چگونه زیست بخوانیم؟

دکتر رونقی

همانطور که می دانید درس زیست مهمترین درس در کنکور تجربی با ضریب ۴ و تعداد ۵۰ سوال است که در ۳۶ دقیقه باید به آن پاسخ داده شود. درسی سرنوشت ساز در کنکور که باید به آن توجه بیشتری داشته باشید.

باید بدانید که تست های زیست شناسی هرساله بیشتر به سمت مفهومی شدن می روند. طراحان کنکور مهارت بسیاری در طرح کردن سوالات مفهومی و ترکیبی دارند و همین مفهومی کردن سوالات ,سختی درس زیست را دوچندان می کند.

همانطور که در مقاله ی “تکنیک های تست زنی صفر تا صد ” اشاره شد, در بعضی از دروس می توانید بخش هایی از کتاب را که از اهمیت کمتری برخوردارند, حذف نمایید درحالیکه در درس زیست اجازه ی حذف مطلبی را ندارید زیرا سوالات درس زیست شناسی کاملا باهم ترکیب می شوند و با حذف یک مطلب احتمال از دست رفتن تست های زیادی را به همراه دارد.

در ادامه ی این مقاله به روش های صحیح خواندن زیست شناسی و اهمیت آن در کنکور تجربی می پردازیم.

روش های صحیح مفهومی خواندن زیست شناسی:

چند کتاب و یک فرد که در حال مطالعه می باشد

مفهومی خواندن به این معناست که به تک تک کلمه ها و جملات دقت کنید و بتوانید ارتباطی بین جملات و پاراگراف ها و حتی تصاویر برقرار کنید. این ارتباط برقرار کردن باعث به وجود آمدن مفاهیمی میشود که در کتاب ذکر نشده است و از طریق نتیجه گبری خودتان به دست می آید.

در این روش حفظ کردن جملات فایده ای ندارد بلکه فهمیدن عمیق مطالب بسیار کمک کننده است. پس سعی در فهم موضوعات داشته باشید.

روش مفهومی خواندن کمی سخت تر و زمان برتر از روش حفظی است ولی در عوض , مفهومی شدن مطالب در ذهن شما می نشیند درحالیکه با حفط کردن ممکن است مطالبی از ذهنتان پاک شود.

در این روش ابتدا درس را به صورت روزنامه و سریع بخوانید و در دور دوم به مدت طولانی تر روی هر جمله مکث کرده و آن را کاملا تحلیل کنید و تمامی نکات را در حاشیه کتاب یادداشت کنید.

**نکته: حاشیه نویسی نکات, سرعت مرور درس ها را افزایش می دهد.

پیدا کردن ارتباط بین دو پاراگراف, متن و شکل, حتی بین ۳ کتاب زیست شناسی و فصل های آن از مهمترین نکات ترکیبی و مفهومی خواندن است.

سعی کنید جداولی برای مطالبی که باهم ارتباط دارند تهیه کنید و نکات ۳ کتاب را در آن خلاصه کنید.

از آنجایی که مفهومی خواندن ساده نبوده و بسیار زمان گیر است، می توانید از کتاب های کمک آموزشی که بسیاری از نکات را برای شما آماده کرده اند استفاده کنید.

**نکته: تنها به کتاب های کمک آموزشی اکتفا نکنید و مرجع خود را کتاب های درسی خود قرار دهید.

شکل ها و نمودارهای کتاب درسی را کاملا یاد بگیرید و ارتباط آنها را با متن پیدا کنید. در سالهای اخیر, طراحان کنکور سوالات بسیاری از شکل ها و نمودارها طرح کرده اند.

بعد از خواندن هر درس تست های خط به خط درس را بزنید و تست های مفهومی را برای زمانی بگذارید که ۳ کتاب درسی را مطالعه کرده باشید.

پس از زدن تست های مفهومی بدلیل مشکل بودن این نوع تست ها, تمامی تست هایی که غلط و درست زده اید را تحلیل کنید و نکته هایی که از این نوع تست ها پیدا می کنید را هم در حاشیه  کتاب بنویسید. این نکات را حتما به خاطر بسپارید زیرا که امکان تکرار این نکات در قسمتی از تست دیگر وجود دارد.

حاشیه نویسی کتاب ها در ماه های آخر تبدیل به منبع نکته های اصلی می شوند و بهترین منبع برای مرور همین است. اگر حاشیه نویسی برای شما گنگ و نامفهوم است می توانید در مقاله حاشیه نویسی بیشتر در این باره یاد بگیرید
همیشه برای مطالعه ی درس زیست شناسی, صبح را در نظر بگیرید که با انرژی بیشتری آنرا بخوانید. برای این درس بیشتر از دروس دیگر زمان بگذارید چه در روز و چه در هفته..

بسیاری از دانش آموزان با همین روش های ساده زیست را بالای ۸۰ درصد زده اند. امیدواریم شما نیز با استفاده از این روش مفهومی خواندن زیست بتوانید درصد بالایی در این درس کسب کنید.

نحوه ی مطالعه زیست شناسی :

نحوه درست و صحیح مطالعه درس مفهومی زیست

سعی کنید هر روز زیست شناسی را در برنامه ی مطالعه ی خود قرار دهید و تست زنی روزانه را فراموش نکنید.

به طور کلی مطالب زیست شناسی را میتوان به سه بخش مطالب حفظی، چرخه ها و شکل ها و مسائل ژنتیک طبقه بندی کرد.

 • مطالب حفظی :

بخش عمده ی سوالات را مطالب حفظی تشکیل می دهند که برای تسلط روی این بخش باید حتی از کوچکترین و ریز ترین مطالب کتاب (مانند قید ها) گذرا عبور نکنید و همچنین برای کسب توانایی در حل سوالات درست و غلط ، مطالعه ی دقیق به همراه تمرکز ضرروت دارد و هرگز هیچ کتاب تست و جزوه ای را جایگزین کتاب درسی نکنید.سعی کنید پس از مطالعه ی دقیق مطالب چند دقیقه استراحت و سپس شروع به زدن تست های آموزشی کنید.

 • چرخه ها و شکل ها :

چرخه های زیست شناسی بیشتر در مباحث گیاه شناسی و آغازیان و قارچ ها قابل مشاهده هستند که معمولا به دلیل سوالات مفهومی که از آنها مطرح می شود پاسخگویی به این سوالات برای داوطلبان کمی دشوار است لذا توجه نمایید ابتدا چندین بار هر چرخه را بکشید و با تمرین و دوره ی زیاد سعی کنید همانطور که در کتاب درسی ترسیم شده اند آنها را  به خاطر بسپارید.
برای یادگیری شکل ها هم مثل شکل گیرنده های حسی در فصل سوم سال سوم لازم است بدانید که مثلا سطحی ترین و عمیق ترین گیرنده ها کدامند ، پس از هیچ کدام از شکل های کتاب بخصوص تصاویر زیست شناسی سال دوم به راحتی عبور نکنید.

 • مسائل ژنتیک

از مسائل ژنتیک در کنکور همواره سوال مطرح میشود (مانند دودمانه) و.. حل این سوالات زیاد سخت نخواهد بود لذا اگر کمی هشیار باشید می توانید از این بخش به راحتی نمره ی لازم را کسب نمایید برای یادگیری حل این سوالات کتاب ژنتیک انتشارات تخته سیاه توصیه میشود.

سه توصیه ی اکید به دانش آموزان پایه :
۱- پیش خوانی مطالب زیست شناسی را قبل از شروع کلاس فراموش نکنید
۲- تست زدن را از هم اکنون شروع کنید و نکات جدیدی که با آنها برخورد می کنید را در کتاب خود ضبط نمایید تا در آینده با مرور مکرر مطالب ، در ذهنتان حک شود
۳-  پس از خواندن هر مطلب ارتباط آن را با مطالب گذشته پیدا کنید و در حاشیه ی کتاب خود یادداشت نمایید تا از هم اکنون ذهن خود را برای سوالات ترکیبی آماده سازید.

