جمع بندی کنکور تجربی : منابع ویژه داوطلبان با تراز ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰

دکتر رونقی

منابع جمع بندی کنکور تجربی به شما کمک می‌کنند تا در روزهای منتهی به کنکور، مهمترین نکات مباحث را مرور کنید. بهترین منابع جمع بندی بر اساس سطح داوطلب کنکور کدامند؟ یکی از رایجترین سوالاتی است که جلسه مشاوره رایگان کنکور پرسیده می‌شود. به همین خاطر در ادامه قصد داریم به صورت عمومی به این سؤال پاسخ داده و به اندازه سهم خودمان در برنامه ریزی کنکور تجربی کمک کنیم.

 بهترین منابع جمع بندی کنکور تجربی چیست؟

بسیاری از داوطلبان به دنبال تحقیق در مورد برترین منابع جمع بندی بوده و هر روز سوالات زیادی در این باره پرسیده می‌شود.

توجه داشته باشید که بهترین و اولین منبع برای جمع بندی ، مرور خلاصه‌ها و یاداشت برداری‌هایی است که نوشتید. در مرحله دوم نیز مرور از طریق حل تست سراسری است.

به خاطر داشته باشید که خواندن متن بدون دانستن کاربرد آن در حل تست بی فایده است. به همین خاطر اگر تا کنون فقط مطالعه می‌کرده‌اید، دست نگهداشته و حل تست را آغاز کنید. همان‌طور که قبلاً نیز گفتیم تنها وجه تمایز بین قبولی‌های رشته‌های خوب با داوطلبانی که موفق به کسب نتایج مطلوب در کنکور نشده‌اند، تعداد تست‌هایی است که قبل از برقراری آزمون حل کرده‌اند.

منابع جمع بندی ادبیات

برای درس ادبیات ۳ مورد از بهترین منابع جمع بندی کنکور را معرفی می‌کنیم.

 • اول، خط ویژه گاج که بیشتر شامل تست‌های سراسری کنکورهای اخیر است.
 • دوم، همایش نشر دریافت که فوق‌العاده درسنامه حرفه ای و قوی با تعداد تست کم دارد.
 • سوم، داوطلبانی که ادبیات را به‌طور کامل مطالعه کرده‌اند می‌توانند برای جمع‌بندی موج آزمون یا خط ویژه را استفاده کنند.
 • چهارم، داوطلبانی که تاکنون ادبیات را خوب نخوانده‌اند یا از اکنون می‌خواهند بخوانند نیز می‌توانند از جمعبندی مهر و ماه یا نشر دریافت استفاده کنند.

منابع جمع بندی عربی

بهترین منابع جمع بندی کنکور تجربی برای درس عربی، شامل ۴ مورد است.

 • اول، جمع بندی سیب مهر و ماه که درسنامه بسیار دقیق و عالی داشته ولی تعداد تست آن کم است.
 • دوم، کتاب لقمه مهر وماه عربی که به معنای واقعی کلمه یک لقمه حاضری و زود هضم از مباحث عربی را شامل می‌شود. از نظر پوشش دهی نکات کامل است و فقط تست ندارد.
 • سوم، خط ویژه گاج با تست‌های نسبتاً سطح دشوار که برای داوطلبانی که تا به الان عربی را خوانده یا در این درس درصدهای خوبی تاکنون داشته‌اند، توصیه می‌شود.
 • چهارم، عربی کامل گاج که کاملترین کتاب برای درس عربی است.

داوطلبانی که قوائد را کامل خوانده و بیشتر به دنبال مرور هستند، می‌توانند از لقمه مهر و ماه استفاده کنند؛ ولی داوطلبانی که به قوائد تسلط زیادی ندارند؛ نیز می‌توانند از عربی کامل گاج استفاده کنند. داوطلبانی که می‌خواهند مرور سریع و مختصری داشته باشند می‌توانند از خط ویژه استفاده کنند.

منابع جمع بندی دین و زندگی

برای این درس نیز ۴ مورد از بهترین منابع جمع بندی کنکور معرفی می‌کنیم.

خط ویژه گاج- زیپ اندیشه فائق – جمع بندی سیب مهر و ماه – جمع بندی خیلی سبز

این درس را باید سطر به سطر و آیه به آیه بخوانید و خوب مفهوم را درک کنید؛ لذا با توجه به سطح درسی خود در این درس می‌توانید منبعی را انتخاب نمایید. با هر منبعی که پیش بروید نتیجه خوبی خواهید گرفت. خط ویژه گاج، پیشنهاد دکتر رونقی است.

