معرفی رشته داروسازی

دکتر رونقی

داروسازیمعرفی رشته داروسازی

رشته داروسازی شاخه ای از علوم پزشکی است که به تولید و ساخت دارو،نحوه ی اثر دارو بر بدن،کم کردن بحران های بیماری زا و تامین بخش عمده ای از شیوه های درمانی برای سلامت جامعه می پردازد.

نکته ی حایز اهمیت این است که درصد قابل توجهی از عدم موفقیت در روند دارودرمانی، به نامناسب بودن کیفیت دارو،انتخاب نامناسب نوع دارو برای درمان و مهم تر از همه نحوه ی استفاده ی دارو توسط بیمار است. زیرا رژیم های خاص غذایی و هم چنین مصرف همزمان بعضی از دارو ها موجب تداخل درمانی و تضعیف یا تقویت اثر دارو ها در بدن میشوند. بنابراین اینجاست که اهمیت کار یک داروساز نمایان میشود تا با ساختن داروی با کیفیت و تعیین نحوه ی استفاده ی دارو توسط بیمار و همچنین تداخل های دارویی از شکست در روند درمانی جلوگیری کند.

بنابراین وظیفه ی اصلی یک داروساز ارایه ی خدمات دارویی، اطلاع رسانی بیماران از نحوه ی مصرف دارو،و هم چنین تولید و بهبود کیفیت دارو است. و این بر خلاف باور عمومی است که وظیفه ی داروساز فروش دارو در داروخانه است.

 

تاریخچه ی رشته ی داروسازی

دارودرمانی از گذشته های دور روند درمانی بسیاری از بیماری ها توسط پزشکان و حتی عامه ی مردم بوده است.در قرن بیستم همزمان با گسترش علم پزشکی وافزایش نیاز، رشته ی داروسازی از رشته ی پزشکی تفکیک شد و به عنوان رشته ای جداگانه در جهان عرضه گردید. در ایران دانشکده ی داروسازی برای اولین بار در سال ۱۳۱۳ در دانشگاه تهران تاسیس شد. واز آن پس سایر دانشگاه های کشور دانشکده ی داروسازی تاسیس گردید.امروزه با گسترش روزافزون این علم ، علاوه بر تاسیس دانشکده ی داروسازی در دانشگاه های علوم پزشکی ، مراکز تحقیقاتی نیز دایر گردیده است. همچنین هم اکنون در دنیا اقدام به پایه گذاری گرایش های تخصصی تر در این رشته به منظور توسعه دادن به فعالیت علمی-پژوهشی نموده اند.

 

آشنایی با دروس دانشگاهی رشته ی داروسازی

حداقل طول رشته ی دکترای عمومی داروسازی ۶ سال است.که شامل ۲۰۹ واحد درسی اختصاصی و عمومی است.

دروس پایه در این رشته همپوشانی زیادی با دروس پایه ی رشته ی پزشکی دارد. درس های این رشته را میتوان به دو بخش دروس پایه و دروس تخصصی تقسیم کرد .

که دروس پایه شامل مواردی از جمله : انگل شناسی ،میکروب شناسی ،قارچ شناسی، شیمی آلی ، شیمی عمومی و تجزیه و….

دروس اختصاصی از جمله:فارماکولوژی ، میکروب شناسی دارویی،گیاه شناسی دارویی، سم شناسی، کنترل میکروب دارویی، و روشهای دستگاهی و…

 

مهارت های لازم برای اشتغال در رشته ی داروسازی

همانگونه که ذکر شد یکی از مهمترین وجه تمایز داروسازی از سایر رشته های علوم پزشکی، کار تحقیقاتی فراوان در این رشته است. بنابراین علاقه مندان به کار تحقیق و پژوهش میتوانند این رشته را به عنوان آینده ی شغلی وتحصیلی خود برگزینند. لازمه ی موفقیت در این رشته ی تحصیلی تسلط و علاقه به درس شیمی است .بدیهی است که شیمی بخش جدایی ناپذیر از رشته ی دارو سازی است چه برای کار در داروخانه چه کار های تحقیقاتی.چون دارودرمانی بخش عمده روند درمانی در بالین است آشنایی با علوم پایه ی پزشکی نظیر فیزیولوژی ، آناتومی و زیست شناسی لازم است.

البته برای موفقیت در کار های پژوهشی ، ریاضی و فیزیک نیز نقش مهمی ایفا میکنند.

 

فرصت های شغلی و تحصیلی برای رشته ی داروسازی

این رشته در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های علوم پزشکی خارج از کشور ارایه میگردد.و در ایران به در درو مقطع کترای عمومی وتخصص داروسازی عرضه میشود.

فارغ التحصیلان مقطع دکتری عمومی داروسازی به شرط داشتن معدل بالا،میتوانند در امتحان تخصص شرکت کنند. پذیرفته شدگان دوره تخصص میتوانند ببسته به گرایش تخصصی خود به کار تحقیقاتی در این زمینه بپردازند.

این رشته بازار کار خوبی دارد. چنانچه بیش از ۹۰% فارغ التحصیلان جذب بازار کار میشوند که قسمت عمده ای از آنها به کار در داروخونه ها روی می آورند . به طور کلی آینده شغلی این رشته را میتوان در چهار دسته تقسیم بندی کرد:

۱٫خدماتی(شامل کار در داروخانه به عنوان ناظر بر درستی کار نسخه پیچ وهم چنین اراِیه ی خدمات به بیماران)

۲٫مشاوره ای( شامل کار در داروخانه اطلاع رسانی از نحوه ی صحیح مصرف دارو و ارایه خدمات مشاوره به خود پزشک)

۳٫مدیریتی(شامل کار در صنایع دارویی و کارخانه های داروسازی)

۴٫پژوهشی(شامل کار در مراکز تحقیقاتی و کارخانه های داروسازی به عنوان تحقیق و توسعه فعالیت دارویی)

لذا علاوه بر داروخانه ها ، مراکز تحقیقاتی،کارخانه های داروسازی،کارخانه های لوازم آرایشی برای فارغ التحصیلان فرصت شغلی فراهم میکنند.

 

رشته ی داروسازی و کنکور سراسری

قابل ذکر است رشته ی داروسازی در زیرگروه دو رشته های علوم تجربی قرار دارد.بنابراین ضرایب دروس اختصاصی برای این رشته ی تحصیلی به قرار زیر است:

 

زمین شناسی———>1

زیست شناسی ——–>4

شیمی—————–>3

فیزیک—————->2

ریاضیات————–>3

توجه داشته باشید همه دروس بالا اختصاصی بوده و ضریب همه در سه ضرب میشود.

