با دستانی پر وارد میدان کنکور شوید و با لبخند بازگردید…

دکتر رونقی

موفقیت

با دستانی پر وارد میدان کنکور شوید و با لبخند بازگردید…

پایان این ماراتن کنکور بعد از گذشت یکسال ،نزدیک است.ماهها بسیار زود سپری شدند.نه؟؟؟گروهی از داوطلبان نتوانستند خوب از این ماههای سپری شده استفاده ببرند چون خودشان نخواستند. ولی گروه دیگر بسیار پر توان و مصمم تلاش کردند و الان دارند با دستانی پر ،برای فرا رسیدن روز کنکور لحظه شماری میکنند.

در این مدت گاهی بسیار تلاش و گاهی خسته و بی انگیزه میشدیم.ولی به هر صورتی که بود آن ماهها گذشت و تو در حد خودت زحمت کشیدی و حال فقط چند روز تا کنکور باقی مانده است.

و حال دیگر مهم نیست که کنکور سخت باشد یا نه ؛مهم نیست که رقیبان چگونه خواهند بود بلکه مهم فقط ایمان و اطمینان به توانایی‌ها و مهارت هایمان است.

کنکور میدانی است که فقط با توانایی‌ها و مهارت ها میتوان در مقابلش ایستاد و نتیجه گرفت. این روزها و لحظات سخت تمرین و تلاش‌های‌ خود را به یاد داشته باشید و تسلیم نشوید.

حداقل مطمئن میشوید که در حد تلاشتان نتیجه میگیرید و هر آنچه در توان داشته اید وارد میدان عمل شده بعد از اعلام نتایج دیگر افسوس چیزی را نخواهید خورد.

ولی همواره طرز نگرش تمامی کارشناسان حوزه ی درسی و مطالعه برای کنکور این بوده است که هیچ داوطلبی را نمیتوان یافت که توانسته باشد تمام مباحث را بصورت 100 درصد به اتمام رسانیده باشد بطوریکه حتی اکثر نفرات برتر اذعان میکنند که در برخی دروس مباحث نخوانده و تست های کارنشده ی زیادی داشته اند که به هر دلیلی نتوانسته اند مباحث را به اتمام برسانند.پس شما هم نباید نگران دروس عقب افتاده ی خود باشید چراکه تمام داوطلبان وضعیتی کم و بیش و مشابه شما دارند.

آنچه اکنون مهم و سرنوشت ساز است این است که شما هر قدم که به روز کنکور نزدیکتر میشوید باید تمام تکنیک ها وتوانمندیهای خود را که در طول این مدت به آنها دست پیداکرده اید ،آماده و مهیا ی روز کنکور کنید و خود را متهعد و مقید به اجرای تمام توانمندیهای خود کنید.

رعایت تکنیک ها زیر بسیار در حفظ آرامش و در مقابل استفاده ی حداکثر از معلومات سر جلسه ی کنکور به شما کمک خواهد کرد:

1-در ابتدا که تست ها را میبینید ،سعی کنید خونسرد باشید و در ابتدا با یک برنامه ریزی ذهنی و طرح نقشه ،شروع به پاسخگویی کنید.

2- به ضمیر ناخودآگاه و مغز خود اعتماد کنید. نه فقط در جلسه‌ی کنکور بلکه در تمام صحنه‌های حساس و سرنوشت‌ساز زندگی (چه شغلی و چه تحصیلی) این ضمیر ناخودآگاه ماست که کنترل را به دست می‌گیرد. این فقط شما نیستید که در آزمون امتحان می‌دهید بلکه به همراه جسم شما یک سیستم بسیار هوشمند و قوی از حافظه تا روح و روان شما هم بحالت کاملا هماهنگ درمی آیند تا بتوانند از اطلاعات ذخیره شده در مغز ولو مطالب قدیمی تر خوانده شده ،استفاده ببرند.

3- سر جلسه‌ی کنکورفقط کافی است که به مغز خود اجازه دهید که کار خود را بکند. اجازه دهید حافظه ی شما تست ها را چند بار ببیند و با تست ها درگیر شود. اگر به حافظه ی خود ایمان داشته باشید و آن را باور کنید توانایی ذهنی تان دو چندان می‌شود. کافی است که به خودتان اطمینان کنید و خود را باور داشته باشید. باور کنید که نتایج شگفت انگیز خواهد بود و شما حتما برنده خواهید بود.

4- در این چند روز باقی‌مانده تا کنکور دست از سر افکار استرس زا و نگران کننده و حتی پیش‌داوری بردارید. تا بتوانید با آمادگی بیشتری راهی جلسه ی کنکور شوید.

5-اجازه ندهید عوامل تاثیر گذار بر تمرکز و پاسخگویی ،یکسال تلاش و زحمت شما را بر باد بدهند.

و در آخر بازهم مثل همیشه ،نتیجه را به خدا واگذار کنید و بدانید که تلاش و زحمت شما بی پاسخ نخواهد ماند.و خدا با تو خواهد بود…

بی صبرانه منتظر دیدن لبخند همه ی شما عزیزان، بعد از کنکور هستیم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× با ما در واتس اپ در ارتباط باشید