منابع جمع بندی زبان انگلیسی

برای زبان انگلیسی به معرفی تنها ۲ مورد از بهترین منابع جمع بندی کنکور تجربی اکتفا می‌کنیم.

 • اول، فیل زبان مبتکران که درسنامه قوی و تستهای خوبی دارد.
 • دوم، جمع بندی سیب مهر و ماه که کتاب جامع و خوبی است.

توصیه می‌شود بعد از تسلط بر گرامر و لغات هر شب یک ریدینگ و یک کلوز تست کار شود. به این صورت کم‌کم سرعت شما در تست زنی زبان و این مباحث هم بیشتر شود.

توجه: بهترین منابع جمع‌بندی کنکور تجربی که در ادامه برای دروس تخصصی معرفی می‌کنیم، براساس اولویت هستند.

منابع جمع بندی زیست

موج آزمون، دو جلد همایش نشر دریافت، جمع بندی زیست تخته سیاه، جمع بندی مهر و ماه

منابع جمع بندی شیمی

موج آزمون، ۳ جلد فیل مبتکران، حل مسئله شیمی خط ویژه، جمع‌بندی مهر و ماه

منابع جمع بندی فیزیک

خط ویژه، چکیده فیزیک پایه تخته سیاه، معجزه فیزیک کنکور مهر و ماه، جمع‌بندی فیزیک مهر و ماه

منابع جمع بندی ریاضی

خط ویژه، ریاضی همایش دریافت، جمع بندی مهر و ماه

منابع جمع بندی زمین ‌شناسی

چکیده زمین خیلی سبز

 • نکته اول: منابع موج آزمون و خط ویژه به دلیل فراوانی تست‌ها برای داوطلبان با سطح تراز ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰ بسیار مناسب اند.
 • نکته دوم: داوطلبانی که پایه درسی ضعیف در برخی دروس دارند یا مطالعه را دیر آغاز کرده و لذا در حال مطالعه گزینشی براساس بیشترین بودجه بندی‌ها هستند، نیز می‌توانند از منابع جمع بندی نشر دریافت یا مهر و ماه که درسنامه قویتر و بیشتری از سطح تست‌ها دارد، استفاده کنند.
 • نکته سوم: داوطلبانی که درصدهای هر درس بالای ۵۰٪ دارند در این زمان‌های باقیمانده می‌خواهند به سمت سطح تست‌های بکر و دست نخورده بروند که ایده‌های جدید داشته و در مقابل از آن برنامه تست زنی کنکورهای سال‌های گذشته که قدری کلیشه ای شده متنوع تر تست بزنند، می‌توانند از موج آزمون‌های نشر الگو را استفاده کنند.
 • نکته چهارم: داوطلبان سطح متوسط نباید تا زمانیکه سراسری‌ها را خوب کار نکرده‌اند، نباید منابع جمع بندی کنکور تجربی را شروع کنند؛ چرا که با تسلط بر تست‌های سراسری نیز می‌توانند اگر الان در درسی درصد ۳۰ را دارند حداکثر خود را در این زمان‌های باقیمانده به درصد ۶۰ برسانند.
 • نکته پنجم: با توجه به توضیحات و راهنمایی‌های گفته شده، برای هر درس فقط یک منبع جمع بندی تهیه کنید.

فرق کتاب‌های آزمون جامع گاج دور دنیا با زرد کانون در چیست؟

فرق کتاب‌های آزمون جامع گاج دور دنیا با زرد کانون در چیست؟

گاج دور دنیا تقریباً دو یا سه آزمون بیشتر از کانون آزمون جامع دارد. به علاوه اینکه پاسخ‌های تشریحی گاج دور دنیا به قدری آموزشی است

و می‌تواند به خوبی با خواندن درسنامه رفع ابهام کنند. در کل هر دو منبع تست‌های سراسری داخل و خارج را کار می‌کنند و تنها فرقشان در دو مورد فوق است ولی نهایتاً بنده به دلیل اینکه بیشتر می‌پسندم داوطلبان تعداد آزمون جامع بیشتری کار کنند؛ لذا کتاب‌های دور دنیا گاج را پیشنهاد می‌کنم.