چارک پایین رتبه ی کشوری برای قبولی رشته ی داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال گذشته ۱۲۶۰ بوده است.

چارک پایین رتبه ی کشوری مورد نیاز برای قبولی رشته ی داروسازی در کشور ۵۹۰۰ بوده است.

 

حداقل درصد های مورد نیاز برای قبولی رشته ی داروسازی

حدود درصد های مورد نیاز برای قبولی داروسازی دانشگاه تهران:

ادبیات فارسی عربی معارف زبان زمین شناسی ریاضی زیست شناسی فیزیک شیمی

۶۰% ۷۰% ۷۰% ۵۰% ۱۰% ۷۰% ۶۰% ۸۰% ۷۰%

حداقل درصد های مورد نیاز برای قبولی این رشته در کشور:

ادبیات فارسی عربی معارف زبان زمین شناسی ریاضی زیست شناسی فیزیک شیمی

۵۰% ۵۰% ۵۰% ۴۰% ۱۰% ۵۰% ۶۰% ۶۰% ۵۰%

 

 

149 دیدگاه برای “معرفی رشته داروسازی
 1. ????? گفت:

  سلام اقای دکترخسته نباشید خداقوت میشه لطفا مثل رشته داروسازی درصدهای موردنیازبرای رشته پزشکی دا نشگاه تهران ودانشگاههای کشور راهم بگذارید؟ متشکر وممنون اززحمات بی دریغتان

 2. ???? ???? ????? گفت:

  سلام بله حتما.\nبرای پزشکی تهران تراز 11 هزار نیاز هستش. . میانگین درصد 70

 3. ???? گفت:

  سلام خسته نباشین میشه لطف کنین بگین برای قبولی دانپزشکی منطقه ۳ چه ربطه ای نیاز هستش

 4. ???? ???? ????? گفت:

  سلام رتبه زیر 1000

 5. ????? گفت:

  سلام
  من دیپلم ریاضی دارم و معدلم 10.25 هستش و سال 82 دیپلم گرفتم.
  میخوام کنکور 95 رشته تحربی شرکت کنم.
  آقای دکتر یه راهنمایی کنید که آیا امکانش هست من دانشگاه تهران یا شهیدبهشتی داروسازی قبول بشم؟
  درصد ها باید چطور باشه تا این دانشگاه ها قبول بشم.
  ممنون میشم جواب بدین.

 6. ???? ???? ????? گفت:

  سلام کار بسیار سختی پیش رو دارید و امسال میشه گفت هیچ شانسی برای قبولی ندارید ولی اگه از الان برای کنکور سال بعد بخونید شانستون خیلی بیشتر میشه.

 7. ????? گفت:

  آقای دکتر
  لطفأ بگین میشه امسال با چه درصدهایی حداقل مشهد یا تبریز ؟
  من هدفم امسال قبول شدنه.
  میشه راهنمایی کنید.

 8. ???? گفت:

  سلام اقای دکتر امیدوارم یه روزی همکار شیم ولی مشکل اینجاست که من این روزا خوب نمی خونم میشه کمکم کنین

 9. ???? گفت:

  امیدوارم قله های موفقیت رو با پراید بدون ABS فتح کنین خخخخخخ خخخ خخ خخخ خخخ

 10. ???? ???? ????? گفت:

  سلام خوشحال میشیم کمکتون کنیم. سعی کنید به هدف و رویاتوت فکر کنید و با این هدف و رویا زندگی کنید. اینجوری هیچوقت براش کم نمیزارید.

 11. ?? گفت:

  سلام خسته نباشید .بنده الان کارمند علوم پزشکی هستم (پرستار )سال 75 دیپلم گرفتم میخوام کنکور امتحان بدم داروسازی به نظر شما امکان داره موفق بشم برا سال بعد

 12. ???? ???? ????? گفت:

  سلام مسیر سختی رو پیش رو دارید حداقل باید 14 تا 18 ماه مطالعه کافی داشته باشید

 13. ???? گفت:

  با سلام وخسته نباشید بنده فارغ التحصیل رشته کتابداری پزشکی سال 83 هستم میخاهم رشته داروسازی ادامه تحصیل بدهم آیا می توانم و چه اقداماتی باید انجام دهم؟

 14. ??? گفت:

  میشه حداقل درصد لازم تو این

 15. ???? ???? ????? گفت:

  سلام نمونه کارنامه ها رو میتونید در کانال ما دنبال کنید\nآدرس کانال\n@DrRonaghi

 16. ??? گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید.لطفا میانه و چارک پایین درصد ها و رتبه های لازم برای داروسازی رو تو کانال تون بزارین(سهمیه منطقه ۱).ممنونم از این همه روحیه و انرژی مثبت ی که به ما کنکوریا میدین

 17. ???? گفت:

  سلام جناب دکتر
  من دیپلم ریاضی با معدل 19 دارم و سال 82 دیپلم گرفتم به نظر شما میتونم برای سال بعد داروسازی قبول بشم؟؟ فکر کنم درسهای ما با منابع حالا خیلی تغییر کرده باشه.

  ممنونم.

 18. ???? ???? ????? گفت:

  سلام اگر مدرک پیش دانشگاهی د

 19. ???? ???? ????? گفت:

  سلام در صورت داشتن مدرک پیش دانشگاهی میتونید شرکت کنید و نیاز به تغییر رشته نیست

 20. ??? گفت:

  سلام اقای دکتر من لیسانس عمران دارم و مدرک پیش دانشگاهیم ریاضی تصمیم دارم کنکور تجربی بدم ایا با مدرک پیش دانشگاهی ریاضی میشه کنکور تجربی داد و داروسازی قبول شد مشکلی نداره؟

 21. moh گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید من رشته ریاضی هستم ولی قصد دارم کنکور تجربی بدم نظر شما چیست درضمن من سال 96 کنکور باید بدم

 22. ???? گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  من دکتری یکی از رشته های علوم انسانی دارم و استاد دانشگاه هستم. علاقه زیادی به دارو سازی دارم. دیپلم ریاضی دارم اما پیش دانشگاهی علوم انسانی. با توجه به استفاده از سهم روزانه در تمام دوران تحصیلم، می خوام شبانه دارو سازی پذیرفته شوم. لازم به ذکر است که علاقه زیادی به تاسیس داروخانه دارم. آیا شانسی دارم؟ آیا امکان شرکت من در کنکور هست؟ اگر باشد کنکور تجربی باید شرکت کنم؟ لطفا راهنمایی ام کنید. بسیار سپاسگزارم.