چند درصد زیست شناسی بزنیم تا پزشکی قبول شویم ؟

تست های موفق در درس زیست شناسی

این سوال بسیاری از دانش آموزان رشته تجربی است.
حقیقتا کسب رتبه ای که به رشته ی پزشکی ختم شود فقط بستگی به درس زیست ندارد!  شما نمیتوانید تمام دروس دیگر را کنار گذاشته و فقط تست های زیست شناسی را بزنید و پزشکی قبول شوید!!
حتی با دانستن درصد تمام دروس هم تضمینی بر قبولی رشته ی مورد نظر نیست زیرا که هر ساله تعداد رتبه های قبولی در هر رشته بر اساس ظرفیت دانشگاه ها تعیین می شود. همچنین سختی و آسانی سوالات در تعیین رتبه ی شما تاثیر بسیاری دارد. اگر به رشته ی پزشکی علاقه دارید پیشنهاد می کنیم مقاله چگونه پزشکی قبول شویم را مطالعه کنید

**توجه : کلیه ی داوطلبین کنکور سراسری باید توجه نمایند که آنچه که در کنکور اهمیت دارد درصد نیست بلکه تراز آن درس است ، لذا توجه به درصد بدون تراز اهمیتی ندارد ! یعنی باید توجه داشته باشید که مثلا ممکن است به دلیل سختی یک درس درصد پایینی کسب کرده باشید اما تراز بالایی را به دست آورید لذا با دیدن درصد های کنکور به خود مغرور یا از خود ناامید نشوید و با پشتکار تمام تلاش خود را برای کسب بهترین درصد و تراز بکنید.

بودجه بندی درس زیست شناسی

بحث بودجه بندی در درس زیست شناسی کمی دشوار است چرا که بیشتر سوالات این درس به صورت ترکیبی مطرح میشوند پس توجه به تمام نکات زیست شناسی اهمیت دارد. همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر شد شما مجاز به حذف هیچ یک از مطالب زیست شناسی نیستید و در این درس فقط مطالب به دو دسته ی پر اهمیت و کم اهمیت تقسیم می شوند:

کدام مباحث در زیست شناسی اهمیت بیشتری دارند ؟
همانطور که در قبل گفته شد با توجه به تغییرات جدید سوالات زیست شناسی در کنکورپاسخگویی به این سوال به دلیل افزایش سوالات ترکیبی و شمارشی ممکن نیست ، اما در هر حال بر اساس بررسی سوالات    می توان گفت در کنکور سراسری ۹۵ ، ۱۳ سوال از زیست دوم ،
۱۵ سوال از زیست شناسی سوم و ۱۷ سوال از زیست پیش دانشگاهی و ۵ سوال کاملا ترکیبی طرح شده بود که از این بین گردش مواد در زیست ۱ و ژنتیک در زیست ۲ و آغازیان در زیست پیش دانشگاهی بیشترین تعداد سوالات را به خود اختصاص داده بودند.

کدام مباحث در زیست شناسی اهمیت کمتری دارند ؟
می توان گفت تنها کادر های مربوط به بیشتر بدانید در کنکور سراسری فاقد اهمیت هستند ولی کادر های مربوط به فعالیت و آزمون و تفکر نقادانه اهمیت زیادی دارند

178 دیدگاه برای “چگونه زیست بخوانیم؟
 1. hossein گفت:

  سلام\nشما باید کتاب ها رو باهم بخونید در تابستان زیست دوم و سوم رو بخونید و در طول سال زیست پیش به صورت ثابت و زیست پایه به صورت جایگزین مطالعه کنید.

 2. sara n گفت:

  سلام خسته نباشید\nمن دوسال دیگه کنکور دارم و دلم میخواد شهید بهشتی قبول بشم رشتمم تجربیه به نظر شما تابستون امسال چهکار کنم؟ در ضمن چه کار کنم درصدم زیستم خوب بشه.در ازمون قلم چی هم شرکت میکنم

 3. ???? ???? ????? گفت:

  سلام خیلی ممنون\nتابستون امسال دروس دوم رو مرور کنید و تست هاش رو حل کنید.\nشما زمان خوبی برای رتبه برتر شدن دارید ازش استفاده کنید!\nمیتونید تو طرح رتبه پروری ما شرکت کنید

 4. ???? ???? ????? گفت:

  سلام میتونید نحوه مطالعه زیست رو از لینک زیر مطالعه کنید\nhttps://doctorronaghi.ir/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B2%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%85%D8%9F/

 5. zahra گفت:

  سلام,ممنون از وقتی که میذارید.من برای کنکور 95میخونم.برای تابستون خوندن کل زیست دوم و بعدش سوم به این روشی که گفتید کافی ؟!یا شروع کنم بخش هایب که بهم مرتبط هستند رو باهم بخونم ؟!

 6. ???? ???? ????? گفت:

  سلام فعلا زیست دوم و سوم رو جدا بخونید بعد از ا

 7. ???? گفت:

  سلام…میخواستم بدونم ما دانش آموزایی که یه سال میمونیم زیستو چیکار کنیم…من کل سال قبل دوم و پیش رو خوندم…اگه تابستون فقط سال سوم رو مفهومی بخونم اشکالی داره؟

 8. ???? ???? ????? گفت:

  سلام اشتباه میکنید.\nتابستون زیست 2 و 3 رو کامل بخونید و تست هاش رو حل کنید.

 9. ???? ???? ????? گفت:

  سلام اگه انقدر علاقه دارید تغییر رشته بدید و برای پزشکی تمام تلاشتون رو انجام بدید.

 10. ????? گفت:

  سلام ببخشید من دو سال دیگه کنکور دارم لازمه زیست سوم هم بخونم یا نه؟

 11. ???? ???? ????? گفت:

  سلام حمتا آزمون ثبت نام کنید. مرور باید روزانه هفتگی و ماهانه باشه

 12. ?? گفت:

  ببخشید شما چه موسسه

 13. ???? گفت:

  سلام من سال95 کنکور دارم درسهارو به خصوص زیست رو زیاد میخونم الانم زیست سومو کامل خوندم و برای هر فصل تست زده ام و به قول ش

 14. ???? ???? ????? گفت:

  سلام باید مرور هاتون رو افزایش بدید زیست نیاز به مطالعه بسیار داره

 15. Vida گفت:

  سلام من سال 95 کنکور دارم ولی تا الان 3 فصل سال دوم و 3 فصل سال سوم رو خوندم دارم طبق برنامه ی قلم چی پیش میرم به نظرتون بهتره زیست و بیشتر از برنامه قلم چی بخونم

 16. ???? ???? ????? گفت:

  سلام شما باید سوار بر برنامه آزمونتون باشید

 17. ?????? گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید … سایتتون واااقعا عالیه من امسال دومین سالمه ک میخام پشت کنکور بمونم بچه منطقه 3 هستم خودمم رشتم تجربیه خودمم امکان مالی انچنانی ندارم که بتونم تو کلاسای کنکور و … شرکت کنم فقط تو ازمونای قلمچی شرکت کردم اونم بورسیه … خودمم امسال ی مشکلی برام پیش اومد که هر کی جای من بود کلا درس و بیخیال میشد ولی من برا رسیدن به هدفم (فقط و فقط پزشکی تهران ) که شده هیچ وقت دست از تلاش بر نمیدارم و بر نخواهمم داش فقط خاستم به بچه های هم سن و سال خودم امید بدم و بگم ک امیدشونو هییییییچ وقت از دس ندن شاید اخرین موفقیتت درست تو روزیه که تو دست از تلاش برمیداری – خداجونم ممنوووون ک ادمای خوب و انرزی دهی امثال اقای دکتر هستن ک واقعاااا به ادم انگیزه میدن . دکترجون خدا قوت

 18. yas گفت:

