10 عادت درست برنامه ریزی برای اینکه جمعبندی خوبی داشته باشید

دکتر رونقی

جمعبندی

10 عادت درست برنامه ریزی برای اینکه جمعبندی خوبی داشته باشید

سلام به همگی و خدا قوت تا به اینجای کار…نماز و روزه هاتون قبول بچه ها…

در مورد دوران مرور و جمعبندی به ویژه در یک ماه باقیمانده تا کنکور سراسری در مطالب قبلی بسیار نکات مهمی ارائه شده اند اما امروز در این مطلب می خواهیم تکنیک های مهم و اصولی برنامه ریزی به روش قبولی های برتر در دوران جمعبندی را بگیم که اگه به درستی در برنامه ریزی روزانه اجرا و پیاده سازی شوند ، می توان مطمئن بود که یک مرور و جمع بندی حرفه ای را داشته ایم و آمادگی بیشتری جهت روبرو شدن با تست های کنکور سراسری آتی را داریم.

زمان باقیمانده تا کنکور را همانند شب امتحان بدانید:

همانطور که در شب های امتحان تلاش و سعی مان برای مطالعه نکات کلیدی و مهمی که می دانیم در امتحان مورد سوال خواهند بود ، بیشتر می شود این یک ماه باقیمانده تا کنکور را نیز همان شب امتحان خود بدانید که فرداش میری سر جلسه کنکور . ضرب العجلی فکر کنید و زمان برگزاری کنکور را بسیار نزدیکتر بدانید.

با همت و جدیت درس خواندن در این زمان موجب می شود بهترین جمعبندی را داشته باشید.

داوطلبان فقط باید خوانده های خود را مرور و جمعبندی کنند و هیچ مبحث جدیدی را نخوانند چرا که یادگیری مبحث جدید از پایه روال طولانی تری مطلبد که در این زمان محدود فرصتی برای آن نیست .

باز هم تذکر :

شما در طول چند ماه یادگیری و آموزش توانستید مباحثی را به تثبیت و تسلط برسانید لذا انتظار نداشته باشید که در این مدت زمان یک ماه بتوانید در یک مبحث جدید مسلط شوید و تست های آن را در کنکور بزنید.کنکور امتحان تشریحی مدرسه نیست لطفا هوشیار باشید که چگونه مرور و جمعبندی را انجام می دهید.

90 درصد عملکرد داوطلبان سر جلسه کنکور به فعالیت هایی که در این ماه انجام داده اند بر می گردد ..

کنکور را برای خود شبیه سازی کنید:

بهترین روش جمعبندی ، مرور و جمعبندی با استفاده از شبیه سازی شرایط کنکور برای خود است .شما می توانید هر دو یا سه روز یک بار از خود آزمون جامع گرفته و مرور های خود را براساس نقاط ضعفی که تحلیل آزمون شبیه ساز به شما می گوید انجام دهید.

مثلا : سر ساعت 8 یکی از کنکورهای سال های اخیر را جلوی خود بگذارید و در مدت زمان واقعی کنکور به تست های آن پاسخ دهید و عصر همان روز درصد گیری کنید. شما باید نقاط ضعف و قوت خود را بیابید و در فاصله یکی دو روز باقی مانده تا آزمون شبیه سازی بعدی، روی نقاط ضعف خود تمرکز کنید تا اشکالات رفع و فراموشی ها یادآوری شوند.

افراط در افزایش ساعات مطالعه ؛؛؛ممنوع:

تمام برنامه ریزی های یک کنکوری باید در یک حد متعادل و براساس اصول صحیح مشاوره ای پیاده سازی شود .داوطلبان نباید از خواب خو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× با ما در واتس اپ در ارتباط باشید