 23. ???? گفت:

  با سلام
  بنده یکبار در دوره کاردانی مراکز تربیت معلم پذیرفته شدم و مدرک کاردانی گرفتم سپس از دانشگاه دولتی دوره شبانه مدرک کارشناسی پیوسته گرفتم یکبار در سال ۹۱ در مقطع ارشد دانشگاه علوم پزشکی دوره روزانه پذیرفته شدم ولی انصراف دادم سپس در سال ۹۳ دوباره در کنکور ارشد وزارت بهداشت در دوره روزانه پذیرفته شدم .سوال بنده این است با توجه به ممنوعیت پذیرفته شدگان بیش از دوبار در آزمون های متمرکز و نیمه متمرکز از سال تحصیلی ۶۴-۶۳ به بعد آیا بنده می توانم از ارشد انصراف داده و دوباره در کنکور سراسری شرکت کنم؟ و رشته های دکتری حرفه ای روزانه بخونم؟ با تشکر

 24. ???? گفت:

  سلام دکتر من دانش آموز سال چهارم رشته ی ریاضی هستم معدل دیپلم 19.62 بوده از همون اول یعنی سال اول دبیرستان علاقه ی زیادی به رشته ی تجربی داشتم اما وقتی این موضوع رو با مشاور مدرسه درمیان گزاشتم با توجه به اینکه نمراتم دردرس ریاضی همیشه عالی بود به من گفتند که بهتره ریاضی بخونم و در آخر کنکور تجربی بدم منم سال دوم وسوم رو ریاضی خوندم و اون موقع هیچ چیز درمورد تاثیر نمرات نهایی در کنکور نمیدونستم سال سوم با ی مشاور دیگه صحبت کردم واو گف که بهتره برای سال چهارم تغییر رشته بدم اما دیگه وقت نداشتم 2 تا کتاب زیست وی زمین رو بخونم وامتحان بدم به همین خاطر سال چهارم رو هم ریاضی خوندم البته از ی نظر به نفعم شد که ریا ضی ام قوی تر شده ولی حالا تصمیم دارم خودم رو برای کنکور تجربی 96 آماده کنم تا به آرزوم برسم اما هیچی درباره ی زیست وزمین نمیدونم به نظر شما اگه تلاش کنم میتونم زیست رو بخونم و موفق بشم ؟ دوم اینکه چه کتاب کار هایی خوب درس دادن ؟ طوری که خودم به راحتی موضوعات رو خیلی خوب ومفهومی یاد بگیرم وچه کتاب کاری برای تست خوبه؟
  متشکرم

 25. ???? ???? ????? گفت:

  سلام بله مطمعنا اگر برنامه درستي داشته باشيد ميتونيد به هدفتون برسيد

 26. ???? ???? ????? گفت:

  سلام بله ميتونيد كنكور شركت كنيد

 27. ???? ???? ????? گفت:

  سلام بله شما براي شركت در كنكور هيچ مشكلي نداريد ولي طبيعتا مسير سختي رو پيش رو داريد كه نياز به اراده و تلاش بالاست

 28. ???? ???? ????? گفت:

  سلام اگر ارزو و هدفتون هستش ميتونيد موفق بشيد مثل خيلي هاي ديگه كه رشته متفاوت بودن

 29. ???? ???? ????? گفت:

  سلام بله ميتونيد

 30. ??? گفت:

  سلام ببخشید رشته داروسازی باید رتبم درمنطقه2چند بشه داروسازی قبول بشم

 31. ??? گفت:

  سلام برای قبولی در رشته فیزیوتراپی ،در منطقه 2باید رتبم زیر چند بشه

 32. ???? گفت:

  سلام دكتر معدل من ١٠هستش من ميتونم و دو بار كنكور دادم اما قبول نشدم اما امسال ميخوام بخونم با تمام تلاش و توان أيا ميشه واسه كنكور ٩٦داروسازي قبول شم؟؟؟امكان هست؟؟؟

 33. ??? گفت:

  سلام عرض شد خسته نباشید.ببخشید سقف قبولی داروسازی و هوشبری چقدره؟ سوال دوم اینکه با رتبه حدود 25هزار درکنکور95 چه رشته های مناسبی موجوده؟ سپاس فروان

 34. ???? گفت:

  سلام، من سهميه منطقه يك دارم و رتبه كلم تو منطقه ١، ٢١٩٤، هست، البته توي زيرگروه ٢، ٢٠٥٢ هست، داروسازي كجاها ميتونم قبول شم؟ اميدي به دارو سازي دانشكاه تهران يا شهيد بهشتي هست؟ البته پرديس

 35. Darya گفت:

  سلام اقاى دكتر خسته نباشيد
  من امسال تعيين رشته كردم و رفتم تجربى. مى خواستم بدونم حد اقل بايد چقدر بخونم كه بتونم دارو سازى يادندان پزشكى قبول شم.
  و در ضمن معدلم هم امسال ٢٠ بود.

 36. ???? گفت:

  سلام من دانش اموز سال چهارم هستم با معدل 17 خیلی تست هم کار نکردم حدود 10 ماه تا کنکور وقت دارم به نظرتون میتونم داروسازی قبول شم اگه واقعا زیاد تلاش کنم؟

 37. ???? گفت:

  یلام ببخشید میشه رتبه لازم برای تحصیل در رشته داروسازی دانشگاه ازاد پرد

 38. ???? گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم با رتبه 930 سهمیه ایثارگران و تراز 7500 میشه داروسازی قبول شد؟

 39. ???? گفت:

  سلام آقای دکتر من کارشناسی صنایع غذایی هستم و سال ۸۳ کنکور دادم به نظرتون برای کنکور ۹۶داروسازي شرکت کنم فرصت کافی دارم البته با وجود کار و بچه ۲ساله آیا ارزش وقت گذاشتن داره،

 40. ???? ???? ????? گفت:

  سلام همه چیز بستگی به تلاش و پشتکارتون داره و اینکه هدفتون چقدر براتون مهمه…

 41. ???? گفت:

  برای قبولی در رشته داروسازی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان چه رتبه ای نیاز است البته با محاسبه معدل

 42. ????? ???? گفت:

  عالی بود. خیلی به من کمک کرد.بهترین مقاله ای که راجب داروسازی خونده بودم.
  بهترین ها رو برای شما آرزو میکنم

 43. ?????? گفت:

  سلام اقای دکتر.من امسال پیش دانشگاهی تجربی میرم و هدفم داروسازیه.تابستان در قلمچی ثبت نام کردم و میانگین ترازم 6200 هست.ایا با این ترازایی که میارم میتونم دارو قبول شم؟
  اگر نه بهم بگین قبولی در دارو در قلم چی چه ترازی میخواد.
  ممنون میشم

 44. ???? گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید من امسال پیش رشته ی تجربیم از سال اول دبیرستان تا ترم اول سال سوم معدلم حدود 19.80 بود اما به خاطر یه سری مشکلات از بهمن ماه تا الان میشه گفت هیچی نخوندم !معدل کل دیپلمم 18.94 و معدل کتبی 16.94 هستش! و البته روز امتحان نهایی ادبیات من به خاطر خطای دید تو دیدن برنامه زبان انگلیسی خونده بودم! و تونستم با نمره 14 اون درس رو پاس کنم !چون تو ازمون ها درصد ادبیاتم بالای 80 اکثر کسایی که باهاشون مشورت کردم گفتن وقتت رو برای ترمیم معدل هدر نده! من واقعا عاشق پزشکیم و دلم میخواد تو همین رشته ادامه تحصیل بدم اما هم تو این مدت زمان زیادی از دست دادم هم اشتباهات زیادی تو درس خوندن داشتم و این فقط انرژی من رو هدر داده …. الانم برنامه درستی ندارم و از طرفی مشکلات خانوادگی هم نمیذاره تمرکز داشته باشم …اقای دکتر خواهش میکنم راهنماییم کنین?

 45. Z گفت:

  باسلام من امسال پشت کنکور موندم و اولش هدفم داروسازی بود ولی الان موندم سر دوراهی از نظر شغل و باز کار اینده و درامد ک نمیخام در دارو خانه و پژوهش کار کنم و رشته های پزشکی و دندان هم در حال اشباع هستند واقعا بلاتکلیفم اگر میشه راهنماییم کنید

 46. erfan گفت:

  سلام میخواستم بپرسم رتبه ی لازم برای قبولی در رشته ی دارو سازی در یک دانشگاه دولتی متوسط چطور است؟

 47. ???? ???? ????? گفت:

  سلام سعی کنید ویرایش جدید رو تهیه کنید منابع و تغییرات در سایت قرار داده شاده ..چاپ 95 رو تهیه کنید

 48. ???? ???? ????? گفت:

  با سلام رشته های پزشکی داروسازی و دندان جز رشته های تاپ تجربی هستن و هرساله درصد کمی از داوطلبان قبول میشن و از لحاظ بازار کار راس رشته های تجربی قرار دارن

 49. ???? گفت:

  سلام آقای دکتر رونقی.بنظرتون ی شخص باهوش و با استعداد با 9ماه مطالعه بالای 9ساعت میتونه داروسازی تهران قبول بشه؟!

 50. ??????? گفت:

  سلام،من امسال رشته داروسازی ترم بهمن قبول شدم،میخاستم بپرسم تواین سه ماه چه کاری میتونم انجام بدم که برای این رشته امادگی بیشتری داشته باشم؟توروخدایه راهنمایی کنید،اینجوری هیچ برنامه ای ندارم

 51. ???? ???? ????? گفت:

  با سلام تبریک میگم بهتون.\nمیتونید تو این مدت جزوات دانشگاه مربوطه و یا چند تا از کتاب های منبع اصلی رو تهیه کنید و پیش خوانی داشته باشید.

 52. ???? ???? ????? گفت:

  سلام بله البته در کنار هوش و استهداد تلاش و پشتکار قوی همچنین برنامه منسجم و راهبردی خوب لازمه

 53. ???? گفت:

  طبق برنامه قلمچی دارم پیش میرم.
  کتابهایی ک میخونم هم اکثرا گاج و مبتکرانه.زیست هم نشر الگو.بنظرتون جواب میده؟!

 54. benyamin گفت:

  سلام میخواستم بپرسم که من میتونم به رشته ی تجربی امید داشته باشم؟ ،رشته ی دارو سازی .من از زیست و شیمی زیاد خوشم نمیادولی به رشته ی دارو سازی علاقه ی زیادی دارم .

 55. ???? ???? ????? گفت:

  با سلام زیست و شیمی بیشترین ضریب و جز تراز آورترین دروس هستن

 56. ?? گفت:

  سلام خسته نباشید،برای قبولی در رشته ی داروسازی در منطقه ی 3 ،حداقل چه رتبه هایی نیاز هست؟

 57. ???? ???? ????? گفت:

  سلام زیر 3000 کشوری و زیر 500 منطقه 3 برای داروسازی تهران

 58. ???? ???? ????? گفت:

  با سلام با توجه به اینکه از تسلط کافی برخوردارید و احساس میکنید که میتونید نمره بهتری کسب کنید (بیش از 2 نمره) بهتره در ترمیم معدل شرکت کنید. \nخوشحال میشیم بتونیم کمکتون کنید برای گرفتن راهنمایی های بیشتر به شماره زیر تلگرام بدید \n09120190548

 59. ???? ???? ????? گفت:

  با سلام تراز 6200 برای دروس پایه خوبه در طول سال با مرور بیشتر افزایش بدید. برای قبولی در رشته داروسازی میانگین تراز 6500 به بالا در قلمچی باید داشته باشید.

 60. ???? ?? گفت:

  با سلام زیر 3500 کشوری \nهیچ چیز غیر ممکن نیست بستگی به تلاش و انگیزتون داره نگران نباشید م مهم اینه که سرجلسه آزمون جقد مهارت داشته باشید.

 61. ???? گفت:

  ممنون،برای قبولی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان و بابل حداقل چه رتبه هایی نیازه؟

 62. mahsa گفت:

  سلام دکتر،خسته نباشید.
  برای قبولی در رشته ی داروسازی،در دانشگاه علوم پزشکی گیلان و بابل ،حداقل چه رتبه هایی نیازه؟

 63. mahsa گفت:

  ممنون آقای دکتر،ببخشید ولی من منطقه ی 3 هستم.

 64. sana گفت:

  ببخشید من رشتم ریاضی و دارم بیش دانشگاهی میخونم برای قبول شدن از داروسازی باید تغیر رشته بدم؟

 65. ???? ???? ????? گفت:

  با سلام خیر با مدرک پیش دانشگاهی ریاضی

 66. ???? ?? گفت:

  با سلام با این همه هوش و استعداد مطمعنن میتونید با یک برنامه منسجم و پشتکار شما ،به هدفتون برسید.