  سلام..خسته نباشید.\nمن رشته ام نرم افزاره و امسال کاردانیمو گرفتم. چون علاقه خیلی زیادی به گرایشات پزشکی دارم، تصمیم گرفتم امسال پیش تجربی بخونم و شروع کنم به خوندن تمام کتابای زیست و شیمی دوم دبیرستان تا پیش دانشگاهی. و بعد از اون کتابای تست گاج و مبتکران و غیره. بنظر شما با توجه به اینکه رشته ام غیر مرتبطه و ریاضی و فیزیک رو نمیتونم مسلط بشم، آیا میتونم کنکور قبول بشم برای پزشکی یا داروسازی؟ یا از خیر این رشته بگذرم؟

 19. ???? ???? ????? گفت:

  سلام معصومه خانم خوشحالم که انقدر پای بند به آرزوهاتون هستید. براتون بهترین هارو آرزو میکنیم

 20. ???? ????? گفت:

  سلام آقای دکتر عزیز.واقعا ممنو‌‌‌ن‌ .معلومه که واقعا وقت گذاشتید و مطالب را با دقت و حوصله نوشتید.من چهار ده سال پیش کنکور دادم.الان فوق لیسانس فیزیوتراپی هستم.کلینیک خصوصی دارم.از سن سی سالگی با تحولات سنی فقط به تحصیل در پزشکی فکر میکنم و دیگه غیر از این نمیتونم فکر کنم.شروع کردم به خوندن…البته برای دانشگاه آزاد.به نظرتون ثبت نام آزمونها برام ضروریه؟میترسم نتونم خودمو با برنامه ریزی آزمونها وفق بدم؟!ممنونم

 21. ???? گفت:

  سلام من دو سال بعد کنکور میدم و امسال هم دارم تغییررشته میدم . ولی مشکلم اینه که احساس

 22. ???? گفت:

  یه سوال آقای دکتر یه فصل رو کلن روز

 23. ???? ???? ????? گفت:

  سلام شما باید مرور های منظمی داشته باشید. تمامی چیزهایی که میخونید دو هفته بعد از مطالعه کمتر 10% مطالب به یادتون میمونه پس باید مرور منظمی داشته باشید

 24. ???? ???? ????? گفت:

  روی تک تک صفحات

 25. ???? ???? ????? گفت:

  سلام رشته پرستاری بازار کار خوبی داره مخصوصا برای آقایون چون پرستار مرد بسیار مورد نیاز هستش.\nتمام رشته های پیراپزشکی شغل های پر استرسی هستند که پرستاری از باقی رشته های پیراپزشکی دارای استرس کاری بیشتری هستش.

 26. ????? گفت:

  سلام.کسی که هیجی اززیست سرش نمیشه ج کتاب امورشی براش خوبه؟مرسی اکه جواب بدین

 27. ???? ???? ????? گفت:

  سلام محوری گاج و فاگوزیست

 28. ?????? گفت:

  تابستون که یه ماه دیکه تموم میشه.دروس پایه تویه ماه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چطوری؟؟؟؟من هردرسی رو تو یه روزمیخونم دوستام روزی سه چهاردرس میخونن منم حرص میخورم اخه جرامن تودرس خوندن اینقد کندهستم؟؟؟؟تمرین هم کردم باز فایده نداشت.تازه میخوام پزشک هم بشم.حتما شماهم دارین کلی بهم میخندین.

 29. raya گفت:

  سلام اقای دکتر\nمرسی بابت مطالب مفیدتون.\nمن فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر از دانشگاه دولتی هستم،ولی قصد دارم کنکور تجربی شرکت کنم و به امید خدا برا پزشکی تلاش کنم.\nلطفا یسری مطالب واسه کسایی با شرایط منم بزارید.\nمتشکرم

 30. ????? گفت:

  سلام /براي زيست دوم تهيه كتاب تست جديد لازمه ؟ يا با مبابع 94 كافيه؟براي زيست سوم چي؟ اگه زود جواب بدين ممنون ميشم…

 31. ???? ???? ????? گفت:

  سلام تغییرات ریز کتاب درسی در سایت موجد هستش اگه صفحاتی به کتاب اضافه شده حتما کتاب تستون رو عوض کنید ولی اگر صفحاتی حذف شده باشه نیاز به تغییر نیست.

 32. ???? ???? ????? گفت:

  سلام نظر لطف شماست.\nما دانش آموزانی باشرایط شما زیاد داریم. از دیپلم تا دکتری!!!\nمیتونید باهامون تماس بگیرید

 33. ????? گفت:

  سلام/تغييرات در حد تصاوير كتاب هست …تغيير متن جزيي بود…حالا نظرتون چيه؟ ……از لطف شما متشكرم

 34. mahsa گفت:

  سلااااااااااام خداقوت …جلل الخالق منم يه نفرباشرايطه خودم ديدم….\nالان اخرايه تابستونه و من تازه ميتونم از هفته ديگه شروع كنم به خوندن..الان دقيقن من چيكاركنم ايا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟\nبراساله دوم كه وقت ندارم ت اين يك ماهه..فقط ميمونه اختصاصيايه سوم…يني من خودمو بكشم حتي ميتونم برسم به كنكور با يه رتبه خوب برا دارو!!!!!!!!!!!!!!\nدرضمن نميشه كلاس كنكورو به جايه خوندنه كتابايه حجيييييييييم گذاش ؟يني بريم كلاس بيام فقط تست بزنيم ؟\nمرسي بابت مطالبتون عاليه…موفق باشين

 35. ???? ???? ????? گفت:

  سلام نخیر حتما باید کتاب ها خونده بشه. سریتر شروع کنید و زمان رو از دست ندید.!!!

 36. shabnam گفت:

  سلام دکی جون من دو سال دیگه کنکور دارم ولی درس دومو تازه میخوام شروع کنم بخونم به نظرتون دیره ؟؟!!کدوم موسسه رو پیشنهاد می کنید ؟؟یه سوال دیگه فقط درس های تخصصی دومو بخونم ؟؟

 37. ???? ???? ????? گفت:

  سلام بله تابستون دوم رو باید بخونید و تست هاش رو بزنید.

 38. REZA گفت:

  با سلام من امسال دوم سالم بود تو کنکور میخوام امسالم شرکت کنم ولی خیلی مطالعه کردنم خوب نیست

 39. ???? ???? ????? گفت:

  سلام تجربه ما نشون داده مشکل عمده دانش آموزان نداشتن یک برنامه درست

 40. REZA گفت:

  اقای دکترشمامیفرمایید من چ کار کنم؟؟؟

 41. m.b گفت:

  سلام خسته نباشید من دوباره برای کنکور می خوام بخونم و مطالب رو تقریبا می دونم و کلا تابستونمم از دست دادم به نظرتون چه جوری شروع کنم به ترتیب شروع کنم یا نه؟ لطفا جوابمو بدین خیلی ممنون می شم

 42. negin گفت:

  برای دانشگاه آزاد چطور؟ من از پذیرش دانشگاه آزاد پرسیدم گفتن واسه آزاد نیازی نیست انصراف بدی

 43. ???? ???? ????? گفت:

  سلام بله میتونید کنکور شرکت کنید.

 44. ???? ???? ????? گفت:

  همه چیز بستگی به پایه علمی شما داره به شماره موجود در قسمت درباره ما پیامک بدید تا بهتون وقت مشاوره بدیم.