کار با آزمون‌های جامع برای هر داوطلبی لازم و اجباری است. توصیه می‌شود حتماً یک دسته پاسخبرگ سفید داشته باشید و دقیقاً مثل کنکور شرایط را برای آزمون گرفتن در منزل یا کتابخانه، شبیه‌سازی کنید. شیوه حل تست خود را در آزمون‌های شبیه‌ ساز، چندین بار تمرین کنید تا مهارت و نحوه روبرو شدن با تست‌های کنکور را حرفه ای به دست آورید.

داوطلبانی که مطالعه برای کنکور را دیر آغاز کرده‌اند

آن دسته از داوطلبانی که برای مطالعه اصولی دیر اقدام کرده یا داوطلبانی که دارند یکسری مطالب را به صورت گزینشی بخوانند، قطعاً برای جمع بندی بیشتر از دو یا سه هفته ای زمان نیاز نخواهند داشت؛ لذا این استثناء برای این گروه از داوطلبان وجود دارد که الان مباحث منتخب خود را خوب بخوانند و تمرین تست زنی فراوان داشته باشند و جمع بندی را از دو یا سه هفته مانده تا کنکور می‌توانند شروع کنند (اصلا جای نگرانی نیست) برای جمع بندی نیز می‌توانید از کتابهای کم حجم ولی با بازدهی بیشتر ۱+۷کانون استفاده کنند.

 اهمیت جمع بندی کنکور تجربی چیست؟

 اهمیت جمع بندی کنکور تجربی چیست؟

در باب اهمیت جمع بندی کنکور باید گفت، جمع بندی درست و منظم تأثیر بسزایی در کسب نتایج برتر در کنکور دارد. فرض کنید کتابخانه ای با کلی کتاب که بدون هیچ نظم خاصی و صرفاً روی هم و بدون طبقه‌بندی و فهرست بندی خاصی گذاشته شده‌اند، دارید.

حال شما می‌خواهید کتابی را از بین این همه کتاب و در زمانی خیلی محدود پیدا کنید. مطمئناً کار سختی است و ممکن است آنقدر به دنبال آن کتاب بگردید. حتی ممکنه از ادامه جستجو دست بردارید یا اگر پیدا کنید زمان زیادی را از شما گرفته باشد؛ ولی اگر برعکس آن پیدا کردن کتابی در کتابخانه ای بزرگ ولی با طبقه‌ بندی و دسته‌بندی براساس موضوعات و دیگر متدهای ترتیب، کار آسانی است که در یک زمان خیلی کم می‌توان به آن دسترسی داشت. جمع‌ بندی نیز اینگونه است.

در جمع بندی کنکور نیز اگر شما بصورت منظم و طبقه‌ بندی شده مرور دروس مطالعه شده را انجام ندهید، حتی با ۱۰۰ بار مرور هم نمی‌توانید بازدهی که یک یا دوبار مرور و جمع بندی طبقه بندی شده به شما می‌دهد را بدست آورید.

اگر هر درسی را متناسب با شرایط فردی خودتان در زمانی مناسب و با روشی صحیح مرور کنید و بسته به سطح درسی برنامه تست زنی حرفه ای را داشته باشید؛ در نهایت همه این موارد باعث می‌شود که مطالب در ذهن شما طبقه ‌بندی شوند؛ لذا هنگام آزمون وقتی به یک تست زیست که مثلاً ۳۰ ثانیه زمان پاسخگویی دارد و تایم بررسی سایر گزینه‌ها ۱۰ ثانیه است، شما می توانید خیلی راحت به نکته مربوط به این تست دسترسی پیدا کنید. اما برعکس اگر مباحث خوانده شده را طبقه ‌بندی نکنید و صرفاً فقط مطالب را خوانده باشید صرفاً فقط خوانده باشید؛ حتی با ساعات مطالعاتی بالا باز هم مغز شما نمی‌تواند به نکته مورد نظر در زمان مقرر دسترسی پیدا کند. اگر بخواهید باز به دنبال نکته برای حل این تست باشید، زمان زیادی را از دست خواهید داد و سرعت شما بسیار افت خواهد کرد.

پس حواستان باشد که صرفاً و فقط مرور کردن کافی نیست. شما باید منظم و طبقه ‌بندی شده مطالبی که مرور کرده‌اید را انجام دهید تا رجوع به نکات آسانتر شود.

