چه گروه از دواطلبان در کنکور موفق اند؟

دکتر رونقی

moshaver

چه گروه از دواطلبان در کنکور موفق اند؟

4 گروه از داوطلبان به طور رسمی و جدی میخواهند در کنکور موفق شوند و از تابستان شروع به درس خواندن کنند.

گروه اول:

داوطلبان سال سوم هستند که میخواهند از امسال استارت خود را برای کنکور بزنند تا برای سال آینده هم قبولی خود را در رشته و دانشگاه مورد علاقه ی خود تضمین کنند و هم اینکه یک شروع محکمتری برای کنکور خود داشته باشند و از قافله ی رقیبان اصلی خود قافل نشوند.

گروه دوم:

داوطلبانی هستند که امسال راهی مقطع پیش دانشگاهی اند و تصمیم دارند کمی بیشتر در تابستان درس بخوانند تا امسال را کنکوری باشند و تجربه و نتیجه ی قابل قبولی از اولین کنکور خود داشته باشند.

گروه سوم:

داوطلبانی هستند که امسال کنکور را برای اولین بار تجربه کرده اند ولی به نظر میرسد زیاد از کنکور خود راضی نیستند و در فکر خود میخواهند سال دیگر هم کنکور شرکت کنند.

گروه چهارم:

داوطلبانی هستند که برای چند بار است که در کنکور شرکت میکنند شاید دو بار یا بیشتر و به دلایل مختلفی مثل قبول نشدن در رشته ی مورد علاقه ی خود و یا راضی نبودن از عملکرد خود در کنکور امسال و دیگر دلایل شخصی ،میخواهند یکسال دیگر را پشت کنکور بمانند.و فرصت دیگری به خود بدهند و توانایی های خود را ثابت کنند.

داوطلبانی که کنکور امسال شرکت داشتید توجه داشته باشید که تا اعلام نتایج نهایی نمیتوان دقیق و مطمئن بود که نتیجه ی کنکورشما بد بوده است.بلکه باید دید وضعیت دیگر داوطلبان هم گروه شما در کنکور امسال چگونه است. ولی داوطلبانی که واقعا و به قول خودشان کنکور را خراب کرده اند و اصلا نمیتوان روی درصدهای کنکورشان حساب باز کرد حتما باید استارت خود را از همین امروز بزنند.و این همان اصل مهم موفقیت است که میگوید:

سخت است شروع از نو ولی برای رسیدن به موفقیت مجبور به طی دوباره ی این مسیرهستی و این فرق اصلی بین موفق ها و ناموفق هاست.

موفق ها از شکستهای قبلی خود پلی میسازنند به سمت پیروزی ها .همانگونه که مخترع بزرگ دنیا توماس ادیسون می گوید، من هزار بار تجربه کرده ام نه شکست.

وقتی که سخت و شدید زمین خوردی ،بدان که مسیر رسیدن به موفقیت نزدیک است فقط کافی است که دوباره برخیزی.باور داشته باش که بالاخره یک روزی نتیجه ی این سختی ها و دشواری های مسیرت را با چشمان خودت خواهی دید و آن روز دیر نیست.

آمادگی برای کنکور هر چند سالی که از عمر تو بگیرد ،باور کن می ارزد به رسیدن روزهای بدون دغدغه و زندگی موفق…تو باید در این راه تجربه کسب میکردی .آیا در کنکور امسال تو بهتر و پخته تر از کنکور پارسال نبودی ولوو اینکه میانگین درصدهای تو بسیار از هدفت دورند؟!!پس باور داشته باش که با یک شروعی دوباره،حساب شده و حرفه ای میتوانی موفقیت حتمی خود را در کنکور بعدی تضمین کنی.

باور داشته باشید که هیچوقت برای شروع دوباره دیر نیست بچه ها…

خیلی ها در کنکور ثابت کردند که هیچ وقت برای قبولی و کسب رشته های برتر در دانشگاه های تراز اول کشور،دیر نیست.

وقتی داوطلب امسال کنکور تجربی یک معلم با سابقه ی 12 سال تدریس است،ولی به عشق پزشکی دوباره کنکور شرکت کرده و مصمم است که به رویای پزشکی برسد. و یا

وقتی داوطلب رشته ی ریاضی یک کارگر 34ساله ی کارواش باشد که به عشق مهندسی و ادامه تحصیل ،دوباره کنکور شرکت کرده و پافشاری میکند که حتما باید قبول شود.

پس تویی که هیچ وظیفه ای جز درس خواندن نداری باید به خودت فرصتی دوباره بدهی تا موفقیت را با تمام وجودت حس کنی… و چقدر شیرینی این موفقیت لذت بخش و به یاد ماندنی خواهدبود.

ایمان داشته باشید که این چنین انگیزه هایی به موفقیت خواهند رسید و هیچ وقت برای موفق ها دیر نخواهد بود.

همیشه گفتیم آدم های موفق زیاد نابغه نبودن و حتی بعضیاشون خیلی از ما هم ضعیفتر بودن از هر نظر…

ولی خاص بودند…تو خاص باش…خاص درس بخون…خاص به خاطر هدفت از خواب و تفریحت بزن و خاص به آینده ات فکر کن و بازهم باور داشته باش که یک قهرمان ابدی در وجود تو هست فقط کافیه که بهش فرصت بدی که بیداربشه و تو رو به آرزوهای قشنگت برسونه…

دوست من

اشک هاتو دوست دارم چون بخاطر تلاش هایت در یکسال ریخته شدند و من بعنوان یک معلم دلسوز که یکسال در کنارت بودم، اشکاهاتو دیدم .اشک های الا ن تو بوی زحمت و تلاش تو را می دهند ولی باز هم ازت میخوم که دوباره بلند بشی و حرکت کنی …مانند آب راهی پیدا کن و حرکت کن نه مانند سنگ،توقف.

هیچکس نمیتواند جلوی هدفت را بگیرد و هیچکس مثل خودت هدفت را دوست ندارد…پس دوباره برای هدفت شجاعانه بجنگ دوست من…

2 دیدگاه برای “چه گروه از دواطلبان در کنکور موفق اند؟
  1. ???? ????? گفت:

    خیلی خوبه که به ادم انگیزه میدید…تنها کسی که

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× با ما در واتس اپ در ارتباط باشید