 45. ???????? گفت:

  سلام
  خواستم ببینم برای زیست چه کتابی بخونم?
  خیلی سبز،گاج،نشر

 46. ???? ???? ????? گفت:

  سلام نشر الگو مناسب برای دور اول بعدش خیلی سبز

 47. ???? گفت:

  دکتر نظرتون درباره فاگوزیست چیه؟

 48. ???? ???? ????? گفت:

  کتاب خوبیه ولی کمی حجیم

 49. ??? گفت:

  سلام وقت به خیر..من دانش اموز خوبی بودم توی دوره ی تحصیل.ولی الان 5ساله پشت کنکورم .دیگه انگیزه ای برام نمونده . درس میخونم میرم سر جلسه مغزم می ایسته..دیگه نمیدونم چیکار کنم..هر کتابی بگی خریدم کلاس دی وی دی مشاور همه.. بازم رتبه ام اندازه یه متر میشه..امسال بازم تصمیم گرفتم کنکور بدم . میدونم الان ابان ماهه خیلی فرصتارو از دست دادم ولی بازم دیر نیست .. راستش همه ی درسارو خوب بلدم یکم تو ترکیب زیست مشکل دارم . و توی درس محاسباتی بسیار مشکل دارم .خیلی چیزها یادم رفته.. ریاضی ام بسیار ضعیفه فیزیک هم به نسبت ریاضی یکم بهتره ولی اونم نسبت به درس دیگه ضعیفه.من چیکار کنم اگه میشه کمی راهنمایی ام کنین . برای مشاوره هر چی باشه میپردازم ..ممنون از وقتیکه برای خوندن پیامم گذاشتین.??

 50. ???? ???? ????? گفت:

  سلام شما باید یاد بگیرید که از مطالب غیر مهم گذر کنید و اینو بدونید مطالعه خوب به معنای مطالعه طولانی در دور اول نیست به معنای مطالعه همراه با تست و مرور هستش

 51. AHMAD گفت:

  سلام
  ببخشین من نمیتونم مفاهیم زیست رو به هم ربط بدم بنظرتون چ کار کنم

 52. ???? ???? ????? گفت:

  سلام توضیحش در مقاله موجود.

 53. ???? گفت:

  سلام من کنکوری 95 هستم.راستش من توانایی بالایی دارم.اما جدیدا شبها بی انگیزه میشم و نمیتونم درس بخونم.نمیدونم چیکار کنم.راه افزایش انگیزه چیه؟و ایا میتونم موفق بشم؟لطفا به سوالان جواب بدید.ممنون

 54. ???? ???? ????? گفت:

  سلام برای افزایش انگیزه هر شب قبل خواب خودتون رو در حالی که به هدفتون رسی

 55. ????? گفت:

  سلام و عرض ادب و احترام.
  من لیسانس شبانه برق دارم.
  میخواستم بدونم اگه کنکور سراسری یکی از رشته های روزانه پزشکی دندانپزشکی یا داروسازی را قبول بشم باید شهریه بدهم یا خیر؟
  پیشاپیش از پاسخ شما ممنونم.

 56. ??? گفت:

  سلام من رشتم تجربي بوده الان فوق ديپلم كتاب داري هستم تيرماه سربازي دارم تادوسال نميتونم دوباره كنكور بدم ?موندم چيكار كنم خيلي ناراحتم چون پرستاري ميخوام ولي تا دوسال ديگه كتاباخيلي تغييرميكنه ميشه راهنماييم كنين ؟؟بنظرتون چيكاركنم تو سربازي ميتونم درس بخونم؟

 57. ???? گفت:

  سلام من سال٩٤كنكور دادم ولي رتبم خوب نشد الانم خيلي افسرده ام درسامم خيلي كندپيش ميره وقت زيادي دارم ولي خيلي كم حوصله شدم و انرژي ندارم هدفم داروسازيه واسه همين خيلي حالم بده ميشه كمك كنين ؟

 58. ???? ???? ????? گفت:

  سلام نگران نباشید مطمعنا کتاب ها تغییرات کلی نخواهند داشت. میتونید تو سربازی هم درس بخونید.

 59. ???? ???? ????? گفت:

  سلام خوشحال میشیم کمکتون کنیم .

 60. ???? ???? ????? گفت:

  سلام شیمی خیلی سبز و مبتکران خیلی خوب هستن.

 61. ???? گفت:

  من کتاب های خیلی سبز -نشرالگو-گربه-8000 – همگامان برای زیست تست میزنم بعد از پاسخنامه نکات رو مینویسم بعد این ها حجمشون زیاد میشه وقت زیاده میگیره درس هارو نمیرسم بخونم بعدش یکم هم از کتاب خارج میشه و تو قلم چی نمیاد منم بیشتر از 70 نمیتونم بزنم میشه کمکی بهم بکنین من چیکار کنم تا نتیجه بهتر بگیرم
  با تشکر

 62. ?? گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دانشجو هستم و وقت دارم واسه کنکور .میخوام 96یا97کنکور بدم میشه برنامه ریزیم رو جوری تعیین کنم مثلا وقتم رو فقط واسه زیست 2و3و4تنظیم کنم فول شدم بعد فیزیک وبعد…یعنی مثلا کتابی رو در هر سه پایه کاملا بخونم فول شدم بعد به درسی دیگه رجوع کنم یا با این همه وقت بازم باید در روز وقتمو به چند درس و کتاب اختصاص بدم نظر شما چیه؟اگه در این کامنت مختصر جوابی بدین ممنون میشم

 63. ??? گفت:

  سلام من فارغ التحصيل رشته حسابداري هستم أيا مي ترنم در رشته بزشكي شركت كنم لطفا به من منك كنيد و جواب بديد

 64. ?? گفت:

  سلام خسته نباشین من زیست رو از خیلی سبز میخونم ب نظرتون ب کتاب مسلط بودن خوبه یا کمک اموزشی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 65. ???? ?? گفت:

  سلام بله میتونید ولی جزییاتی درباره این عمل ذکر نشده و نمیشه ذکر کرد که اصلا این کار شدنی هست یا خیر

 66. ???? ?? گفت:

  سلا هر دو مهم هستند کتاب درسی رو حذف نکنید

 67. ???? ???? ????? گفت:

  سلام نخیر دروس رو تقسیم کنید تک درس کار نکنید

 68. ???????? گفت:

  سلام .خسته نباشید من دیپلم فنی حرفه ای دارم و الان دانشجوی دانشگاه غیر انتفاعی مقطع کاردانی هستم میخاستم ببینم میتونم تو کنکور سراسری سال 96 شرکت کنم . الان در حال تحصیل هستم میتونم موقع ثبت نام کنکور سال96 ثبت نام کنم یا نه ؟؟؟؟ ممنون میشم جواب بدید .باتشکر

 69. ???? ???? ????? گفت:

  سلام اگر طرح شما اجباری نباشه مشکلی برای شرکت در کنکور ندارید

 70. sadegh گفت:

  سلام خواستم بپرسم ایا ا

 71. ?? گفت:

  سلام آقای دکتر
  من کلافه و سردرگمم. 23 سالمه و لیسانس مترجمی زبان دارم. نتایج ارشد 95 هم اومده و برای ادبیات انگلیسی روزانه و مترجمی غیرروزانه مجاز شدم. از پارسال تصمیم گرفتم برای کنکور تجربی بخونم ولی اواسط سال دلسرد شدم. مشکل اینجاست که من انسانی بودم و از ریاضی و فیزیک سردرنمیارم ولی به درسی مثل زیست علاقه مندم و مشکلی در درکش ندارم. نمی تونم تصمیم بگیرم که آیا امسال کارشناسی ارشد رو ادامه بدم و بعد از اتمامش کنکور تجربی شرکت کنم یا امسال رو تمرکز کنم روی تجربی و بخونم برای کنکور 96. می ترسم رشته خوبی قبول نشم با توجه به مشکلم در ریاضی و فیزیک. این رو هم بگم که من آدم شاید بشه گفت نسبتا ایده آل گرایی هستم و خیلی سخت از خودم راضی میشم به همین خاطر زبان راضیم نمی کنه هیچوقت. با توجه به سنم هم احساس می کنم زمان زیادی برام نمونده و تا قبل از 30 سالگی باید به رضایت درونی رسیده باشم.نظرتون رو میخوام بدونم. ممنون

 72. ???? ?? گفت:

  سلام این تصمیمیه که خودتون باید بگیرید، هر رشته ای که انتخاب میکنید باید با علم بر وضعیت بازار کارش باشه، ما دانش آموز با شرایط مشابه شما داشتیم که تونستن با تلاش درست و منسجم به پزشکی برسن

 73. ???? گفت:

  سلام من رشتم ریاضی و سال سوم رو تموم کردم میخوام کنکور تجربی بدم لطفا بهم بگویید باید چه کار کنم؟

 74. ???? گفت:

  ممنون از پاسخگوییتون. آیا به نظرتون من تا کنکور 96 وقت کافی برای تسلط بر درس های فیزیک و به خصوص ریاضی خواهم داشت؟ چون با بعضی ها که مشورت کردم، گفتن کلا این دو درس رو کنار بذارم چون وقتم رو تلف میکنه و توی یک سال امکان پذیر نیست پس تمرکزم رو روی سایر دروس بذارم. نظر شما چیه و اگر می تونم این درس ها رو بخونم باید چطور پیش برم؟ با کلاس خصوصی و … ؟ راه حلتون چیه.

 75. ???? ???? ????? گفت:

  سلام به آموزش پرورش شهرتون مراجعه کنید برای تغییر رشته ثبت نام کنید دوتا کتاب زیست دوم و سوم رو باید امتحان بدید تاریخ امتحان رو بهتون اعلام میکنن

 76. ???? گفت:

  جناب دکتر خواهش می کنم لطف بفرمایید و فقط پاسخ بدید که با توجه به شرایطم ریاضی و فیزیک رو بخونم یا نه..

 77. ???? ???? ????? گفت:

  سلام بله

 78. ????? گفت:

  سلام
  من فارق التحصیل کارشناسی ارشد (دوره کارشناسی روزانه و دوره ارشد شبانه) هستم. آیا می توانم در دوره های شبانه دانشگا

 79. ???? ???? ????? گفت:

  سلام تا اين دروس رو پاس نكنيد نميتونيد دانشگاه ثبت نام كنيد

 80. ????? گفت:

  سلام آقای دکتر من دانشجوی ترم ۸ روزانه هستم می تونم کنکور ۹۵ شرکت کنم زیرا قبل از آزمون تحصیلات من تمام می شه
  اگر فقط جهت اشنایی با سوالات در ازمون شرکت کنم و انتخاب رشته نکنم چی ؟مشکلی پیش میاد یا نه؟

 81. ???? ???? ????? گفت:

  سلام نخير مشكلي پيش نمياد

 82. asal گفت:

  سلام
  جناب دكتر بنظرتون از چ كتاب اموزشي استفاده كنم كه بشه در كنار كتاب درسيم به درصد بالايي برسم؟
  واسه تست زيستم لطف ميكنيد ي كتاب معرفي كنيد

 83. ???? ?? گفت:

  سلام ليست كتاب ها در سايتمون موجود هستش

 84. ???? گفت:

  با سلام به شما دکتر عزیز
  من فارغ اتحصیل رشته فوریت های پزشکی هستم 29 ساله
  من تصمیم دارم برای قبولی در سه رشته پزشکی دارو دندان اماده کنکور
  سال 96 بشم…
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 85. ????? گفت:

  سلام آقاي دكتر، سوالي از خدمت شما داشتم،
  من مدرك كارشناسي زبان انگليسي دوره روزانه از دانشگاه سراسرى دارم و همچنين مدرك كارشناسي ارشد همين رشته رو از دانشگاه آزاد دارم، هيچ گونه تعهد خدمتى هم ندارم، اگر كنكور تجربي شركت كنم، مي تونم دانشگاه سراسرى رشته پزشكى قبول شم (با پرداخت شهريه) و تحصيل كنم؟ يا فقط بايد در دانشگاه بين المللي درس بخونم؟
  سوال دوم، دوست من داراي مدرك كارشناسي از دانشگاه پيام نور در رشته مهندسي هستش، آيا ايشون هم مثل منه شرايطش يا خير؟
  در صورت قبولي سراسري مي تونه بخونه رايگان يا بايد شهريه پرداخت كنه؟
  ممنون مي شم اگر ما رو راهنمايي كنيد.

 86. ????? گفت:

  با سلام من هنرستان بودم و لیسانس نرم افزار دارم . امسال تجربی شرکت کردم ولی رتبه م بالا شده ولی تازه فهمیدم چطور بخونم و چقد علاقه دارم . عمومی هام بالای 50 هست ولی تخصصیام کمه در حد دانش اموز تجربی متوسط رو به پایین . میخاستم بدونم برای چنین داوطلبی برنامه میدین و اینکه احتمال قبولی در رشته های پزشکی و دندان وجود داره برام یا نه واقع بینانه . و اینکه چطور با شما اسونتر ارتباط داشته باشم ؟ ممنون

 87. ???? گفت:

  سلام.خیلی خوب بود من چند وقتیه اینکارو میکنم و بهم کمک میکنه…
  میشه روشایی که توو زیست موقع کنکور کمک میکنه خیلی زیادو بگین؟؟!

 88. ???? گفت:

  سلام اقای دکتر من 96کنکور دارم تجربیم و تا الان هیچی نخوندم هییییچیییی نمیدونم الان چکار کنم از چی شروع کنم چیو بخونم چ شکلی برنامه ریزی هم ندارم ینی اصلا بلد نیسم عمل کنم بش میشه برنامه ریزی کنید واسم توروخدا جواب بدید بم

 89. fateme گفت:

  سلام خوبین؟ این روشی که شما گفتین میشه بیشتر کمک کنین؟ من کتاب و درسنامه های کتابای مختلف رو میخونم ددصد هامم از 75 پایین نمیاد میشه بیشتر توضیح بدین؟

 90. ???? گفت:

  سلام ببخشید چطور میشه ک زیست ر بدون رفتن ب کلاس و تو خونه خودمون بخونیم وبفهمیمیش…..و توی کنکور درصد بالا بزنیم..آیا کتاب کمک درسی هست ک بشه کمک کر

 91. ???? گفت:

  سلام
  من کارشناسی عمران روزانه خوندم. ارشد هم روزانه دارم میخو

 92. ??? ????? گفت:

  باسلام.من دانشجوی کارشناسی برق روزانه (دانشگاه دولتی)هستم.میتونم امسال بدون انصراف کنکور بدم و ازبین رشته های ازاد وپردیس انتخاب رشته کنم؟

 93. ???? گفت:

  سلام.من در مطالعه روزانه زیست , روزانه از 2صفحه کتاب نمیتونم بیشتر بخونم .کند پیش میرم.چکار کنم؟ خوبه یا بده؟نرمالش چند صفحه است؟

 94. ???? ?? گفت:

  سلام تعداد صفحه استانداردی نداریم و این یک موضوع فردی برای افزایش سرعت مطالعه مقاله مربوطه رو از سایت مطالعه کنید

 95. ali گفت:

  سلام آقای دکتر، من ورودی 91 دانشجوی ترم 9 مهندسی (شبانه) هستم.ترم 10 فارغ التحصیل میشم. پسر هستم و از معافیت تحصیلی استفاده میکنم، میتونم بدون اینکه انصراف بدم واسه کنکور امسال (96) تجربی اقدام کنم؟ تا زمان اعلام نتایج کنکور سراسری فارغ التحصیل میشم. واسه سربازی مشکلی برام پیش نمیاد؟ آخه در متن بالا ذکر شده:
  دانشجویان دوره های نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و بین المللی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی که از <>، می توانند بدون انصراف از تحصیل در آزمون سراسری سال ۱۳۹۱ ثبت نام و شرکت کنند.
  من متولد 72 هستم و بعد از فارغ التحصیلی هم یکسال واسه ارسال دفترچه سربازی فرصت دارم. ممنون میشم جوابم رو بدید.

