هفت خان انت

دکتر رونقی

چگونه

هفت خان انتخاب رشته…

میشه گفت که هنوز کار کنکوری ها تموم نشده.بله،انتخاب رشته…پایان کنکور،پایان سختی ها و شروع موفقیت با انتخاب یک رشته ی خوب و آخرش هم ورود به دانشگاه…روال درس و دانشگاه به هفت خان شبیه است که خان آخرش میشه ،رسیدن به آینده ی شغلی مطمئن.

اگر در انتخاب رشته ی خود دقت نکنید یعنی عملا زحمات چند سال تحصیل شما برباد رفته است.پس توجه داشته باشید که از هر نظر خود را آماده ی نتایج اولیه ی کنکور و بعد انتخاب رشته کنید.

عزیزان کنکور هنوز تمام نشده و شما در این مدت که دیگر فارغ از درس و تست زدن شده اید و تا حدودی درگیری ذهنی کمتری دارید،فرصت خوبی است که کمی در مورد آنچه در جلسه ی کنکور گذشت ،فکر کنید.

آیا شما از وضعیت تست زنی خود در کنکور امسال راضی بوده اید؟به نظر شما درصدهای کنکورتان شبیه به کدام درصدها در آزمون آزمایشی بود؟آیا میشه بر روی درصدهای احتمالی جهت قبولی در رشته ی مورد علاقه و هدف اولتان ،حساب باز کرد؟و دیگر سوالات این چنینی که الان فرصت بسیار مناسبیه که خوب بهش فکر کنید.

بچه ها لطفا نترسید از اینکه بیاد بیارید آنچه که در جلسه ی کنکور و رویارویی با تست ها گذشت.چون شما چاره ای جز روبروشدن با سرنوشت درس و آینده ی شغلیتون ندارید.پس شجاعانه و مقتدارانه بشینید و دقیق به یاد بیارید که سر جلسه چگونه و تا چه حد وضعیت درصدهای شما خوب بود؟

تا بعدا که نتایج اعلام شد بدون هیچ دغدغه و نگرانی و البته با واسواس زیاد یک رشته ی خوب انتخاب کنید.

انتخاب یک رشته ی خوب در آینده باعث رضايت شغلي و ورود به بازار کار هدفمند ، کاهش نرخ بيکاري و افزايش بهره وري فارغ التحصیلان در سمت های مختلف شغلي در جامعه خواهد شد.از این رو و از همین الان افراد و موسسه های زیادی اقدام به پذیرش داوطلبان جهت انتخاب رشته میکنند و البته برخی ها هم با هزینه های زیادی که از داوطلبان دریافت میکنند ،سعی در انتخاب رشته ای مفید و سازنده برای داوطلب دارند.

پس در قدم اول برای انتخاب رشته سعی کنید حتما با یک فرد کارشناس و باتجربه مشورت کنید و البته اولش کمی هم در مورد این کارشناس تحقیق کنید و اگر خودتان تشخیص دادید که این فرد صلاحیت مشاوره در زمینه ی انتخاب رشته ی شما را دارد،آنوقت به وی اعتماد کنید تا بتوانید با هم فکری یک کارشناس کنکور،یک انتخاب رشته ی رضایت مندی داشته باشید. اطلاع از آمار قبوليهای کارشناس در چند سال گذشته با توجه به رتبه و درصدهای پاسخگویی هر داوطلب به شما کمک ميکند از انتخاب کد رشتههايي که شانس قبولي بسیار کمتری دارید ،خودداري کنید.

تمامی رشته های دانشگاهی به تنهایی و صرفا فقط با گذراندن مباحث آکادمیک،نه زیادخوب هستند ونه زیاد بد…

منظور این است که اگر شما رشته ی دانشگاهی خود را با علاقه انتخاب کرده باشید و استعداد ادامه آن را در خود میبینید، در نتیجه به مطالعه بیشتر آن میپردازید و مطمئن باشید که نتيجه تحصیل و کار شما بعدها مناسب خواهد بود ولی اگرحتی بهترین و پرطرفدارترین رشته ی دانشگاهی را هم بدون علاقه و فقط به خاطر دانشگاه رفتن و گرفتن یک مدرک کارشناسی انتخاب کنید و بخوانید،موفقیتی نخواهید داشت و نمیتوان اینگونه به آینده ی شغلی رشته ی دانشگاهی خود زیاد امیدوار بود.

مثلا در رشته فیزیک،داوطلبی میتواند این رشته و یا گرایش های زیر مجموعه ی این رشته را انتخاب کند در مرحله اول باید خود فردی اهل جستجو و پرتلاش و علاقمند به تحقیق باشد و گرنه بعد از اتمام تحصیل فقط با یک مدرک روانه ی بازار کاری خواهد شد که در کنار تحصیلات ،نمونه کار و پروژه از آن فارغ التحصیل میخواهد.

ولی اگر این داوطلب با جدیت و تلاش زیاد، خود را وقف رشته ی خود کند و همیشه یک قدم جلوتر از دروس دانشگاهی خود مطالعه داشته باشد،این فرد توسط سازمان ها و ادارات دولتی و رسمی به راحتی استخدام میشود.چرا که رشته ی تحصیلی و سابقه ی علمی وی مورد نیاز آن سازمان است.

در تمامی رشته های روال به همین صورت است.وعموما برای اکثر رشته های علوم پایه و پر کاربرد ،همیشه نیاز به نیروهای علمی است.

با آرزوی انتخاب رشته ای موفق برای همه ی شما عزیزان…

2 دیدگاه برای “هفت خان انت
  1. ???? گفت:

    سلام خسته نباشید من دانشگاه پیام نور رشته روانشناسی اوردم اگه نرم میتونم سال ۹۷ کنکور بدم یا از کنکور محروم میشم ؟؟؟لطفا اگه میشه سریع جواب بدید .

  2. ???? ???????? ???????? ???? ????? گفت:

    سلام\nمشکلی نیس\nفقط رشته های روزانه محرومیت دارن برای سال بعد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× با ما در واتس اپ در ارتباط باشید