قواعد و ملزومات شبیه سازی کنکور درخانه…

دکتر رونقی

شبیه

قواعد و ملزومات شبیه سازی کنکور درخانه…

کنکور یعنی مدیریت استرس، بهبود یادگیری،افزایش راندمان مطالعاتی و به یادآوری مطالب . و درواقع موفقیت درکنکور قانون پیچیده و مبهم دیگری ندارد.مبهم و بدون هدف فکر کردن بیشتر از آنکه مفید باشد می‌تواند داوطلب را بیشتر سردرگم و به قولی گیج کند. در این نوشته یکی از اصلیترین گامهای پایانی تا کنکور را به دقت توضیح میدهیم.داوطلبان عزیز توجه داشته باشیدکه تکنیک شبیه سازی کنکور را از نظر کارشناس کنکور میتوانید حتی تا یک روز قبل از کنکور هم اجرا کنیدپس اصلا نگران این زمان اجرای این اصل مهم مرور در این چند روز پایانی تاکنکور نباشید شما بازهم زمان خوبی از الان در اختیار دارید پس بیایید همین امروز کنکور را تجربه کنیم…

تکنیک شبیه سازی کنکوریعنی چی؟؟؟در این مدت باقیمانده تا کنکور خیلی توصیه شده که همه ی داوطلبان به اجرای این تکنیک توجه بیشتری داشته باشند و حتما این اصل مهم و آخر در مرور و جمعبندی مطالب کنکور را رعایت کنند.

اما دراین بین داوطلبانی هم هستند که درگیر بازار داغ تبلیغات کنکوری این روزها شده اند و میخواهند را یکساله را یک شبه طی کنند و بخاطر همین به دنبال پکیج هایی میروند که ادعا میکنند سوالات کنکور امسال را پیش بینی کرده اند.

شما نباید زود تسلیم این تبلیغات از پایه بی اساس و واقعا فقط تبلیغاتی شوید چراکه شبیه سازی آزمون برای هر داوطلبی متفاوت است و نمیتوان برای همه ی داوطلبان با هرسطحی ،یک نسخه پیچید.

رعایت موارد زیر به شما کمک خواهد کرد که یک آزمون شبیه ساز حرفه ای از خود بگیرید که بر افزایش راندمان مطالعاتی شما هم تاثیر گذار باشد.و درمقابل هم باعث حفظ آرامش و اعتماد بنفس در شما شود.

1-اگر داوطلب با سطح درسی متوسط رو به بالا و با تراز های 5000تا 6000هزار هستید ،میتوانید از حل و تمرین کنکور های سراسری از 8سال پیش شروع کنید. ولی برای داوطلبان با تراز 6500تا 7000به بالا میتوانند از کنکورهای سراسری 8سال پیش+آزاد و کنکورهای خارج از کشور هم استفاده کنند البته به صورت تست های مجموعه ای یعنی هم اختصاصی داشته باشه و هم عمومی.

2- هرچه شرایط کنکور و جو جلسه را برای خود دقیقتر شبیه سازی کنید ،آسوده تر خواهید بود و خیالتان حداقل از بابت جو آزمون و استرس دقایق اول کمی راحتر میشود.شرایط دقیق جلسه را برای خود مهیا کنید.و اگر آزمونی را بد دادید نگران نشوید و اگرهم آزمون خوبی داشتید،مغرور نشوید چرا که آزمون واقعی هنوز فرا نرسیده.

3- با دوستان و رقبای درسی خود در این روزهای پایانی ،درس نخوانید حتی اگر صمیمی ترین دوست شما باشد.چراکه دیدن استرس و اضطراب دوستتان برشماهم تاثیرگذارخواهد بود.همچنین قرار گرفتن به یکباره در مکانی شلوغ مانند کتابخانه باعث ایجاد تنش روحی و افزایش استرستان میشود و تا روز کنکور این حالت با شما خواهد بود.

4- در این چند روز پایانی سعی کنید بیشتر اشکالات خود را درآزمون های شبیه ساز بررسی کنید و دیگر سمت رفع اشکال عمده ی بقیه ی مطالب خارج از آزمون شبیه ساز و یا مطالعه ی دروسی که درآنها ضعیف هستید،نباشید.

5- حتما این مدت باقیمانده را با برنامه ریزی پیش بروید .اینکه در هر روز چه آزمونایی میدهید و ساعات مرور و برنامه ی جمعبندی به چه صورت باشد،حتما برنامه ای داشته باشید و صبح خود را بدون داشتن برنامه شروع نکنید تا بتوانید جلوی افت ساعات درسی و رهایی از سردرگمی را بگیرید.

6-بازهم به هدفت فکر کن…اینکه میخوای یک پایان خوب و موفقی رو داشته باشی.

و… تو الان خیلی پر انرژی و پر از امید هستی،از این انرژیت بخوبی استفاده کن…

راستی بچه ها خواب منظم فراموش نشه…البته اگر میخوایید روز کنکور پر انرژی باشید…

موفق و سربلند باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× با ما در واتس اپ در ارتباط باشید