روش جمع بندی ربته‌های برتر

از تکنیک‌های طبقه‌ بندی مطالب در دوران جمع بندی می‌توان به رمز گذاری نکات، مقایسه کردن نکات و جاهایی که لازم حاشیه نویسی و نکته برداری کنید و… اشاره کرد؛ ولی روال اصلی در دروان جمع بندی برای همه داوطلبان با هر سطحی، همزمان مرور و جمع بندی است.

توجه داشته باشید که مرور و جمع بندی کنکور دو تکنیک  کاملاً مجزا از هم هستند. در مرور دروس کنکور، ما فقط به تکمیل پروسه صحیح مطالعه میپردازیم تا مطالب خوانده شده به حافظه بلند مدت سپرده شوند. اما در جمع‌بندی کنکور به مطالعه مبحث جدید نداریم و فقط مباحث قبلاً خوانده شده و موجود در حافظه میان مدت و بلند مدت را با روش‌های جمع‌بندی، مرور و تکرار می‌کنیم.

همین تکرار منابع جمع بندی کنکور در زمان‌های باقیمانده سبب طبقه ‌بندی و به اصطلاح بقچه بندی مطالب در ذهن می‌شود و حال هر آنچه که خوانده‌اید همانند کتابخانه ای منظم است که بسیار سریع می‌توانید به هر نکته ای که می‌خواهید دسترسی یابید.

توجه داشته باشید که هر آنچه تاکنون با ساعات مطالعه بالا، منابع خوب، آزمون معتبر و… وقت و هزینه گذاشته‌اید همه یک طرف و اهمیت جمع‌بندی با توجه به توضیحات فوق یک طرف. چرا که به راحتی می‌توان با یک برنامه جمعبندی حرفه ای حتی کم‌کاری ماه‌های گذشته را جبران و مطالب رتبه ساز و کلیدی را نیز می‌توانید تا حدود زیادی تا روز کنکور برسانید.

حال به شما بستگی دارد که بخواهید چگونه آخرین خان کنکور را تمام کنید که واقعاً و اگر خدای نکرده حرفه ای و اصولی مطالعه نداشته باشید، به تجربه ای تلخ در عین ناباوری تبدیل خواهد شد.

سوالات متداول

26 دیدگاه برای “جمع بندی کنکور تجربی : منابع ویژه داوطلبان با تراز ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰
 1. maryam گفت:

  عاااااااااااااااااااااالی بود خدا خیرتون بده خیلی تو این مدت دنبال منابع جمع بندی بودم یه دنیا ممنون

 2. ?????? گفت:

  سلام خسته نباشید ممنون از مطالبتون واقعا عالی هستن، یه سوال داشتم اینکه من خیلی تست کار نکردم الان برنامه ریزی کردم که تقریبا یک چهارم کتاب رو تمام کردم ولی برای بقیش فک کنم زمان کم بیارم الان شش سال کنکور رو تستاشو بزنم موفق میشم یا همین برنامه رو ادامه بدم؟دو سال هست که پشت کنکورم میخوام یه رشته خوب قبول شم

 3. ???? ???? ????? گفت:

  سلام روش 3 روز یکبار رو برای جمعبندی استفاده کنید و هنگام تحلیل آزمون مباحثی که ضعیف هستید رو مشخص کنید و 3 روز رو به مباحث ضعیف اختصاص بدید.به همراه بررسی تست های علامتدار

 4. ????? گفت:

  سلام با تشکر بی پایان ازشما اقای دکتر
  می خواستم بگم من سال دهم رو تموم کردم و کل کتابای انتشارات نشر الگو استفاده می کنم البته برای شیمی کتاب کانون هم گرفتم و زیست هم خیلی سبز می خو

 5. ???? ???? ????? گفت:

  سلام ان ا… که موفق باشید منابع باید بر اساس سطح درسیتون باشه .شیمی مبتکران توصیه میشه.\nدر ضمن هرچیزی که شمارو از هدفتون دور میکنه توجه نکنید.

