اگر در تعطیلات حس و حال خوندن نداری…

دکتر رونقی

images

اگر در تعطیلات حس و حال خوندن نداری…

همه ی کارشناسان و داوطلبان از تعطیلات عید به عنوان زمانی خوب برای سرعت گرفتن و باصطلاح گرم شدن براش بیشتر و باکیفیت تر درس خواند یاد میکنند.پس منطقی نیست که این دوره ی بسیار حساس و تعیین کننده در سرنوشت تحصیلی خود را نادیده بگیرید و نخواهید که حداکثراستفاده را ازاین ایام ببرید.اما برخی از داوطلبان هستند که ماههای گذشته را بسیار تلاش کرده اند و ساعات مطالعه ی زیادی داشته اند و الان با شروع تعطیلات و بخصوص تغییرات آب و هوایی که تقریبا برتمامی افراد تاثیر گذار است ،از سرعت مطالعه و تمرکز این دسته از داوطلبان کم شده جوری که واقعا برخی داوطلبان متوقف میشوند و حتی روزهای پی درپی درسی نمیخوانند و اذعان میکنند که حوصله ی درس خوندن ندارن و…ولی این برای تویی که امسال سال سرنوشت و ساختن آیندته اصلا طبیعی و عادی نیست.راهکارهای زیر میتواند تاثیر بسیار زیادی در افزایش روحیه و حس درس خواندن در شما شود.

  • اول:رسیدن به هر هدفی که دارید بسیار لذت بخش خواهد بود. پس با لذت درس بخون تا به اهدافت برسی و مدام به آینده ی موفق در صورت قبولی فکر کنید،و به این هم فکرکن که اگه قبول نشی چی میشه ؟چه درد و رنج هایی را درآینده در صورت عدم قبولی ،خواهی داشت؟!و…
  • دوم:به این فکر کن که سرنوشت تحصیلی ،آینده ی کاری و جایگاه اجتماعی تو در قدر دانستن همین روزهای حساس و شتاب گرفتن از همین دوره است.اگر شما از این تعطیلات و تا بعد عید پیوسته و با کیفیت بالا مطالعه کنید این امر باعث افزایش قدرت تحلیل و توانایی درک شما از مباحث و انواع تست های کنکور میشود.چون پیوسته ،مستمر،با کیفیت و بدون توقف و با یک روحیه و انگیزه ی بالایی در مسیری مستقیم به سمت موفقیت حرکت کردید نه مسیری کج و انحرافی از جاده ی کنکور.
  • دیوانه وار عاشق رسیدن به هدفتان باشید تا بی وقفه برای رسیدن به موفقیت حرکت کنید.افراد موفق خودشان برای خودشان انگیزه میسازند.و از روی شانس وصرفا تصادفی به موفقیت نرسیده اند.قبولی در کنکور فقط تلاشی بی وقفه میخواهد،پس تلاش کن .اگر میخواهی قبول شوی و هیچ لحظه خسته و بی حوصله نشوید چون میخواهید که، برسید.
  • توجه داشته باشید که ارزش و اهمیت رسیدن به هدف،این را مطلبد که تمام تلاش خود را بکار بگیرید و از هر لحظه ای که میگذرد بهترین استفاده را ببرید.کنکور یعنی مشخص کردن تفاوت ها حتی اگر بسیار سخت باشند چرا که پاداش خوبی در نهایت میتوان کسب کرد.
  • داوطلبانی که پزشکی و مهندسی تهران قبول میشوند ،در یکسال کنکور بسیار زحمت کشیدن و ساعات مطالعه ی بالایی داشتند.آیا این افراد استحقاق قبولی را ندداشتند؟!داوطلبی که تمام وقتشو وقف هدفش میکنه ،مطمئن باش که بهترین رشته قبول خواهد شد.باید خاص باشی تا بهترین نتایج را بگیری.11شب درس خوندن خاص شدن نیست بلکه 7صبح از خواب بیدارشدن و درس خوندن شاهکاره.از تعطیلات به بعد باید دیگه بدجور ترمزشو بگیری و ازاستراحتت بزنی،از تفریحاتت بزن تا بهترین رشته قبول بشی و تو رویا نرو .هرچقدر پول بدی آش میخوری…هرچقدر تلاش کنی ،رشته و دانشگاهی در حد زحمتت به دست میآری.

یک لحظه به این فکر کن که اگه از الان گازشو بگیری و خوب و با برنامه درس بخونی،و رشته ی خوبی قبول بشی،چه چیزایی دیگه ایی غیر از قبولی عایدت میشه؟؟؟…

2 دیدگاه برای “اگر در تعطیلات حس و حال خوندن نداری…
  1. ???? گفت:

    سلام اقاي دكتر من تازه از عيد به طور جدي درسم رو شروع كردم و وشته تجربي هستم و داروسازي ميخوام . ميخواستم ببينم الان دير شده ؟ اميدي هست به قبولي من ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× با ما در واتس اپ در ارتباط باشید