 67. ???? ???? ????? گفت:

  با سلام رشته داروسازی از رشته های تاپ تجربی هست و برای قبولی رتبه ی خوبی نیازه اگه یک درس رو حذف کنید به ربته کنکورتون لطمه وارد میشه گزینشی خوندن بهتر از حذف کامل یک درسه

 68. ??? گفت:

  سلام من منظورم منطقه 3 . میشه؟؟؟؟ . ممنون به خاطر جوابتون

 69. ??? گفت:

  سلام اقای دکتر دانشگاه دولتی با چه رتبه ای تهران میشه داروسازی قبول شد ?

 70. ??? گفت:

  اقای دکتر من امسال میخوام تعیین رشته کنم خیلی تجربی دوست دارم به نظرتون چه رشته ای خوبه من زیاد زیست ام خوب نیست میتونم داروسازی قبول شم ????ممنونم

 71. ???? ???? ????? گفت:

  بستگی به میزان علاقتون داره و تلاشتون داره زمان خوبی رو در پیش دارید اگه با برنامه درس بخونید نتیجه زحمت هاتون رو میبینید.در ضمن در حال حاضر رشته های تجربی بازار کار بهتری به نسبت بقیه رشته ها دارند.

 72. ??? گفت:

  اقای دکتر خواهش میکنم جواب منم بدین خیلی گیج شدم و خیلی خیلی درگیر این موضوع ام و هیچ جایی رو پیدانکردم که به جوابم برسم پس اگه میشه جوابم رو بدین ممنون . منطقه 3 اخرش با چه رتبه ای میشه داروسازی قبول شد هر شهری که باشه . و منم چون بومی خراسانم . احتمال قبولی با رتبه 1500 تا 1800 در دانشگاه علوم پزشکی مشهد هست؟؟؟

 73. ????? گفت:

  سلام دگتر..دو سوال داشتم برای اینکه مطالعمو زیاد کنم چکار کنم برام خیلی سخته ارزوم اینه که از ده ساعتم بیشتر بخونم ولی نمیدونم چرا نمیشه. البته من سال قبل با روزی یک ساعت درس خوندن معدلم 19.71شد ..2الان دهم تجربی ام و هدفم سه رشته اصلی تجربیه….اول اینکه چند ساعت مطالعه داشته باشم خوبه بعد چکار کنم سه رشته رو بیارم؟

 74. ??? گفت:

  سلام رتبه مورد نیاز برای قبولی داروسازی کمترینش در سال 95 چقدر بوده؟

 75. ???? ???? ????? گفت:

  سلام زیر 3000

 76. ???? ???? ????? گفت:

  با سلام \nساعت مطالعه رو نمیشه آسانسوری بالا برد باید پله به پله این کار رو انجام دهید برفرض اگر روزانه 6 ساعت مطالعه دارید از هفته دیگه روزی 5 ساعت ربع و از دو هفته بعد 5 ساعت و نیم و همینطور الی آخر\nبرای اینکه در رشته های تاپ تجربی قبول بشید باید برنامه ریزی درست و صحیح داشته باشید و هدفمند مطالعه کنید با توجه به اینکه بیس علمی خوبید دارید مطمعنا با برنامه ریزی درست و پشتکار به هدفتون میرسید.

 77. ???? ???? ????? گفت:

  با سالم با برنامه ریزی صحیح و نخوه ی مطالعه درست و شناسایی نقاط ضعف و به حداقل رسوندن اشتباهات و پشتکار لازم مطمعنن میتونید به هدفتون برسید.

 78. ????? گفت:

  ببخشید بجای 1000نوشتم صد

 79. ????? گفت:

  سلام دکتر..ببخشید یک سوال داشتم..
  من میخوام پزشکی یا دارو یا دندان قبول بشم اولویت اولم پزشکیه…منطقه سه هستم…سال1388کنکور میدم..من باید تو منطقه یه چه رتبه ای رو بیارم تا بتونم پزشکی تبریز(شروع از بهمن)روزانه قبول بشم….شبانه چطور:؟؟

 80. ???? ???? ????? گفت:

  با سلام با توجه به معدلتون معلومه با استعداد هستین و بیس علمی خوبی دارید برای قبولی در این رشته مهمترین چیز برنامه وپشتکار و انگیزه هست .\nساعت مطالعه با توجه به وضعیت درسی شما تعیین میشه\nبرای اطلاع از نحوه برنامه ریزی به شماره زیر تلگرام بدید.\n09120190548

 81. ????? گفت:

  1398ببخشید سا

 82. ???? ????? گفت:

  احتمالش کمه که قبول بشی..ولی این طرز تفکرتو بنداز دور..تو درس بخون تلاش بکن هر شهری خواستی برو…برای رسیدن به یک عمر زنگی زیبا و شیرین نباید تلاش کرد؟..زندگی تو به چهار ساعت بستگی داره پس برو بخون درستو تا تمام زندگیت پر از شیرینی باشه…البته دعا کن پیش خدا اونم کمک میکنه 100%

 83. ????? گفت:

  سلام من سال سومم و تراز قلمچیم حدود ۵۵۰۰عه،تستای کنکورو خیلی عالی میزنم ولی تراز قلمچیم پایینه،میخوام ببینم میتونم داروسازیه تهران قبول شم؟ینی الان که ترازم ۵۵۰۰ عه دیر نیست?

 84. ???? ???? ????? گفت:

  سلام شما باید با حل انواع تیپ سوالات به تسلط کامل برسید. آزمون رو خوب تحلیل کنید و نقاط قوت و ضعفتون رو شناسایی کنید.
  برای قبولی در رشته داروسازی معمولا تراز بالای 6800 باید داشته باشید.دیر نیست با یرنامه ریزی درست و نحوه ی صحیح مطالعه میتونید به هدفتون برسید.

 85. ???? ???? ????? گفت:

  سلام بستگی به تلاش و پشتکار شما داره خیلی از دانش آموز ها بودن که با معدل بسیار پایین تونستن به هدفشون برسن.

 86. ???? ???? گفت:

  سلام من دانش آموز سال نهم هستم و اهل تبریز هستم. زیستم خوبه شیمی ام هم بد نیست معدل هام هم از 19/7 بالاتره می خواستم ببینم اگه بخوام داروسازی بخونم باید چه رتبه ای داشته باشم و همینطور رشته پزشکی رو میخواستم.
  ممنون

 87. ????? گفت:

  سلام اقای دکتر، من لیسانس مترجمی دارم، آیا میتونم برای ارشد داروسازی بخونم؟ یا باید از اول کنکور تجربی بدم (رشته دبیرستانم تجربی بود)؟ لطفا راهنمایی کنید
  ممنون

 88. ???? ???? ????? گفت:

  سلام مقطع داروسازی از دیپلم شروع میشه.برای قبولی در رشته داروسازی باید مجددا در کنکور سراسری شرکت کنید.

