لطفا خودت باش…

دکتر رونقی

لطفا

لطفا خودت باش…

لطفا خودت باش…یکساله که فقط یک نقطه رو نشونه رفتی و اون هم رسیدن به هدفت بود…هدفی که اول از همه برای خودت خیلی مهم و سرنوشت سازه و بعد برای اطرافیان.اما در این یکسال گروهی از داوطلبان را میتوان گفت که بدون شک هیچ نتیجه ای در کنکور نمیگیرند.این گروه از داوطلبان همان هایی بودند که همیشه راه را گم میکردند،هدف خودرا فراموش و اعتماد بنفس خود را بارها و بارها از دست میدادند.و زیاد خود را درگیر نقاط ضعف خود میکردندآنقدر که یادشان میرفت دنبال راه چاره ای باشند.این دسته از داوطلبان اکثرا افرادی با اعتماد بنفس ضعیف و ناتوان در تصمیم گیری بودند.مثلا داوطلبی که در طول این یکسال واقعا زحمت کشیده بود و تراز و درصد های خوبی هم داشت ،در این روزهای پایانی چند هفته ای را بسیار مصمم و پر انرژی گذراند و بسیار بر هدف خود اصرار میکرد اما حالاکه فقط چند روز تا کنکور باقیمانده به یکباره 180 درجه تغییر مسیر میدهد و پای این حرفش هم هست که سال آینده دوباره در کنکور شرکت خواهم کرد و امسال نمیتونم در رشته ای که دوست دارم قبول بشم چون خیلی اوضاع درسیم خرابه ،تراز و درصدهای دوران جمعبندی اصلا خوب نبودم و…بله.به همین راحتی این داوطلب سخت کوش و کوشا،کنکور را از دست خواهد داد .نه بخاط اینکه شاید واقعا وضعیت درصدهایش در کنکور زیاد جالب نباشند،نه .بخاطر از بین رفتن اراده و اطمینان به خود.

چرا باید این چنین داوطلب و دیگر داوطلبانی از این دسته این گونه الان فکر کنند ؟چه دلیلی داره اصلا همچین فکری داشته باشید؟

نکات زیر را لطفا با دقت بخوانید .چراکه حاصل تجربیات افراد موفق است.

1-به خود و توانمندیهای خود اعتماد داشته باشید.اعتماد به خود اولین شرط موفقیت شماست.

2- برای رسیدن به موفقیت همیشه باید در حال مبارزه باشید.نه اینکه با دیدن تراز پایین در یک آزمون آزمایشی ،مایوس و نگران بشوید.نترسید و همیشه مثبت فکر کنید .به خودتان این اطمینان را بدهید که از پس کنکور به بهترین شکل ممکن برخواهید آمد.

3-وقتی که خواستن ،توانستن است پس خودتو در این میدان بزرگ رقابتی گم نکن چون تو هم میخوای که برنده باشی،پس باید زیاد تلاش کنی.هدفتو همیشه توی ذهنت ترسیم کن.

4-راه را گم نکنید و نگویید نمیشود و نمیتوانم .شاید داوطلبی رابا سطح درسی خودت ببینی که بهترین رشته و دانشگاه قبول شده ولی تو نه.

5-پایان راه هر چه نزدیک تر میشود باید با قدرت بیشتری به سمت مشکلات و ضعف ها حرکت کرد آنقدر محکم که مشکلات را از پا دربیاوری.هر چقدر بیشتر با موانع مواجه و برای عبور از آنها تلاش کنید،موفق تر خواهی بود.

6-به ندای درونت گوش بده،و مطمئن باش که اگه خداوند هدفی و فکر را در ذهنت به وجود آورده،مطمئنا روزنه ی موفقیت را در تو دیده .پس این ندای درونتو دست کم نگیر.

7-پاسخ برگ خودتو ،خودت باید جواب بدی نه داوطلب دیگه.پس الان اصلا فکرتو درگیر این نکن که از فلان رقیب میترسی چون اون خیلی خونده و از تو بهتره …دوست من ،هیچ چیز درکنکور قابل پیش بینی نیست.ممکنه همون رقیبی که تو ازش خیلی حساب میبردی و میترسیدی،ممکنه سرجلسه همون رقیب براش اتفاقی بیافته و یا اصلا نتونه جلسه ی واقعی کنکور رو مدیریت کنه و اسمش در اعلام نتایج هم نیاد.پس هیچ وقت ذهنتو درگیر اما و اگرهایی که اکثرا هیچ وقت اتفاق نمیافتن،نکن و فقط بشین و کار خودتو انجام بده و در مسیر خودت باش.نه میانبر بزن نه بپیچ.چون دیگه واقعا زمانی واسه این تست و خطا کردن نیست و فقط باید به حرکت در ادامه ی این مسیر مشغول باشی نه چیزی دیگر.

و باز هم…

سهم این روزهایت بسیار گران است دوست من ،پس ارزان تسلیم نشو. باید برای رسیدن به رویاهایت بهای زیبایی بدهی …

مراقب خودتون باشید به امبد موفقیت تک تکتون…

یک دیدگاه برای “لطفا خودت باش…
  1. ????? گفت:

    سلام میخواستم بدونم که اگر مدرسه ی عادی باشیم یعنی نه نمونه و نه تیزهوشان اوردن رتبه برتر شدنیه؟ با توجه به اینکه خودم زیاد تست میزنم و مطالعه زیاد دارم چون بعضی معلمای مدرسه ها واقعا کم میزارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× با ما در واتس اپ در ارتباط باشید