هشدار …الان به نتیجه فکر نکن و فقط…

دکتر رونقی

مشاور

 

هشدار …الان به نتیجه فکر نکن و فقط…

یاد گرفتیم که قبل از شروع هر کاری اول به سرانجام و عاقبتش فکر کنیم. تمامی مراحل زندگی باید اینجوری باشه بجز یک استثناء…کنکور!!!

بله ،کنکور…نباید مدام خودتونو عادت بدین که به نتیجه فکر کنید بلکه در مقابلش باید فقط سکانداری حرفه ای و مدیری باهوش و با پشتکار باشید.فکر به اینکه نتیجه چه خواهد شد؟با این همه هزینه و زحمتی که خانواده برام کشیدن اگه قبول نشم جواب این همه آدمو چی بدم؟چرا خیلی از مطالب رو فراموش کردم؟همه دارن خوب تست میزنن پس چرا من از درسا عقبم و…

الان دیگه وقت فکر کردن به این حاشیه ها نیست و فکرکردن به این بهونه ها حتی باعث میشه همین سطح درسی موجود هم بدتر بشه و شما نتونید در حد دانش خودتون نتیجه ای بگیرید.

دوست من،هیچ داوطلبی در کنکور نمیتونه دقیق و خط به خط هر آنچه که خونده رو بیاد بیاره چون واقعا جلسه ی کنکور و ریتم طرح سوالات غیر قابل پیش بینی هست.پس الکی وقت با ارزش خودتو صرف این افکار به تمام منفی نکن و به جاشون بیا سعی کن،تمرین کن که سر جلسه هر چی که خونده بودی و بلدی رو جواب بدی.این یعنی مدیریت 4ساعت کنکور.دائم به نتیجه فکر کردن و اما و اگرها فقط باعث افزایش استرس و اضطراب مخرب میشود که در مقابل هم طبیعتا تمرکز و ساعات مطالعه ی شما را تحت تاثیر نزولی قرار میدهد.

اگر تا الان همچین حصار خطرناکی برای خود درست کرده ای،به عنوان یک مشاور با تجربه به شما دوست عزیز هشدار میدم که هر چه سریعتر و از همین حالا از این پیله ی افکار منفی که واسه خودت درست کردی بیا بیرون که موندن و تنیدن در این پیله واقعا به ضررت خواهد شد.

اگر از اون دسته از داوطلبانی هستی که تازه فهمیدی خیلی ازدرسها عقبی و اونجور که باید و شاید برنامه ی درسیتو خوب اجرا نکردی،بازهم حق نداری که خودتو الان بازنده و شکست خورده بدونی.مغز براساس فرامین روحی و روانی که ما بهش میدیم عمل میکنه.اگرشما احساس نامیدی و شکست از ادامه ی مسیر داشته باشی ،مغزهم اتوماتیک این احساس شکست را که هورمونی به نام آدرنالین هست به تمام اندام بدن صادر میکنه و جسم وروح شما عملا شکست رو میپذیره و درمقابل هر راه و روشی که بخواهد به بهبود وضعیت و رسیدن به موفقیت کمکی کند،حالت تدافعی به خود میگیرد.صبح که میخواهید به سراغ میز مطالعه و کتابهای خود بروید ،به تمرکز و کیفیت بیاندیشید نه فکر کردن به نتیجه ی کنکور.بالاخره روز کنکور و اعلام نتایج فرا خواهد رسید پس لزومی نداره الان وقت بسیار باارزش و واقعا گرانبهاتر از طلا را درگیر بعد ها کنی…کمی فکر کنید…آیا عاقلانه و منطقی است؟؟؟

یک سوال ،بسیارتامل:اگه الان به شما بگن میتونید برای کنکور زمان را بخرید،آیا حاضر هستید بهای چند ماه را پرداخت کنید؟ حتی اگر شده یک ماه باشه ؟؟؟!!!

باور کنید بچه ها که قبولی در کنکور تنها با داشتن منابع درسی گرانقیمت و کلاس های تست زنی ،ممکن نخواهد بود.بلکه در کنار اینها و اول از همه شما باید مدیریت و سیاست درست درس خواندن و تست زدن را بخوبی بلد باشید تا بتوانید در بدترین شرایط آزمونی و روحی ،خود را بخوبی مدیریت و با تمرکز و کیفیتی بالا مطالعه کنید.

بیاد داشته باشید که نتیجه هر چه شود ،ساخته و پرداخته ی تلاش شما در این مدت زمان خواهد بود.غیر ممکنه داوطلبی پیدا بشه که یکسال و بطور حرفه ای و جدی درس بخونه و نتیجه ی خوبی نگیره!!!

نقشه ی راهتو بسمت کنکوری موفق،گم نکن …و توقف ممنوع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× با ما در واتس اپ در ارتباط باشید