 89. ??????? گفت:

  سلام آقای دکتر
  لطفا بگین برای قبولی در رشته داروسا

 90. ???? ???? ????? گفت:

  سلام رتبه زیر 1400

 91. ?????? گفت:

  سلام لطفا راهنماییم کنید. واقعا ممنون میشم .
  من امسال سال دومم و پارسالم رتبه ی خوبی آوردم و 3000 شدم ولی سه تا رشته ی اصلیو قبول نشدم .
  به امید این سه تا رشته موندم ولی خب زیاد به پزشکی علاقه نداشتم . شاید کسی باورش نشه ولی توی این دوماهی که دارم درش می خونم بیش از بیست بار هدفمو تغییر دادم . یه روز پزشکی رو دوست دارم یه روز دندون و یه روز دارو . از طرفی اگه کسی هدفشو توی زندگی گم کنه نمی تونه ادامه بده . این گیجی و سردرگمی کار دستم داده و بیشتر از چهارساعت در روز نمی تونم درس بخونم البته ترازم حدود 6900 هستش توی قلم چی .دایم با خودم فکر میکنم که شاید وقتی وارد

 92. ???? ???? ????? گفت:

  سلام این سردرگمی تنها به درستون لطمه میزنه و شما رو از هدفتون دور میکنه …شما بهتره هدفتون رو بذارید که فعلا بهترین رتبه و تراز رو کسب کنید و کاری به مسائل دیگه (بیکاری و…) نداشته باشید..بعد از کنکور فرصت کافی دارید که بین این 3 رشته یکی رو انتخاب کنید.

 93. ??? ???? گفت:

  سلام دکتر من سال سوم هستم مدرسه عادی دولتی تو اون مدرسه معدلم 19.40 هستش سال دوم فقط برای نمره میخوندم اصلا از تست زنی و کنکوری خوندم هیچ سررشته ای نداشتم الان از نیمه سال سوم تو کانون ثبت نام کردم فهمیدم اوضاع بر چه قراره میشه با این اوضاع دارو سازی قبول بشم

 94. ???? ???? ????? گفت:

  سلام فرصت خوبی دارید به شرطی که درست و صحیح مطالعه کنید و با برنامه ریزی درست به سمت هدفتون گام بردارید.

 95. ???? گفت:

  سلام آقای دکتر
  آیا در رشته داروسازی می توان از همان ابتدا ترم 2 مثلا در داروخانه ها مشغول به کار شد؟
  برای یه فرد متاهل سخته بدون درآمد باشه…تا سال 4ام….
  لطفا راهنمایی بفرمایید

 96. ????? گفت:

  با سلام و خسته نباشین جناب دکتر از سایت خوبتون.
  من سال 84 دیپلم ریاضی گرفتم ولی حقوق خوندم و تمایل ندارم ادامه بدم قصدم اینه بتونم که محصولات آرایشی -تولید کنم.آیا رشته ای که باید بخونم داروسازی هست؟

  واقعا ممنون میشم راهنماییم کنید.

 97. ???? ???? ????? گفت:

  سلام رشته شیمی آزمایشگتاهی مرتبط هست.

 98. ???? ???? ????? گفت:

  سلام بستگی به بیس و میزان ظرفیت شما داره…

 99. ???? ???? ????? گفت:

  سلام باید دوره لازم رو بگذرونید.

 100. ???? ???? گفت:

  سلام خسته نباشید میخواستم ببینم برای قبول شدن تو رشته داروسازی تو شیراز باید حد اقل چه رتبه ای بیارم؟

 101. ???? گفت:

  سلام اقای دکتر وقتتون بخیر وخسته نباشید
  لطف می کنید قبولی در رشته های دندون پزشکی وپزشکی وداروسازی رو رتبه بندی کنید ازلحاظ اینکه کدوم رتبه ی بهتر میخواد
  منظورم اینه مثلا کدومش رونسبت به بقیه راحت تر میشه آورد. باسهمیه منطقه2.
  خیییلی ممنون

 102. ???? گفت:

  آقای دکتر بازم سلام 3سوال دیگه هم دارم ازتون
  واسه داروسازی روزانه ارومیه بایدحدودای چه رتبه ای رو اورد؟سهمیه منطقه2
  وسوال دومم هم اینه که رتبه توی زیرگروه 1و2فرقی داره؟مثلا اگه رتبه کشوری یکی توزیرگروه1زیر3500باشه توی زیرگروه2رتبه بالاترمیره یاپایین تر؟
  وسوال سومم هم اینه که وقتی کارنامه کنکوراومد ورتبه ی کشوری رو دیدم ازکجابدونم رتبه ی من توی زیرگروه2 چطوره؟اگه بخوام بدونم که داروسازی رومیارم یانه
  شرمنده که سوالام زیادشد.خداخیرتون بده واقعاممنونم ازتون

 103. ???? ???? ????? گفت:

  سلام دختر خوب ان شاا…که در رشته مورد علاقت قبول بشی\nبرای قبولی در رشته داروسازی ارومیه رتیه زیر 2800 منطقه 2 لازمه\nو اما در رابطه با سوال دومت بستگی به درصد های دروس شما داره چون ضرایب دروس برای هر زیر گروه متفاوت هست.برای مشاهده ضرایب دروس میتونی به سایت ما مراجعه کنی\nو پاسخ،سوال سوم اینکه در کارنامه رتبه در هر زیر گروه مشخص شده بعد از نتایج با ما تماس بگیرید راهنماییتون میکنیم.موفق باشی

 104. ???? ?? گفت:

  سلام\nبستگی به این داره که کدوم دانشگاه مد نظرتون باشه…دندان و پزشکی به نسبت دارو در اولویت هستن از لحاظ رتیه

 105. ???? ?? گفت:

  سلام امیر حسین عزیز\n زیر 2500 منطقه2 و 5000 کشوری

 106. ???? گفت:

  خییییییلی ممنونم ازتون و خیییییلی لطف کردید….

 107. ...... گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید میخواستم بدونم برای قبلی در رشته ی داروساری اصفهان چه رتیه ای باید بیارم راستش رتبه هام خوب نیست و ب برنامهام نمیرسم اصلا نمیدونم باید چ کار کنم لصفا راهنماییم کنید ممنون

 108. ???? گفت:

  سلام.برای قبولی در رشته داروسازی منطقه3 در دانشگاه ف

 109. ???? ???? ????? گفت:

  سلام آرامش خودتون رو حفظ کنید .با برنامه ریزی درس مطالب خوانده شده رو به شکل صحیح جمعبندی کنید.برای قبولی در این شته رتبه زیر 2000 منطقه 2 لازمه.\nموفق باشید

 110. ??? گفت:

  سلام .مرسی از سایته خوبتون..من یه سوال دارم .الان 16سالمه و میخوام برم رشته تجربی و داروسازی یا پرستاری بخونم اگه خدا بخواد ولی نمیدونم چه درس هایی باید نمره بالا بگیرم….

 111. ?? گفت:

  سلام اقای دکتر من از خیلی ها شنید بودم که برای داروسازی زمین شناسی درس مهمی ولی تو هر سایتی نگاه کردم ضریبش خیلی پایین بود چرا؟

 112. ????? گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید من لیسانس ریاضی دارم میخواستم در کنکور تجربی سال 97شرکت کنم با توجه به اینکه به درس زیست هیچ تسلطی ندارم امکانش هست در طول یک سال مطالعه به رتبه خوبی برسم؟ البته من به درسهای ریاضی و عربی کاملا مسلط هستم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 113. ???? ???? ????? گفت:

  سلام درس زیست نیاز به مطالعه مداوم و مرور مکرر داره در کنار

 114. ???? ?? گفت:

  سلام خواهش میکنم.رشته داروسازی از رشته های تاپ تجربی هست و سعی کنید به دنبال علاقتون برید و نگذارید کسی شمارو از اهدافتون دور کنه.موفق باشید.

 115. ?????? گفت:

  سلام ببخشید ی سوالی داشتم من رشته های مورد علاقم داروسازیو فیزیو تراپی هست میخواستم بدونم امکان داره کسایی که وارد این رشته ها میشن بی کار بمونن کار اموزیه این رشته ها چقد طول میکشه

 116. ???????? گفت:

  سلام با چه رتبه ای می تونم داروسازی بهشتی قبول شم ؟

 117. ???? ???? ????? گفت:

  سلام زیر 2000 منطقه 2

 118. ???? ???? ????? گفت:

  سلام برای قبولی در رشته های تاپ تجربی همه درستون باید قوی باشه.مخصوصا زیست و شیمی

 119. ???? ???? ????? گفت:

  سلام بله درس زمین شناسی برای رشته های زیر گروه 2 تاثیر گذاره

 120. ???? ???? ????? گفت:

  سلام رشته های نامبرده بازار کار خوبی دارند بستگی به میزان تلاش شما جهت یادگیری داره میتونید در دوران تحصیلتون با مراکز فیزیوتراپی کارکنید و ویزیت در منزل و … انجام بدید.

 121. ???? گفت:

  با سلام
  من در امتحانات نهایی درس زمین شناسی 14.5 شدم میتونم رشته داروسازی رو انتخاب کنم؟؟؟

 122. ???? ???????? ???????? ???? ????? گفت:

  سلام،اگر رتبه کنکورتون به حد نصاب انتخاب داروسازی برسه مانعی برای انتخاب ان وجود نداره.

 123. ????? گفت:

  سلام اقای دکتر لطفا جوابم رو بدید واقعا اطلاع ندارم کسی هم جواب درست نمیده.من 30درصد سهمیه جانبازی دارم و عاشق داروسازی هستم و در اصفهان زندگی میکنم.ریاضیمم خوب نیست چون تغییر رشته ای هستم و 97میخوام کنکور بدم میشه راهنماییم کنید ک چه رتبه ای برای قبولیه داروسازی در دانشگاه اصفهان باید بیارم با توجه به شرایطه مذکور؟

 124. ???? گفت:

  با سلام
  میخواستم بپرسم دانشگاه های خارجی بیشتر مایل به جذب دانشجویان رشته داروسازی هستند یا پزشکی؟

 125. ???? ???????? ???????? ???? ????? گفت:

  سلام\nهمسر و فرزندان شهدا، آزادگان و همسر و فرزندان آنان، جانبازان، همسر و فرزندان جانبازان با جانبازی ۲۵ درصد به بالا، جزو سهمیه ایثارگران محسوب می شوند و تـابع ضـوابط مربوط بـه سهمیه ایثارگران هستند. ظرفیت اختصاصی برای این دسته از داوطلبان ۲۰ درصد از ظرفیت هر کدرشـته محـل است و حدنصاب نمره این داوطلبان ۸۰ درصد نمره گزینش آزاد برای تمامی رشته های تحت پوشـش وزارت بهداشت (رشته هایی که در دانشگاههای علوم پزشکی ارائه می شوند) و ۷۰درصد نمره گزینش آزاد برای سایر رشته هاست.

 126. ????? گفت:

  سلام. ببخشید من با رتبه 2100منطقه یک و 2400 زیرگروه دو ایا داروسازی جایی قبول میشم؟؟؟

 127. ???? گفت:

  سلام خسته نباشید. میخاستم بدونم من با رتبه 2213 منطقه یک امکان قبولی در رشته داروسازی روزانه رو دارم؟در هر جای ایران

 128. ???? ???????? ???????? ???? ????? گفت:

  سلام \nبله امكانش هست ،البته به انتخاب بقيه هم بستگي داره.انشالا كه قبول ميشين

 129. ???? ???????? ???????? ???? ????? گفت:

  سلام بله امکانش هست .

 130. mohsen گفت:

  سلام خسته نباشید جناب دکتر….من رشته صنایع شیمیایی (فنی و حرفه ای ) هسم و لیسانس رو گرفتم…ب نظرتون امکانش هست برای داروسازی امتحان بدم یا نه؟

 131. ???? ???????? ???????? ???? ????? گفت:

  سلام \nاگه از نظر نظام وظیفه مشکلی ندارین میتونین دوباره کنکور بدین و رایگان تحصیل کنین .\nاما باید بدونین که معافیت تحصیلی در هر مقطع یکبار صادر میشه و فقط امکان ادامه ی تحصیل به مقاطع بعدی وجود داره. بنابرین باید از نظر نظام وظیفه مشکلی نباشه تا بتونین دوباره کنکور بدین و وارد دانشگاه شین

 132. ???? گفت:

  برای قبولی توی رشته داروسازی دانشگاه فردوسی مشهد منطقه3چه رتبه ای لازمه؟؟

 133. ???? ???????? ???????? ???? ????? گفت:

  سلام \nبا توجه به کنکور 95 زیر 700 باید بیار

 134. ??? گفت:

  سلام ببخشید مگه زمین شناسی برای زیر گروه 2 ضریب 4 ندارد ؟؟؟؟؟؟؟

 135. ???? ???????? ???????? ???? ????? گفت:

  سلام \nخیر \nبرای زیرگروه یک :ضریب صفر \nزیرگروه دو ،چهار،پنج :ضریب یک\nزیرگروه سه ضریب چهار

 136. ????? ????? گفت:

  با عرض سلام
  من مجتبی حبیبی هستم پایه یازدهم تجربیم معدل سال پیشم 18.60 شد و علاقه زیادی به رشته داروسازی دارم خاستم بگید برای تقویت درس شیمی و کسب درصد بالا در کنکور از چه کتابی استفاده کنم.
  با تشکر.

 137. ???? گفت:

  سلام توی نظام جدید سال یازدهم یا همون سوم دبیرستان درس زمین شناسی هست.
  ایا درسته که میگن کنکور 98 از رشته ریاضی هم میشه داروسازی قبول شد؟؟

 138. ???? گفت:

  باعرض سلام خداقوت خسته نباشید خدمت دکتر.دکتر ببخشید من کارشناسی شیمی کاربردی ازدانشگاه تبریز دارم چجور میتونم به رشته داروسازی ادامه بدم ؟ایاراهی هست دوباره کنکور ندم ؟

 139. ???? ???? ????? گفت:

  سلام باید مجدد کنکور شرکت کنید

 140. S گفت:

  سلام
  من میخوام انتخاب رشته کنم
  اگه برم ریاضی میتونم برم داروسازی دیگه ؟؟؟؟؟

  1. دکتر رونقی گفت:

   سلام بعد از گرفتن دیپلم باید کنکور تجربی شرکت کنید

 141. S گفت:

  سلام خسته نباشید
  من میخوام انتخاب رشته کنم
  اگه برم ریاضی میتونم برم داروسازی دیگه ؟؟؟؟؟

  1. دکتر رونقی گفت:

   سلام بعد از گرفتن دیپلم باید کنکور تجربی شرکت کنید

 142. M گفت:

  باسلام ..آقای دکتر من لیسانس روانشناسی دارم و امسال یعنی کنکور ۹۹ شرکت کردم منتها الان که ۴۰ روز مونده به کنکور سیستم بدنم دچار مشکل شده و نمیتونم حتی روزی یک ساعت مطالعه کنم ،خودم مطمئنم اگر برای سال ۱۴۰۰ کنکور بدم داروسازی بین الملل شیراز که واقعا تازه فهمیدم بهش علاقه دارم قبول میشم ،اما خانواده نظرشون به اینه که ارشد روانشناسی بخونم و مطب بزنمو دیگه برا کنکور نخونم ..خواستم بپرسم نظرشماچیه؟
  لطفا حتما جوابم بدین واقعا به کمکتون احتیاج دارم

  1. دکتر رونقی گفت:

   سلام دوست عزیز
   مرسی از اینکه من و گروهمون رو انتخاب کردی
   شما بایدعلاوه بر علاقه دوتا مسئله رو در نظر بگیری وقت و انرژی و بعد مالی
   اگر شما برگردید و داروسازی رو بخونی وقت و انرژی زیادی از شما گرفته خواهد شد ولی علاقه مندی شما میتونه کمک زیادی بکنه
   مسئله دوم اینه میتونید ارشد روانشناسی رو ادامه بدید و تخصص عالی رو کسب کنید
   حالا که مسئله رو مطرح کردیم و تشریح کردیم فک کنم خیلی ساده تر میشه انتخاب کرد
   نظر من اینه علاقه الویت هست ولی باید وقت و انرژی رو هم در نظر و توی مواقع مختلف الویت ها تغییر میکنه برای وضعیت شما بنظرم ادامه تحصیل توی رشته روانشناسی خیلی بهتر هست چونکه متخصص بودن توی یه رشته فوق العاده کمک کننده هست چونکه توی سطح جهانی افراد متخصص همیشه موفق ترین آدم های عصر خودشون هستند
   امیدوارم توضیح م برات قانع کننده باشه
   موفق و پیروز باشی

 143. Sahara گفت:

  سلام ببخشید من رشتم ریاضیه.ایا امکانش هست که تو دانشگاه داروسازی بخونم؟اگه بگین چجوری ممنون میشم.البته بگم که مدرک زبان انگلیسیم دارم. آیا تاثیری داره تو این رشته؟

  1. دکتر رونقی گفت:

   سلام بله
   باید کنکور‌تجربی شرکت کنید همین

 144. محیا گفت:

  سلام و عرض ادب
  آقای دکتر من خیلی ب کمک احتیاج دارم خیلی مستاصلم من ۳۸ سالمه ارشد مدیریت سیستمهای اطلاعاتی دارم اما ب خاطر بیماری نتونستم خوب درس بخونم معدل ارشدم ۱۶/۷۰ و معدل کارشناسی ۱۳ میخواستم تو رشته خودم دکتری بخونم ک هیات علمی بشم ک شرط معدل کارشناسی مشکل سازه الان نمیدونم چیکار کنم میخام ادامه تحصیل بدم
  موندم دکتری آزاد بخونم و ب خاطر سهمیه ایثارگری شاید قبولم کنن یا ارشد سراسری شرکت کنم همین رشته و تلاشمو بکنم معدل ارشد و دکتری خوب بشه یا کلا از کارشناسی شروع کنم داروسازی بخونم چون خیلی علاقه دارم ولی دیپلمم انسانی بوده سخت نیس ب نظرتون چکار کنم
  میگن اگه ی روز از عمرت مونده کاری و ک دووس دارید بکنید
  حالا چیکار کنم من بگید بهم ممنوون

  1. دکتر رونقی گفت:

   سلام دوست عزیز
   ممنونم که مارو انتخاب کردید برای ارسال مشکلتون
   من خیلی خوشحال میشم که راجب این مشکل شما باهم تماس تلفنی داشته باشیم چونکه جوانب مشکل شما زیاد هست
   شما میتونید با شماره ۰۹۱۲۰۱۹۰۵۴۸ در واتس اپ ارتباط برقرار کنید تا یه وقت تنظیم بشه و بتونیم باهم صحبت کنیم
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *