تجهیزات ضروری

دکتر رونقی

konkor95.-1

تجهیزات ضروری روز کنکور…

شاید در نگاه اول برخی داوطلبان شرایط آماده سازی قبل از ورود به جلسه ی کنکور زیاد مهم نباشد و در بعضی مواقع این دید به خاطر جو روزهای آخر ،طبیعی است ولی بازهم منطقی نیست و باید به همان اندازه که در این مدت خود را برای تسلط بر منابع مقید به تلاش و زحمت می دانید الان هم در روزهای پایانی باید مواردی که به شما در جهت آمادگی بیشتر کمک میکنند،در اولویت قرار دهید ونسبت به این تجهیزات ضروری کنکور بی تفاوت نباشید.

1-بهتر است بیدار شدن خود را در روز کنکور به یکی از افراد مطمئن بسپارید و بدون نگرانی و با آسودگی خاطر به رختخواب خود بروید.طبیعی است که هر چه زودتر بخوابید از آنطرف در صبح زودتر و با انرژی بیشتری بیدار خواهید شد.

2-حتما صبحانه بخورید و بدون صبحانه به آزمون نروید.شما 4 ساعت در جلسه ی آزمون خواهید بود، از این رو نیاز به انرژی فراوانی دارید. صبحانه ی کامل میل کنید.از خوردن قهوه در روز کنکور اجتناب کنید.چراکه شما سرجلسه ی کنکور فقط باید مطالب را بیاد بیاورید نه اینکه چیزی را حفظ کنید.

3-علاوه بر کارت ورود به جلسه ، حتما شناسنامه یا کارت شناسایی عکس دار معتبر با خود به همراه داشته باشید.

4-دو مداد مخصوص تست زنی که همیشه از آنها در آزمون های آزمایشی استفاده میکردید،تهیه کنید و بهتر است جهت جلوگیری از اتلاف وقت در تراشیدن مداد ها ،دوسر مداد ها را بتراشید.مداد تراش و پاک کن مرغوب فراموش نشود. برای پر کردن پاسخنامه خود از مداد «اتود » استفاده نکنید. چون استفاده از مداد سریعتر از اتود است.بقیه ی لوازم اضافی خود را در زیر صندلی بگذارید تا فضای خالی بیشتری در اختیار داشته باشید.

5-از بهمراه بردن وسایل اضافی سر جلسه خودداری کنید تا هشدار مکرر مراقبین باعث افزایش اضطراب و استرس در شما نشود.بهتراست علاوه بر وسایل گفته شده در قسمت 3و 4،یک عدد بطری آب نیمه یخ زده بهمراه چند عدد شکلات و همچنین ساعت عقربه دار با خودبه جلسه ببرید.

6-همراه داشتن تلفن همراه،ماشین حساب و چکنویس ممنوع است و تقلب حساب میشود.

7-با توجه به محل سکونت خود و آشنایی با بار ترافیک منطقه ی خود ،برنامه ریزی کنید که نیم ساعت زودتر به حوزه ی آزمون برسید.

8-به دقت به صحبت ها ی مسئولین جلسه که از بلندگوها پخش میشود ،ت

3 دیدگاه برای “تجهیزات ضروری
  1. ???? گفت:

    عالی و امیدوار کننده

  2. ???? گفت:

    متشکرم عالی بود

  3. ???? ????? گفت:

    سلام اگه ماشین حساب نیست پس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× با ما در واتس اپ در ارتباط باشید