 96. ali گفت:

  آخه من جایی خوندم که در هر مقطع تحصیلی فقط یکبار معافیت تحصیلی میدن. مثلا من الان از معافیت تحصیلی تو مقطع کارشناسی استفاده میکنم و دیگه نمیتونم از این معافیت استفاده کنم جز برای مقاطع بالاتر نظیر ارشد و دکتری. شما اطلاعی از این قانون ندارید؟ ممنون میشم کمکم کنید

 97. ???? گفت:

  سلام
  ببخشید نظرتون در مورد کتاب نشر الگو برای زیست چیه
  از لحاظ درسنامه چطوره؟

 98. ???? گفت:

  سلام
  من سال ۸۶دیپلم تجربی گرفتم و فوق لیسانس مدیریت ازاد گرفتم.
  برای کنکور ۹۶ رشته داروسازی میخام قبول شم با توجه به اینکه الان کارمند هستم و ساعت کاریم از ۷تا ۴ بعدظهر هست.تو این ۹ ماه میتونم برای قبولی تو ازاد یا پردیس امیدوار باشم؟

 99. ???? ???? ????? گفت:

  با سلام اگه کد رشته قبولی شما غیر انتفاعی باشه نیاز به انصراف ندارید فقط در صورت قبولی در دانشگاه جدید باید تا قبل 31 شهریور فرم انصراف رو از دانشگاه قبلی به دانشگاه جدید تحویل بدید.ولی اگه کدرشته قبولی شما روزانه باشه باید تا قبل از 1 اسفند سال قبل از کنکور فرم انصراف رو پرکنید.

 100. ???? ???? ????? گفت:

  با سلام کتاب نشر الگو برای تست خوبه برای درس نامه خیلی سبز رو توصیه میکنم

 101. ???? ???? ????? گفت:

  با سلام در صورتی که مشکل نطام وظیفه نداشته با

 102. ???? ???? ????? گفت:

  یا سلام طبق دفترچه سراسری اگر در دانشگاه روزانه قبول بشید حق ثبت نام در کنکور سراسری سال بعد را ندارید(این شرایط شامل دانشگاه های دولتی غیر دولتی مجازی و آزاد و … می باشد)\nبرای ثبت نام بدون کنکور باید به دانشگاه مربوطه مراجعه کنید.

 103. ???? ???? ????? گفت:

  با سلام بله میتونید

 104. ???? ???? ????? گفت:

  با سلام شرایط شما که خیلی مناسب است و در تایم مناسبی هم شروع کردین. شما با یک برنامه ریزی تخصصی و استاندارد میتوانید به صورت کامل از تمامی ظرفیت و پتانسیل خود استفاده نمایید\nبرلی گرفتن راهنمایی های بیشتر به شماره زیر تلگرام بدید\n09120190548

 105. ????? گفت:

  سلام اقای دکترمن کاردانی فنی حرفه ای دارم. میخواستم بدونم میتونم تو کنکور تجربی برای پزشکی شرکت کنم. و اگر میتونم شرکت کنم ایا معدل کاردانیم حساب میشه لطفا جواب بدین

 106. ???? ???? ????? گفت:

  با سلام اگه در دانشگاه روزانه قبول بشید از شرکت در کنکور سال بعد محرومید همچنین در صورتی که مشکل نطام وظیفه نداشته باشید.میتونید

 107. ????? گفت:

  با سلام من یبار سوالام پرسیدم جواب ندادید من دانشجو روزانه کارشناسب ترم 5 ام و رشته ام طرح داره سال 97 درسم تموم میشه میتونم سال 97 ازاد پزشکی شرکت

 108. ?? گفت:

  سلام خسته نباشيد.من ورودي ٩٥ دانشگاه پسام نور هستم و از معافيت تحصيلي استفاده ميكنم ايا براي شركت در كنكور ٩٦ از دانشگاه پسام نور انصراف بدم؟و يك سوال ديگ ايا ميشه كنكور ٩٧ رو هم شركت كرد ممنونم اگر پاسخگو باشيد

 109. ma گفت:

  واقعا عالی بنظر میان حالا میرم بخونم این مطلبتون ی روحیه ای برام شد خیلی ممنونم ازتون بابت این مطلب قشنگتون

 110. ???? ???? ????? گفت:

  با سلام بله میتونید شرکت کنید به بند زیر از دفترچه سراسری توجه فرمایید.\n.\nبر اساس ضوابط دانشجويان دوره روزانه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي، در صورتي مي توانند در آزمون سراسري سال 95 ثبت نام وشركت نمايند كه: اولاً واجد شرايط عمومي و اختصاصي مندرج در دفترچه راهنماي ثبت نام آزمون باشند و ثانياً حداكثر تا تاريخ 1 اسفند 94\nنسبت به انصراف قطعي از تحصيل اقدام نمايند. بديهي است داوطلبان مذكور در صورت عدم انصراف قطعي از تحصيل تا تاريخ تعيين شده، درصورت موفقيت و قبولي در آزمون، به عنوان متخلف محسوب شده و مجاز به ثبت نام و ادامه تحصيل در رشته قبولي جديد خود نمي باشند.\nتبصره 1- دانشجوياني كه در دوره روزانه آزمون سراسري سال 1394 (اعم از رشته هاي متمركز و يا نيمه متمركز) پذيرفته شد ه اند، منحصراً\nبراي شركت در گزينش رشته هاي تحصيلي دوره هاي غير روزانه (نوبت دوم (شبانه)، نيمه حضوري، پيام نور، غيرانتفاعي، پرديس خودگردان و مجازی نسبت به آزمون سراسری سال 95 می بایست تا تاریخ 1 اسفند 94 نسبت به انصراف از تحصيل قطعي اقدام نموده و در صورت داشتن\nساير شرايط و ضوابط مندرج در اين دفترچه راهنما (خصوصاً مقررات وظيفه عمومي براي برادران) نسبت به ثبت نام اقدام نمايند.

 111. ???? ???? ????? گفت:

  با سلام طبق ضوابط مندرج در دفترچه سراسری در صورت قبولی در رشته روزانه از شرکت در کنکور سال بعد محرومید.برای کسب اطلاعات بیشتر با روابط عمومی سازمان سنجش تماس بگیریرد.

 112. ???? ???? ????? گفت:

  با سلام اگه هر دوبار روزانه قبول شده باشید خیر.

 113. ???? ???? ????? گفت:

  با سلام به آموزش دانشگاه مربوطه مراجعه کنید.

 114. ???? ???? ????? گفت:

  با سلام لیست بهترین منابع در سایت قرار داده شده برای زیست در صورت داشتن وقت و ض

 115. ???? ???? ????? گفت:

  با سلام چون از درس فاصله داشتید باید تلاشتون بیشتر از بقیه باشه و با برنامه ریزی درس بخونید. \nدرضمن داشتن مدرک پیش دانشگاهی برای شرکت در کنکور الزامیه…\nبرای گرفتن راهنمایی های بیشتر به شماره زیر تلگرا بدیدو\n09120190548

 116. ???? ???? ????? گفت:

  با سلام بله میتونید. تطبیق دروس طبق ضوابط دانشگاه جدید مورد پذیرش صورت می گیرد.

 117. ???? ?? گفت:

  سلام برای موفیت تو کنکور باید انگیزه تلاش برنامه ریزی درست و آشنایی با نحوه صحیح مطالعه رو ضمیمه کنید.\nبرای گرفتن راهمایی های بیشتر به شماره زیر تلگرام بدید.\n09120190548

 118. ???? ???? ????? گفت:

  با سلام به ترتیب بخونید

 119. ?????? گفت:

  سلام آقای دکتر. به نظر شما میشه تو این چند ماه باقی مونده درسارو به این استانداری که شما میگید رسوند ؟ یه سوال دیگه هم داشتم اینکه زمین شناسیو بزنیم یا نه ؟ از هر کی میپرسم یه جوابی میده نمیدونم چیکار کنم 🙁

 120. ???? ???? ????? گفت:

  با سلام برای قبولی در رشته مورد علاقتون باید انگیزه و پشتکار لازم رو داشته باشید و هدفمند و با برنامه جلو برید .خوشحال میشیم تو این مسیر کمکتون کنیم .\nبه شماره تلگرام بدید لطفا.\n09120190548

 121. ???? ???? ????? گفت:

  سلام به پلیس +10 شهرتون مراجعه کنید.

 122. ali گفت:

  سلام الان که دیگه تقریبا ابانه من شروع نکردم اگه شروع کنم ممکنه پزشکی قبول شوم یا بزارم برا سال بعد.ممنون میشم اگه جوابمو بدید.

 123. ???? ???? ????? گفت:

  سلام بستگی به بیس علمی و تلاش و انگیزتون داره خیلی ها تونستن تو چند ماه پایانی نتیجه باور نکردنی رقم بزنند اگه شما هم با تمام وجود بخواید و با برنامه ریزی درست پیش برید مطعنا میتونید.

 124. hadi گفت:

  سلام و خسته نباشید. جناب دکتر من دانشجوی دانشگاه فرهنگیان هستم که سال ۹۵ قبول شدم و میخام در کنکور سراس

 125. ???? ???? ????? گفت:

  سلام جهت شرکت در کنکور سراسری یا باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید و یا حداقل مدرک کاردانی، ضمن اینکه مشکل نظام وظیفه نداشته باشید.

 126. ??? گفت:

  سلام مطالبتون خیلی به دردم خورد
  من یه مشکلی که دارم اینه که بیشتر از هر چیزی واسه زیست وقت میزارم خیلیم خوب متوجه میشم ولی سر جلسه امتحان حتی نمیتونم یه سوالو کامل بنویسم و نمره ریستم از همه چیم کمتره واقعا چیکار کنم ؟ زیست واسم شده یه وحشت

 127. ???? ???? ????? گفت:

  سلام با پرکاری تست و مرور بیشتر تسلطتون رو افزایش بدید.

 128. ???? ???? ????? گفت:

  سلام ثبت نام کنکور از مقاطع پیش دانشگاهی به بالا صورت میپذیره .

 129. ???? ???? ????? گفت:

  سلام مقاطع پیش دانشگاهی (در صورت اخذ تا 31 شه

 130. ??? گفت:

  سلام لطفا جواب بدین خیلی برام‌ مهمه
  من ترم ۸ بهداشت عمومی دوره روزانه هستم میخوام‌کنکور ۹۶ شرکت کنم حتما باید انصراف بدم؟ چون قبل نتایج من فارغ التحصیل میشم ؟

 131. ????? گفت:

  سلام .من الان دانشجوی ترم 6 رشته علم تجربی دانشگاه

 132. ???? ???? ????? گفت:

  سلام در صورتی قبولی در رشته روزانه میتونید رایگان تحصیل کنید.

 133. ???? ?? گفت:

  سلام در صورتی که تا شهریور فارغ التحصیل بشید میتونید انتخاب رشته کنید در غیر اینصورت حق انتخاب رشته ندارید مگر اینکه تا تاریخ 1 اسفند 95 انصراف بدید.

 134. ???? ???? ????? گفت:

  سلام در صورتی که تا 31 شهریور فارغ التحصیل بشید نیازی به انصراف نیست

 135. ???? ???? ????? گفت:

  سلام طبق ضوابط مندرج در دفترچه کنکور سراسری جهت شرکت در کنکور داشتن مدرک پیش دانشگاهی الزامیست

 136. mitra گفت:

  سلام
  من امسال انتخاب رشته می کنم میخواستم بدونم ازچه زمانی میتونم ازمشاورتون کمک بگیرم .متشکرم

 137. ???? ???? ????? گفت:

  سلام محدودیت تحصیل در رشته های روزانه برداشته شده …منتها باید هزینه تحصیل رایگان در مقطع قبلی رو پرداخت کنید

 138. ???? ???? ????? گفت:

  سلام\n((اگر فردی با مدرک فوق دیپلم یا لیسانس به استخدام آموزش و پرورش درآید و اگر همان رشته را ادامه تحصیل دهد مورد تأیید قرار می‌گیرد اما اگر بخواهد تغییر رشته دهد باید با آموزش و پرورش هماهنگ کند که آیا آن رشته جدید مورد نیاز این دستگاه است یا خ

 139. ???? ???? ????? گفت:

  سلام میتونید تو طرح رتبه پروری ما شرکت کنید.\nجهت اطلاعات بیشتر به شماره زیر پیامک و با تلگرام بزنید.\n09120190548

 140. ?? گفت:

  سلام آقای دکتر.من دانشجوی ترم 2حقوق دانشگاه آزادم.ولی اصلا علاقه ندارم به این رشته. تصمیم گرفتم برای سال 97 کنکور تجربی بدم (پزشکی )ان

 141. ???? گفت:

  سلام اقای دکتر ممکنه به من کمک کنید؟
  من اوایل مهر دچار یه بیماری شدم که که باعث شد نتونم درست از وقتم استفاده کنم درسارو دستو پا شکسته خوندم ریاضیو شیمی و فیزیک و زبان وزمین 1 رو تمام کردم اما مابقی دروس مونده من از زیست فقط5فصل زیست 1رو خوندم .البته من این درسارو تو شرایط بد بیمارستان خوندم من تو تاریخ 21اسفند مرخص شدم ممکنه کمکم کنید زیست رو چطور تو این دو ماه بخونم تا نتیجه خوبی بگیرم؟ لطفا به ایمیلم جواب بدید اقای رونقی ممنونم

 142. ???? ???? ????? گفت:

  سلام ان شاا…که همیشه سلامت باشید.میتونید تو طرح برنامه 3 ماهه ما شرکت کنید در این طرح 70 درصد دروس رتبه ساز به طور کامل چندین بار دوره میشن.\nشماره تماس جهت اطلاعات بیشتر \n09120190548

 143. ??? گفت:

  سلام. بنده از اول فروردین 96 شروع کردم به خوندن برای کنکور تجربی. و بنظرم تایم خیلی زیادی رو از دست دادم و برنامم رو گذاشتم رو کنکور 97. بنظرتون وقت از دست رفتم جبران میشه؟ آیا این طرز فکر اصلا درسته؟؟

 144. ???? گفت:

  سلام وقت بخیر.من 30سالمه و رشته ریاضی دیپلم گرفتم و فوق لیسانس کامپیوترم.ارزوم پزشکی بوده از همون اول ولی از ترس خون نرفتم دنبالش.میخام برای سال 97 پرشکی سراسری قبول شم.ب نظرتون راه خیلی سختی درپیش دارم؟؟ با روزی میانگین 5ساعت میشه؟؟

 145. ???? ???? ????? گفت:

  سلام برای شرکت در کنکور سراسری باید یا مدرک پیش دانشگاهی داشته باشد و یا حداقل کاردانی…\nدرصورت داشتن مدرک کاردانی درصورتی میتوانید در کنکور سراسری شرکت کنید که مشکل نظام وظیفه نداشته باشید.\nچون معافیت تحصیلی برای هر مقطع از دیپلم تا دکتری فقط یکبار صادر میشه…

 146. ???? ???? ????? گفت:

  سلام \nبرای قبول شدن در رشته پزشکی حداقل 12 ماه مطالعه مستمر نیاز داره…ساعت مطالعه رو هم میتونید توسط راهکار های مشاوره ای افزایش بدید.\nاگه علاقه داشته باشید هیچ وقت براتون سخت

 147. ?? گفت:

  سلام دکتر .من زیستمو خوب میخونم ولی امتحانامو خوب نمیدم.نمیدونم چکار کنم میشه راهنماییم کنین؟؟؟؟

 148. ???? ???? ????? گفت:

  سلام\nمرور بیشتر =تسلط بیشتر\nسعی کنید تو هر بار که مرور میکنید ن

 149. ???? ???? ????? گفت:

  سلام به هیج وجه به نتیجه فکر نکنید سعی کنید مطالبی رو که خوندید خوب جمع بندی کنید و هرروز عملکردتون بهتر از دیروز باشه…

 150. ????? گفت:

  سلام خسته نباشيد!من ليسانس معماري دارم ميخوام سال ٩٧ كنكور منحصرا زبان ليسانس دوباره شركت كنم!خواستم ب

 151. ???? ???? ????? گفت:

  سلام بله میتونید.

 152. ???? گفت:

  سلام
  من الان پایهی نهم هستم و قراره از تابستون درس بخونم میخواستم بدونم ایا تو کنکور از کتابهای دهم هم میاد یا نه اگه نمیاد شما پیشنهاد میکنین که وقتی

 153. ???? ?? گفت:

  سلام .در صورتی که مشکل نظام وظیفه نداشته باشید.میتونید شرکت کنید.

 154. ????? گفت:

  خیلی عالی بودد منم تازه سال اول تجربی ام ولی ار حزفاتون برا ترم استفاده کردم یه دنیا ممنون

 155. ???? ???? ????? گفت:

  سلام جهت شرکت در کنکور داشتن مدرک پیش دانشگاهی و یا حداقل مدرک کاردانی

 156. ???? ???? ????? گفت:

  سلام جهت شرکت در کنکور نباید تعهد به هیچ ارگانی داشته باشید.

 157. ???? ???? ????? گفت:

  سلام بدون مدرک لیسانس مرتبط هم میتونید شرکت کنید.

 158. ???? ???? ????? گفت:

  در صورتی که رو

 159. mae گفت:

  سلام ببحشید اقای دکتر من 2 سال دیگه کنکور دارم. و الان ک دهمم دارم غیرحضوری درس میخونم متاسفانه بنا بر شرایطم مجبورم تا دیپلم غیرحضوری درس بخونم البته رشتم تجربیه. خیلی دوست دارم مامایی رو ب نظرتون امیدی برای قبولیم تو کنکور هست؟؟ متاسفانه مشکلات مالی اجازه شرکت در ازمون ها یا هرچیز دیگه ای رو نمیده خواهش میکنم کمکم کنید. البته الان ک نمراتم اومده بد نیست چون واقعا علاقه دارم تمامی نمراتم بالای 15 هست.

 160. ????? گفت:

  سلام اگر کسی حقوق شبانه دانشگاه فردوسی پذیرفته شده ولی دوباره کنکور سال بعدرو شرکت کنه و رتبش جوری بشه

 161. ???? ???? ????? گفت:

  سلام خواهش میکنم\nهر نکته ای که براتون مهم هست رو یادداشت کنید\nپیشنهاد میشه این کار رو در حاشیه کتاب در همان صفجه انجام بدید.

 162. ????? گفت:

  سلام. خسته نباشید. من پشت کنکوری هستم. میخواستم بدونم شرکت توی آزمون ها واجبه؟
  یه سوال دیگه. برای زیست ازچه منابعی استفاده کنم؟ نظرتون راجع به زیست IQ چیه؟
  راستی من دیپلم ریاضی هستم.

 163. black گفت:

  سلام اقای دکتر من کنکور 94دادم ولی نرفتم و کنکور 95دادم ورفتم دانشگاه پیام نورمن کنکور96دادم ولی نتیجه دلخواهم نگرفتم میخواستم بدونم میتونم کنکور 97شرکت کنکم؟باتشکر

 164. ???? ???? ????? گفت:

  سلام بله بهتره که شرکت کنید.زیست آی کیو برای دانش آموزان سطح بالا توصیه میشه…منابع در سایت و کانال قرار داده شده

 165. ????? گفت:

  سلام، من فارغ التحصیل کارشناسی پرستاری روزانه هستم و در حال گذراندن طرح می باشم و مهرماه ۹۷ طرحم تمام میشود؛ آیا میتوانم قبل از پایان طرح در کنکور سراسری ۹۷ شرکت کنم؟

 166. ???? ???? ????? گفت:

  سلام بله منتها در زمان ثبت نام ،نامه انصراف و یا اخراج از دانشگاه قبلی را تحویل به هیت امنا دانشگاه مورد پذیرش بدید.

 167. ???? ???? ????? گفت:

  سلام بله چرا نتونید.خیلی از رتبه برتر های ما هیچ کلاس خصوصی شرکت نکردن و فقط با برنامه ریزی درست و استفاده از منابع خوب تونستن موفق بشن.\nمیتونید در طرح بورسیه قلمچی شرکت کنید و در آزمون های آزمایشی شرکت کنید.

 168. ???? ???????? ???????? ???? ????? گفت:

  سلام.برای انتخاب رشته در تجربی و شرکت در کنکور تجربی باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشین.

 169. ?????? گفت:

  سلام.من کلاس هشتم هستم.آیا میتوانم کنکور شرکت کنم.ولی برام مهم نیست که بتونم وارد دانشگاه بشم تورو خدا زودتر جوابمو بدین.می خوام برایش آماده شم.

 170. ????? گفت:

  سلام
  من دانشجوی سال دوم دانشگاه آزاد هست

 171. ?? گفت:

  سلام
  من دانشجوی شبانه ی دانشگاه دولتی هستم ورودی ۹۵یعنی اگر. بخوام کنکور بدم امسال ترم چهار. میشم
  میتونم کنکور. بدم یا نه
  تو کنکور ۹۷
  ایامیتونم انصراف بدم
  ا

 172. ???? ???????? ???????? ???? ????? گفت:

  سلام \nبله میتونین و چون غیر روزانه اس رشتتون تا شهریور 97 فرصت دارین ،یعنی قبل از ثبت نام در رشته جدید باید کارای انصرافتون تکمیل شده باشه.

 173. ???? ???????? ???????? ???? ????? گفت:

  سلام\nبرای تست : \n1- اگر می خواهید بعد از مطالعه با تست زنی آموزشی خودتونو محک بزنید\n\nکه چقدر درس را یاد گرفته و کجاها هنوز اشکال دارید زیست شناسی جامع گاج ( معروف به شیر) را توصیه می کنیم .\n\nتوجه داشته باشید که این کتاب درسنامه ندارد و فقط تست است.\n\n۲- اگر دنبال کتاب تست به همراه درسنامه قوی و مطابق با کنکور سراسری هستید\n\nکتاب زیست شناسی خیلی سبز را پیشنهاد می کنیم.\n\n۳- زیست شناسی نشر الگو هم تست های قوی و خوبی داره. درسنامه نکته ای قوی داره\n\nو بعد از خیلی سبز توصیه میکنیم حتما این منبع را نیز تهیه کنید\n\nیعنی اگه قراره خیلی سبز را انتخاب کنید نشر الگو مکملش میشه.\n\n۴- زیست شناسی آی کیو گاج : فقط در صورتی که سطح درسی بالایی در درس زیست شناسی دارید\n\nیعنی نرمال در آزمون ها ۸۰ به بالا می زنید ، توصیه میکنم این کتاب رو تهیه کنید

 174. ???? ???????? ???????? ???? ????? گفت:

  سلام \nیکی از شرایط ثبت نام در کنکور ارشد : \nکلیه داوطلبان باید حین ثبت نام مدرک کارشناسی یا دکتری حرفه ای داشته باشند و یا تا 31 شهریور 96 مدارکشان آماده شود.\nدر نتیجه بدون داشتن مدرک کارشناسیتون نمیتونید شرکت کنید .\nبله میتونین ارشد عکاسی شرکت کنین مانعی نداره.

 175. ???? ???????? ???????? ???? ????? گفت:

  سلام\nرتبه زیر 1900 منطقه سه \nو این باتوچه به کنکور 95- هنوز امار دقیقی از قبولی های کنکور 96 در دست نیس.

 176. ???? گفت:

  سلام فارغالتحصیل مهندسی در سال ۹۰ اکنون متاهل و شاغلم و زیست رو طی دو کنکور گذشته کاملا خوندم با توجه به محدودیت زمانی چه فصلهایی بیشتر تمرکز کنم وتست بیشتری حل کنم

 177. ???? گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نیاشید من دانش اموز فارغ التحصیل هستم مدرک سوم دبیرستانم کامله اما به دلایلی دو تا درس پیش دانشگاهی نمره نگرفتم ایا میتونم در کنکور97 ثبت نام کنم؟خواهش میکنم جواب بدید من خیلی استرس دارم

 178. دکتر رونقی گفت:

  سلام در زیست هیچ فصلی نباید حذف بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *