اعلام نتایج رشته های با‌ آزمون دانشگاه‌آزاد اسلامی

دکتر رونقی

%d9%86%d8%aa%d8%a7%db%8c%d8%ac-%da%a9%d9%86%da%a9%d9%88%d8%b1-%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a2%d8%b2%d8%a7%d8%af

اعلام نتایج رشته های با‌ آزمون دانشگاه‌آزاد اسلامی

نشست خبری سخنگوی دانشگاه‌آزاد اسلامی با موضوع اعلام نتایج رشته های با‌ آزمون دانشگاه‌آزاد اسلامی ظهر امروز با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر علوی فاضل سخنگوی دانشگاه‌آزاد اسلامی ضمن تبریک دهه ولایت و آغاز سال تحصیلی جدید، گفت: نتایج پذیرش ورود به دانشگاه از طریق آزمون سراسری در رشته های دانشگاه‌آزاد اسلامی، بعداز ظهر روز پنج شنبه اول مهرماه از طریق سامانه www.azmoon.com اعلام می شود.

سخنگوی دانشگاه‌آزاد اسلامی با بیان اینکه اعلام نتایج آزمون دانشگاه‌آزاد اسلامی بر اساس نتایج آزمون سراسری صورت می گیرد، گفت: سازمان سنجش طی اطلاعیه ای 31 شهریورماه را زمان اعلام نتایج اعلام کرده است، که بر این اساس دانشگاه آزاد اسلامی با هماهنگی صورت گرفته اول مهرماه نتایج را اعلام خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در 704 رشته محل با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، حدود 70 هزار نفر پذیرش خواهیم داشت، گفت: داوطلبین می توانند از روز شنبه 3 مهرماه با در دست داشتن مدارک لازم به واحد دانشگاهی پذیرفته شده مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

علوی فاضل افزود: بیشترین متقاضی و رقابت در آزمون امسال در گروه علوم پزشکی به ویژه در سه رشته دندانپزشکی، داروسازی و پزشکی بوده است.

سخنگوی دانشگاه‌آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه‌آزاد اسلامی در جهت استانداردسازی رشته محل های علوم پزشکی گام برداشته است، گفت: در همین راستا ظرفیت پذیرش در رشته های علوم پزشکی نسبت به سال 92 که 28 هزار نفر بود در سال جاری به حدود 10 هزار نفر کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: این اطمینان را به داوطلبین می دهیم که تمام رشته محل های علوم پزشکی دانشگاه‌آزاد اسلامی به طور کامل ارزیابی شده و با ابلاغ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پذیرش صورت می گیرد.

امکان ثبت نام در رشته های بدون آزمون تا 9 مهرماه

وی همچنین در خصوص رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سامانه ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه‌آزاد اسلامی تا 9 مهرماه باز است و متقاضیان می توانند تا تاریخ مذکور با مراجعه به این سامانه نسبت به ثبت نام اقدام و درهمان روز جهت پذیرش به واحد دانشگاهی منتخب مراجعه کنند.

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی همچنین از امکان ثبت نام و انتخاب رشته متعدد در سامانه ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه‌آزاد اسلامی خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× با ما در واتس اپ در ارتباط باشید