زود بازده تجربی محسوب میشه …از بین رشته های غیر پزشکی هم فیزیوتراپی – پرستاری و …بسته به نوع علاقه و توان علمیتون داره

 69. ???? ?? گفت:

  سلام بله میتونید

 70. ???? ???????? ???????? ???? ????? گفت:

  سلام \nباید کتب درسی و کمک درسی جدید رو تهیه کنین. انتخاب کتاب کمک درسی به سطح شما بستگی داره.\nدر سایت به صورت مقاله اورده شده که کدوم کتاب ها مناسب تره برای هر درس لطفا در قسمت جستوجوی سایت سرچ کنین .حتما بهتون کمک میکنه ..\nپیشرفت در تست زنی با صحیح تست زدن مداوم بوجود میاد و راه میانبری نداره..البته اصولی وجود داره که باید رعایت کنین که برای اینکار از مشاور کمک بگیرین.

 71. ???? ???????? ???????? ???? ????? گفت:

  سلام \nباتوجه به قوانین تا سن 35 سالگی میتونین استخدام دستگاه های دولتی شین پس مشکلی نیس.

 72. fatemeh گفت:

  باسلام و خسته نباشید دکتر گرامی
  بنده امسال یعنی ۹۶کنکور دادم واتاق عمل کرمان ملی قبول شدم
  حقیقتش نمیدونم بازار کارش چجوریه خپبه یا نه و بین پرستاری و اتاق عمل تردید دارم بنظرتون کدومش خوبه من به هردو رشته علاقه دارم ….خواهشاراهنمایبی کنید اگه میشه پاسختون رو به ایمیلم بفرستید

 73. ???? ???????? ???????? ???? ????? گفت:

  سلام \nهردو رشته های خوبی هستن ،اول به این دقت کنین که امکان ادامه تحصیل تو کدوم رشته براتون فراهم تره چون قطعا باید به درجاتی بالاتر از لیسانس فکر کنید ، بهترین کار اینه که از افرادی که در این دو رشته فعالیت میکنن سوال کنین تا بهتر راهنمییتون کنن. \nبه محیط کار و همچنین نحوه ی کار تو هرکدوم هم توجه کنین \nماهیت مراقبتی و درمانی این دو رشته سبب شده تا این دو رشته از جهات زیادی مشابه به نظر برسند مثلا از لحاظ دروس و حقوق دریافتی شاید تفاوت چندانی با هم نداشته باشند اما در عین حال واقعیت این است که تفاوتهای زیادی با هم دارند. مثلا رشته ی اتاق عمل با توجه به محل کارش و اینکه وابسته به اتاق عمل است از نظر بازار کار نسبت به رشته پرستاری محدودتر می باشد.\nیا این که هر کدام از این رشته ها یکسری آموزش ها و دروس تخصصی دارند که باعث متمایز شدن آنها از هم می شود. به طور مثال کارشناسان اتاق عمل بیشتر آموزش های لازم در خصوص روش های مختلف اعمال جراحی و تجهیزات لازم را فرا میگیرند و پرستاران نیز واحدهای تخصصی دیگری دارند.\n از آن جا که کار در اتاق عمل نیاز به ایستادن در مدت زمان طولانی و توانائی برای جابجایی و بلند کردن اشیاء سنگین دارد و فرد را در معرض مناظر و بوهای ناخوشایند و مواد خطرناک قرار می‌دهد، فرد باید توانایی جسمی لازم را داشته باشد. البته بسیاری از این موارد در خصوص پرستاران نیز صدق می کند.

 74. ???? گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم مشاوره های شما رایگان هست یا با هزینه،اگه هزینه داره لطفا مبلغشو بگین.

 75. ???? ???????? ???????? ???? ????? گفت:

  سلام \nخیر رایگان نیس. \nبرای اطلاعات مورد نیازتون با این شماره تماس بگیرین \n09120190548

 76. ???? گفت:

  سلام
  امسال ینی سال 96 من به رشته پرستاری دانشگاه ازاد کلیبر از شهر های اذربایجان شرقی قبول شدم
  شهریه ثابت 1.5وشهره متغیر1.5واسه ترم یک بود که ترم های اخر حدودا تا 4.5میرسه
  البته شما اگه قرار باشه واسه دانشگاه ازاد ثبت نام بکنید که خارج از شهر خودتونه بهتره شهرهای کوچک رو انتخاب بکنید که هزینه هاش پایین تره

 77. ???? گفت:

  سلام آره این آزمون هست و مختص دانشگاه علوم پزشکی تهران البته شرط معدل هم دیپلم هم کارشناسی داره و ظرفیت خیلی کمی هم داره

 78. ?? گفت:

  سلام.من امسال دانشجوی پرستاری دانشگاه ازاد نراق شدم ترم یک ۳۵۰۰ ؛ترم دو ۳۶۰۰ و ترم سه ۳۸۰۰ میشه و نهایتا به نقل از ترم بالایی به ۵ تومن میرسه:ظرفیت مازادهم که حدودا از ۴.۵_۵ تومن شروع میشه و ترم به ترم بالاتر میره

 79. Sahar گفت:

  سلام اقا دکتر من امسال میخام کنکور بدم رشته ی تجربی به پرستاری هم خیلی علاقه دارم باید روزی چند ساعت درس بخونم میشه راهنماییم کنید .دوست دارم دانشگاه دولتی بیارم

 80. ???? ???? ????? گفت:

  سلام حداقل روزی 8 ساعت مطالعه باید داشته باشه

 81. ???? گفت:

  سلام میشه بگید برای قبولی پرستاری روزانه دانشگاه گیلان چه رتبه ای لازمه بیارم؟؟منطقه 3 گیلان هستم

 82. ???? ???? ????? گفت:

  سلام زیر 4000

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *