عادات برنامه ریزی روزانه برترین قبولی ها در روزهای پایانی تا کنکور

دکتر رونقی

width=466

عادات برنامه ریزی روزانه برترین قبولی ها در روزهای پایانی تا کنکور

(آخرین توصیه های دپارتمان مشاوره و برنامه ریزی دکتر رونقی برای روزهای مانده تا کنکور)

سلام به شما داوطلب کنکور سراسری امیداورم که همچنان با امید و پر انگیزه این روزهای پایانی مانده تا کنکور را نیز با موفقیت پشت سر بگذارید.

اهمیت روزهای مانده تا کنکور به قدری مهم است که حتی رتبه ها و برترین قبولی های دانشگاهها نیز به این روزهای پایانی توجه بسیار زیادی علیرغم سطح بالای درسی داشته اند لذا امروز برایتان از برنامه ریزی های روزانه در روزهای پایانی کنکور به سبک رتبه ها گفته ایم ؛ با ما همراه شوید…

width=144

کیانا تدبیر دانشجوی پزشکی تهران-کنکور تجربی 94

1-خسته نشوید و به درصدهای بالا تکیه نکنید…

من در همان بار اول شرکت در کنکور، قبول شدم .برنامه درسی من برای کنکور در طول یکسال پیش دانشگاهی بصورت مستمر و حرفه ای بود .تا اوایل اردیبهشت به مدرسه می رفتم و بعد از آن شروع به جمعبندی مباحث کردم. در ابتدا هر دو روز یکبار از خودم آزمون شبیه ساز می گرفتم سپس هر سه روز یکبار و از کنکور87 به بعد را استارت زدم. آنقدر این تست ها را کار کرده بودم که دیگه خود صورت سوال و گزینه هاش رو از حفظ بودم لذا هیچگاه به درصدهای بالایی که در خانه کسب می کردم دلخوش نمیکردم چرا که از نظر بنده آزمون های شبیه ساز جهت مرور کلی هستند نه سنجش نهایی داوطلب. یک ماه مانده به کنکور و تا یک روز قبل کنکور؛ هر روز نیم ساعت به صورت روزنامه وار سه درس از دینی را مرور می کردم تا کلمات و جملات را فراموش نکنم . تعداد درس برای مرور را هر روز افزایش میدادم.

width=141

حسین مقدس -برق شریف-رتبه 4 کنکور ریاضی 95

2) با وسواس مطالعاتی بجنگید و بیشتر اشکالات را بیابید و رفع کنید…

من جمعبندی هامو از خرداد ماه همزمان با امتحانات ترم پایانی پیش دانشگاهی شروع کردم لذا برای اولین آزمون جامع کانون فرصت داشتم که به طور کامل جمعبندی داشته باشم.در یک ماه مانده تا کنکور ابتدا تست می زدم تا مطالب برایم یاداوری شوند . اگر مطالب در یادم باقیمانده بود با بررسی تست های علامتدار بیشتر روی آنها تسلط پیدا می کردم لذا هیچگاه دچار وسواس در مطالعه نمیشدم چون برنامه اصلی من در روزهای پایانی همین بود.

width=127

فاطمه غلامی-حقوق تهران-رتبه 7 کنکور انسانی 94

3) جوگیرانه اقدام کنید…

عمومی ها را در تعطیلات عید به خوبی خوانده بودم و برای اردیبهشت تا کنکور برنامه ریزی حرفه ای و هدفمندی داشتم و طبق آن پیش می رفتم. اختصاصی ها را در اولویت قرار داده و در روز 4 تا اختصاصی و دو تا عمومی می خواندم .از اواخر اردیبهشت شروع به تست زنی جامع به صورت آزمون شبیه ساز در خانه ، نمودم و با رعایت کامل شرایط محیطی جلسه کنکور ، جوگیرانه پای آزمون می نشستم.ساعت بیداری من در این زمان تا روز کنکور ساعت 6 و نیم بود و از کنکور 88 استارت زدم .دوست داشتم هر چه زودتر همه کنکورهای سراسری را تمام کنم لذا هر روز یک کنکور می زدم و همان روز سوالاتش را تحلیل می کردم.

width=132

مهران نعمتی زاده-پزشکی تهران-رتبه 4 کنکور94 تجربی

4) آزمون شبیه ساز را جدی بگیرید…

بعد از اتمام همه دروس چند تا آزمون جامع و شبیه ساز از خودم گرفتم تا بفهمم کجاها هنوز اشکال دارم، کجاها رو فراموش کردم و باید دوباره مرور کنم و با این برنامه توانستم تا بازه 15 روز مانده به کنکور اشکالات نهایی خود را بهتر متوجه شوم.

از اوایل خرداد شروع به تست زنی سراسری و از کنکور داخل و خارج 91 استارت زدم و هر سه روز یکبار یک کنکور میزدم و تحلیل می کردم.با شبیه سازی آزمون می توان نقشه تست های کنکور را یکجا و پشت سر هم دید و بهتر استراژی برای مرور و جمعبندی داشته باشیم.

آخرین توصیه های دپارتمان مشاوره و برنامه ریزی دکتر رونقی برای روزهای مانده تا کنکور:

1) درست تورق داشته باشید. تورق سریع را فقط برای مباحثی که خوب خوانده و تست زنی داشته اید ؛ باید انجام دهید نه کل کتاب را! در غیر اینصورت موجب کاهش اعتماد به نفس و استرس می شود.

2) از یادداشت برداری ها و خلاصه هایی که خودتان آماده کرده اید ؛ حتما مرور داشته باشید.

3)مرور یعنی مرور خوانده ها نه نخوانده ها. این دو را با هم اشتباه نگیرید تا دچار وسواس در مرور نشوید.

4)در یک هفته پایانی تا کنکور بهتر است به صورت جامع تست زنی داشته باشید لذا می توانید از کنکورهای سراسری سال های اخیر استفاده کنید تا هم روحیه بگیرید و هم برنامه ریزی های شما در روزهای پایانی سازمان یافته و منسجم تر شود.

5) توجه داشته باشید که هر چه مرورهای سریعتری در روزهای قبل از کنکور داشته باشید، مطالب بهتر در ذهنتان منظم تر می شوند لذا به مرورهای خود ادامه دهید.

6)به داوطلبان پیش دانشگاهی توصیه می شود حتما از یادداشت برداری های خود مرور داشته باشند و 3 فصل آخر زیست پیش دانشگاهی را بیشتر مرور کنند.

7) ساده ترین و سریعترین راه برای کسب درصد در دروس عمومی در زمان های پایانی تا کنکور مرور آیات و روایات و تاریخ ادبیات و نکات ریز و ساده است.

8) هر چه به روز کنکور نزدیکتر می شوید ، مرور های شما باید به تعداد زیاد و تیتروار باشد( مثل مجله یا روزنامه خوندن).

9) اصلا به رتبه و درصد فکر نکنید و ابتدای روز را با تمرکز بالا فقط به مرور بپردازید چرا که بعد از کنکور فرصت برای فکر کردن به این حاشیه ها وجود دارد.

تقریباً همه‌ی اشخاص موفق با این دو اعتقاد شروع می‌کنند:

آینده می‌تواند بهتر باشد

و من قدرت بهتر ساختن آن را دارم

موفق و پیروز باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× با ما در واتس اپ در ارتباط باشید