 6. omeime گفت:

  من خیلی به دندون پزشکی علاقه دارم ..ممنون میشم بهم بگید چطوری باهاتون در ارتباط باشم

 7. ???? ???????? ???????? ???? ????? گفت:

  سلام \nلطفا به این شماره تلگرام بزنین ،همکاران من در دپارتمان راهنماییتون میکنن\n09120190548

 8. نازنین گفت:

  واقعا ممنونم از این همه امیدواری و معرفی خوب بنظرم ما دوازدهمیا خیلی نیاز داریم یکیهمش بهمون بگه تو میتونی راه بازه

 9. مانی علوی گفت:

  سلام. ممنون از مقاله خوب و مفیدتون. بنظر من تو ریاضی برای جمع بندی واقعا خیلی سبز بهترین منبعه. تعداد تست هاش حدود ۵۰۰ تاست و سه تا آزمون جمع بندی هم داره. و یکی از مهم ترین ویژگی هاش. اینه که نکته های عجیب و غریب و تستی نداره که آدم رو بترسونه.
  راستی من نتیجه نظرسنجی چی بخونم رو هم پیشنهاد می کنم.
  https://www.chibekhoonam.net/product-tag/جمع-بندی-۹۹/

  1. دکتر رونقی گفت:

   سلام ممنون از نظرتون

 10. F گفت:

  سلام دکتر،امیدوارم که پیامم رو زود ببینیدوجوابم رو ازشما بگیرم،من از مهر شروع کردم با امسال دوسال پشت کنکورم ونظام قدیم،شروع خوبی نداشتم وتا امروز میانگین ترازم حدودا۵۵۰۰بوده البته در آزمون حضوری کانون وبعدش نمره خوب هم داشتم ولی وارد نکردم که ببینم ترازم چند شده،خلاصه معدل کتبی سال چهارمم۱۵،۶۳شد،واون جوری که میخواستم تست نزدم وهنوز در اختصاصی تست تالیفی دارم البته سعی کردم که تست استاندار کارکنم ولی خب بنظر خودم راضی نبودم ،اماشنیدم که میگن جمع بندی خوب معجزه میکنه،واز متنی که نوشتید لذت بردم وپسندیدم ویه حسی بهم میگه میتونم یه راهنمایی خوبی از شما بگیرم،
  تا کنکور ۲.۵-۳ماه مونده ،بنده یادگیری ناقص ،یادگیری شدیدانیازمند به مرور ،یادگیری خیلی کم مطالب جدید(مثلا یه کم فصل فیزیک)و…دارم ،بنظرشما چجور برنامه ریزی کنم هم به آزمون سه روز یه بار وبهمراهش مطالب مرور لازم روبرسم و هم اینکه این یادگیری ها را کامل کنم؟من ریاضیم رو ضعیف کار کردم،وقتشو بیشتر به فیزیک دادم والان برام بقولی که شاخ شده واز حل مسئله عاجزم ،میخوام حدودا ۳۰٪بزنم از نظر شما چه فصلی رو بخونم از خط ویژه وتست کنکور کار کنم جواب میگیرم؟دلم نمیاد بعضی فصلا رو حذف کنم ،از یه طرف زمان زیادی میگیرن، نمیدونم ….ولی تصمیم دارم حرف شما رو گوش کنم لطفا راهنماییم کنید لطفا وزبان فارسی میخوام بخونم البته بعضی فصلاشو ترم اول خوندم اما تست کم زدم ،بنظر شما اگر بخوام چند درس جمع وجور وخوش تست از نظرکنکور بخوام بخونم کدوم فصلا خوبه؟یه چیز دیگ من متن ریدینگ زبان ودرک مطلب عربی رو حذف کردم بنظر شما اشتباست؟البته وقتشو بر روی بقیه بخشا گذاشتم،

  1. دکتر رونقی گفت:

   سلام با توجه به عقب افتادن زمان کنکور شما فرصت کافی دارید که اگر در درسی ضعیف هستید بهبودش بدید. اگر فصلی رو تا الان اصلا نخوندید دیگه سراغش نرید و فصل های که قبلا خوندید رو کامل‌کنید . بهترین کار ژدن تست های چند سال اخیر کنکور هستش الخصوص برای ریاضی و‌ فیزیک. مباحث مهم این دو درس رو میتونید در مقاله ای که در سایت ما هست مطالعه کنید. اگر دروس عمومی رو‌قصد دارید یسری رو نزنید مشکلی نیست ولی باقی مهارت هاش رو حسابی تست کار کنید. فرصت برای جبران دارید نا امید نشید

 11. F گفت:

  سلام،آقای دکتر لطفا جواب دهید.باتشکر

 12. علی گفت:

  سلام اقای دکتر من امسال یعنی سال ۹۹ کنکور دارم بعدسال دومم هست دروس پایه ضعیفم اما ۱۲متوسطم بنظرتون این سه ماه چطوری بخونم خیلی نیاز به کمک دارم

  1. دکتر رونقی گفت:

   سلام شما در این مدت نیازمند به برنامه منظم هستید که دروس پایه رو مطالعه کنید در کنارش درسهای دوازدهم رو مرور بفرماید. فرصت برای جبران هست باید تلاشتون رو‌بیشتر کنید

 13. F گفت:

  سلام،آقای دکتر بنظر شما برای دینی درسنامه کتاب تست رو میتونم روش حساب باز کنم،از اول سال از درسنامه استفاده کردم ودرقلم چی درصدای ۶۰٪-۱۰۰٪ دارم،اما اخیرا یکی از رتبه برتر ها توصیه اکید داشت که باید از کتاب درسی استفاده کنید…ودرباره تاثیر ش صحبت میکرد،من الان دو دل شدم نمیدونم چیکار کنم!فقط کتاب درسی سال آخر رو خوب بلدم،الان بنظر شما چیکار کنم؟وهمینطور برای شیمی فقط از درسنامه مفاهیم خط ویژه استفاده کردم…

 14. F گفت:

  ویه سوال دیگه داشتم،برای جمع بندی از چه سالی خوبه بزنم۹۲یا۹۳؟
  وبرای تست تالیفی شیمی مسائل چه منبعی را پیشنهاد میکنید؟

 15. F گفت:

  سلام،خسته نباشید دکتر لطفا جواب دهید.

 16. Mobina گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من شروع قوی داشتم ولی به خاطر یسری مشکلات این دوماه نتونستم خوب درس بخونم ک برای جمع بندی بوده و میخوام از این دو ماه و خورده ایم استفاده کنم
  من برای زیست شناسی کتابای جدای هر سالو زدم و دیگه خیلی تکراری شده برام و هر جایی هم یک منبع معرفی کرده من یک منبعی میخوام که فصل به فصل ازمون داشته باشه شما چه چیزیو معرفی میکنید که بتونم خودمو برسونم و همه رو دوره کنم؟
  و برای ادبیات هم کتابای مبحثی الگو رو کار کردم نمیدونم الان کتابمو عوض کنم یا برگردم روی تست های علامت دار
  برای شیمی هم همه ی مبحث هارو کار کردم ولی وقتی ازمون جامع باشه نمیتونم از پسش بر بیام شما چه کتابیو که تست محور باشه معرفی میکنید؟
  خیلی ممنون از کمک شما

  1. دکتر رونقی گفت:

   سلام میتونید
   از کتاب های موج ازمون استفاده کنید
   و بهترین کار زدن سوالاهای ازمون ها ی جامع سال های قبل هستش

 17. Farima گفت:

  سلام،دکتر من با یک مشکل بزرگ مواجه شدم ،حدود۲-۳هفته هست نوسانی درس میخونم وساعت مطالعه ایم مثل قبل ثابت نیست،اصلا راضی نیستم وبعد چند دقیقه که شروع به مطالعه میکنم بی حوصله میشم،یا مثلا خوابم میگیره،تمرکزم خیلی پایینه،شده از صبح تا ظهر ۴یا۵ نوع درس عوض کردم!تا حوصلم سر نره ،خیلی وضعیت بدی برام پیش امد،بنظر شما درمانی داره؟لطفا کمکم کنید.

  1. دکتر رونقی گفت:

   سلام باید یدور اهدافتون روی کاغذ بیارید
   بعدش مجدد برنامه ریزی کنید
   و سعی کنید عقب‌موندگی هاتون رو جبران کنید

 18. ؟؟؟؟ گفت:

  سلام کتاب های گاج خط ویژه کاملا سوالای نکور وسنجشه؟؟

  1. دکتر رونقی گفت:

   سلام دوست عزیز
   گاج سعی کرده در این دسته کتاب ها سوالات کنکور و سنجش رو ارائه بده و تا حد زیادی هم موفق بوده ولی از سوالات پیشنهادی هم استفاده کرده

 19. Reza گفت:

  سلام دکتر . می خواستم بدونم برای دینی کتاب فصل آزمون بهتره یا موج آزمون الگو ؟

  1. دکتر رونقی گفت:

   سلام رضا عزیز
   هر دو کتاب در سطح خودشون خوب هستند ولی فصل آزمون بیان بهتری داره
   موفق باشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *