چگونه در ماه مبارک رمضان اعتماد بنفس و انگیزه خود را بیشتر کنیم ؟

دکتر رونقی

width=293

چگونه در ماه مبارک رمضان اعتماد بنفس و انگیزه خود را بیشتر کنیم ؟

(ماه رمضان بهترین فرصت برای افزایش اعتماد به نفس و انگیزه کنکوری ها)

ماه رمضان که ماه رحمت و برکت برای همه اهل زمین و عاشقان حضور در میهمانی باشکوه خداست ، بی شک برای فرصتی است برای داوطلبان کنکور که ماه پایانی تا کنکورشان مصادف شده با ماه پرامید و بخشش گناهان ؛ ماه رمضان ؛ و استرس روزهای پایانی مانده تا کنکور را که می توان تا حد بسیار زیادی کاهش داد و در مقابل نیز با یک اعتماد بنفس بالاتر و انگیزه ای قوی راهی یک هفته و یک روز تا کنکور و در نهایت روز کنکور شوید.

کسی که اعتماد بنفس بالایی دارد در همه حال و در بدترین شرایط نیز یاد خدا را در دل دارد و به قول ماها ، توکل به خودت هر چی خودت صلاح میدونی …این توکل پایدار ریشه در اعتماد به نفس بالای فرد دارد.

همانطور که می دانید داشتن اعتماد بنفس خوب باعث می شود شما به عنوان داوطلب کنکوری در جلسه آزمون بر اوضاع تست زنی و زمان خود مسلط باشید و بدون هیچ ترس و استرسی و با خونسردی کامل از نکات درسی و تستی که در طول چند ماه با تلاش خود به دست آورده اید ؛ الان در کنکور به نمایش بگذارید.

داوطلبی که اعتماد بنفس خوبی نداشته باشد مطمئناً در مواجه شدن با تست های سخت و یا وقت گیر دستپاچه شده و حتی در بدترین حالت ممکن ، توان پاسخگویی به تست هایی که واقعاً پاسخ درست را می دانید نیز می ماند و این یعنی از دست دادن کنکور …

البته داشتن اعتماد بنفس نه تنها در زمان حل تست های کنکور باید باشد بلکه در یک ماه قبل از کنکور که مختص می شود به دوران طلایی کنکور و مرور و جمعبندی.

چرا که برای یک مرور و جمعبندی حرفه ای در قدم های آخر داشتن اعتماد به نفس بالا باعث می شود با یک روحیه قوی و بدون ترس و نامیدی از نتایج بدست آمده در آزمون های جامع به اجرای برنامه های خود ادامه دهید.

 

راهکارهایی برای افزایش اعتماد به نفس در ماه مبارک رمضان :

۱- ارتباط خود را با خدا نزدیکتر کنید و از فضای معنوی روزها و شب های ماه مبارک رمضان استفاده ببرید.

۲- با توکل به خدا روز مطالعاتی خود را شروع کنید .

۳-به موفقیت هایی که در طول این مدت در تست زنی مباحث بدست آورده اید فکر کنید و امیداور باشید که قادرید تست این مباحث را در کنکور نیز درست بزنید.

۴- در زمان حال باشید و به نتیجه و اینکه با چه درصد زیست و چه رتبه و چه ترازی میشه فلان رشته و فلان دانشگاه قبول شد ؛ اصلا فکر نکنید.

۵- منظم تر از همیشه باشید و برنامه های درسی را نیمه تمام را نکنید تا مغز نیز نظم در دسته بندی خوانده های شما را به درستی انجام دهد.

کمی علمی تر و کاربردی تر در مورد اهمیت داشتن اعتماد بنفس در دوران مرور و جمعبندی کنکور بگوییم:

اعتماد بنفس نداشتن = اعتماد نداشتن به خوانده هایی که در واقعیت اطلاعات کاملا درست بی نقصی هستند.

و اما ؛ بپردازیم به اینکه چرا به دانسته های خود در حل تست اطمینان نداریم و سر دو راهی و شک بین دو گزینه می مانیم؟؟؟

 

سر جلسه آزمون بدون هیچ اعتماد بنفسی نشستی چون از پاسخ هایی که میخای به تست ها بدی مطمئن نیستی…

خب؛ چرا از اطلاعات درسیت اطمینان نداری؟

منبع درسیت برای این تست چی بوده؟

اگر منبع درسیت جزوه دبیر معلم سر کلاس بوده که ناقص نوشتی و یا بی دقتی داشتی در نوشتن ولی با این حال گفتی میخونم حال تا بعد…

با این حال از منبع درسیت مطمئن نیستی و باید از یک منبع معتبر درس بخونی.

پس تغییر حذف منبع غیر معتبر و جایگزینی منبع معتبر می تواند اعتماد به نفس را بالا ببرد و در کنار دیگه اضطراب درس خوندن از یک منبع غیر قابل اطمینان را ندارید.

لذا هوشیارانه و با آگاهی کامل علل عدم موفقیت را بررسی کنید و فقط به حرف های کلیشه ای بسنده نکنید.

موفق و پیروز باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× با ما در واتس اپ در ارتباط باشید