آغاز طوفانی از نو تا کنکور…

دکتر رونقی

شروع-

آغاز طوفانی از نو تا کنکور…

اگر الان از هر شخصی چه داوطلب کنکوری و چه غیر کنکوری بپرسیم آیا برای شروع درس خواندن از نو دیر شده یا نه!مطمئنا جواب اکثریت این باشه که ،بله.برای شروع از صفر الان خیلی دیر شده و دیگه درس خوندن فایده ای نداره،مباحث زیادهستن و نمیرسیم جمعبندی کنیم و…

هر ساله تعداد زیادی از داوطلبان کنکوری به دلایل مختلفی مانند مشکلات خانوادگی،بیماری،نداشتن هدف و انگیزه ایی مشخص و…از برنامه ی شروع برای کنکورکه معمولا ازتابستان و یا مهرماه شروع میشود، عقب می مانند.

هرکاری که ما روزانه بخواهیم انجام دهیم نیازمند انگیزه و مشخص بودن هدف است تا به سمت آن حرکت کنیم و حالا نوبت به اراده ی توست که میتواند کنکور هوشمندانه و حرفه ای را به تسلیم وا دارد.تجربیات ثابت کرده که هیچ وقت برای قبولی درکنکور دیرنیست .حالاوقتشه که تو هم اینو ثابت کنی…

تذکر::: لطفا نامید نشوید.نامیدی سم مهلک انگیزه و روحیه ی شماست پس حواستونو خوب جمع کنید که بر شما یاس و نامیدی چیره نشه.

وقت کم است پس اصولی و هوشمندانه درس بخوانید.اگرمیخواهید بدانید چطور باید الان اصولی بخونید حتما از مشاوره با یک مشاور با تجربه غافل نشوید.

پر انرژی میخوام بهت بگم دوست من،،،وقتی دیر هست برای کنکور که تو همینجوری بشینی و به سپری شدن روزهای بدون حتی یک صفحه درس خواندن با حسرت زیاد نگاه کنی و دست به کارنشی و کتاب رو باز نکنی و تستی نزنی…آره ،دیر وقتی هست که روز سرنوشت ساز زندگیت از راه برسه و تو چیزی برای نشون دادن توی پاسخبرگت نداشته باشی…

پس خودت باش و نیروی خودت و طوفانی شروع کن ولی سنجیده و هدفمند شده و با یک برنامه ریزی منسجم و حرفه ای.

این برنامه رو خودت بهتراز هر مشاورکنکوری میتونی الان واسه خودت بچینی ،چون زمان بسیار محدودی تا کنکور باقی مونده و تو چیزی واسه از داست دادن نداری الان بهتر از هر شخص دیگه ای میتونی تشخیص بدی کدوم مباحث رو میشه در این مدت زمان خوند و جمع و جورش کرد ،طوریکه در کنکوربه راحتی میتونی تست های این مطالب خوانده شده رو به درستی جواب بدی.

ولی این را بدانید که هر چه برنامه ریزی شما در این ماهها دقیق و حرفه ای باشد،اجرای آن هم با کیفیت تر خواهد بود به خودی خود باعث افزایش روحیه و کیفیت در مطالعه میشود.

شروع هر کارمهمی جسارت و شهامت میخواهد.بی رحمانه و خستگی ناپذیر شروع کنید،سرسختانه با تست ها درگیرشوید تا درجلسه، میدان را خالی نکنید.

اگر با اراده ی فولادین و از همین الان شروع کنید ،نتیجه بسیار شگفت انگیز و شیرین خواهد بود.از همین الان هم میتوانید و همچون رستگار رحمانی به همه ثابت کنید که خواستن ،توانستن است اگر واقعا بخواهید و بخاط این خواستن از جان مایه بذارید،بی وقفه تلاش کنید و ترمز نبریید .

پس،در لحظه باش و منتظر و نظاره گر گذشت روزها نباش .رسیدن به هر موفقیتی ،لیاقت و داشتن حس مسئولیت پذیری را میطلبد و مطمئنا لیاقت تو دوست من،قبولی دربهترین رشته و دانشگاه است و نه کمتر.

تذکر:::با این طرز فکر که مجبورم درس بخونم ،روز خود را شروع نکنید بلکه خود را مجبور به رسیدن قله های موفقیت بدان.اکنون زمان اوج گرفتن است …

این ماههارو میتوان طوفانی و بسیار امیدوارنه به کسب نتیجه ای قابل قبول سپری کرد چراکه برخی رقیبان سرسخت در بین راه توقف کرده اند و این فرصتی است برای شما که درکنکور،گوی سبقت را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× با ما در واتس اپ در ارتباط باشید