آخرین آزمون های آزمایشی

دکتر رونقی

width=300

آخرین آزمون های آزمایشی و تعیین استراتژی مطالعه ؟

(هماهنگ با آزمون آزمایشی یا جمعبندی شخصی؟)

تا آزمون سراسری 96 زمان زیادی باقی نمانده ولی در این همین مدت زمان تقریباً یک ماهه نیز می توان نتیجه را با تلاش و یا بدون داشتن برنامه ای حساب شده از دست بدهید لذا با برنامه پیش رفتن برابر است با رسیدن به موفقیت دلخواه.

بحث نرسیدن به بودجه بندی آزمون و یا پیشروی در برخی مباحث برای داوطلبانی که زودتر از آزمون می توانند بودجه بندی را به پایان ببرند ، در هر صورت این موارد باعث کاهش تراز آزمونی می شود و چون بودجه بندی آزمون ها براساس یک داوطلب با سطح نرمال برنامه ریزی شده لذا همه داوطلبان با هر سطحی که هستند یک بودجه بندی را می خوانند لذا باید هر داوطلب بسته به سطح درسی خود برنامه شخصی مربوط به خود را داشته باشد و یا به عبارتی بودجه بندی را در برنامه ریزی خود شخصی سازی کند تا بتواند در مباحثی که برنامه ریزی کرده افزایش درصد داشته باشد.

اگر به دنبال افزایش تراز در آزمون های جمعبندی مانده تا کنکور هستید باید دو مورد کلیدی زیر را اجرا کنید:

ساعات مطالعه بالایی داشته باشید:

هر چقدر شما در مبحثی ضعیف هستید به همان میزان نیز باید برای تقویت درصدهای خود تلاش کنید و ساعات مطالعه بالایی داشته باشید چرا که هیچ روش عجیب و غریب دیگه ای وجود نداره که یک شبه شما رو به تسلط برسونه.

طبیعی هست که برای کسب تراز بالا حتما باید ساعات مطالعه بالا و در حد رسیدن به تراز بالا داشته باشید . بازم هشدار:

با ساعت مطالعه پایین نمیتونید انتظار معجزه داشته باشید و تراز خود را افزایش دهید! مثلا تنها با ۲۰ تا ۳۰ ساعت مطالعه هفتگی و در فاصله بین آزمون ها نمی توانید به کسب تراز بالا امید داشته باشید. برای بدست آوردن یک تراز عالی شما نیازمند برنامه مطالعاتی حرفه ای و حساب شده هستید برنامه ای که کاملاً شخصی سازی شده باشد نه عمومی ! در این صورت مطمئن باشید همزمان با پیاده سازی برنامه هر چه ساعات مطالعه بیشتر و مفید تری در هر مبحثی داشته باشید در آخر نتیجه بهتری نیز در درس مربوطه کسب خواهید کرد.

روش های صحیح تست زنی را اجرا کنید:

تست‌زنی یکی از مهم ترین تکنیک ها برای موفقیت در آزمون‌های آزمایشی است. متاسفانه برخی از داوطلبان چون به قول خودشان هنوز در مبحثی به تسلط کافی روی مطالب آموزشی نرسیده اند، برای همین تست‌زنی ندارند در صورتی که این کار کاملاً اشتباه است، تست زنی باید همراه با حل کردن سوالات تشریحی باشد هر چقدر تعداد تست‌های آموزشی و آزمونی بیشتری برای دروس مختلف کار کنید با تیپ تست‌های بیشتری آشنا می‌شوید و بهتر از پس سوالاتی که در آزمون طرح می شود بر میایید از طرفی حتی نفرات برتر کنکور نیز نمی توانند ادعا کنند در درسی به طور 100% تسلط دارند آنها فقط یکسری تست را کاملا زده اند و دلیل درصدهای بالای رتبه ها تنها آشنایی آنها با تیپ تست های زیادی است که بارها و بارها از آن تمرین داشته اند. در بعضی از دروس حلیاتی و محاسباتی مثل ریاضی ، درصد بالایی از موفقیت داوطلب به تست زنی زیاد مربوط می شود. در اینگونه درس ها خواندن جزوه به تنهایی هیچ سودی برای آن ها نخواهد داشت . بر عکس در درسی مثل زیست شناسی بیشتر از تست زنی باید به مطالب کتاب درسی تسلط داشته باشید و بعد به تست زنی در حجم زیاد اقدام کنید.

سوال پر تکرار و پاسخی تکنیکی:

چگونه ساعات مطالعه بالا را حفظ کنیم؟چند ساعت بخونیم؟

width=253

یه روز 5 ساعت درس می خونید یه روز 10 ساعت ولی روز بعدش هیچی نمیخونید و…

کسی به موفقیت می رسد که هروز برنامه اش را انجام دهد. شاید در ابتدای مسیر کمی کند پیش برود ولی همین استمرار در اجرای برنامه روزانه و پیوستگی در اجرا باعث میشود سرعت بیشتر شود.

هر روزتان بهتر ازدیروزتان باشد.حتی اگر 5 دقیقه بیشتر از دیروز درس خوانده باشید.

تایم خواب خود را حتما مشخص کنید و حتما خوابتان سر ساعت متوالی و ثابت باشد تا بازدهی مغزتان افت نکند. داوطلبانی که تا دیر وقت درس میخوانند و روز بعد هم زود از خواب بیدار میشوند آنطور که باید درس خواندنشان در ساعات ابتدایی روز بازدهی جالبی ندارد.برنامه خواب خود را تایم های یکسانی برنامه ریزی کنید و حتما تعداد ساعاتی باشد که نیاز جسمتان را برآورده سازد.

ساعات مطالعه خود را حتما یادداشت کنید. زمانی میتوان گفت وضعیت درسی شما چگونه است که بتوانید اول از همه نظم را برنامه ریزی و مطالعه خود اجرا و رعایت کنید.

داوطلبی درآزمونی زیست را 40% میزند ولی در ازمون بعدی افت می کند و به 20% درصد میرسد.علت افت درصد ضعف پایه و ناتوانی در فهم درس نیست بلکه ساعات کم مطالعه باعث شده این باردرصد کمی بزنی و آن 40% زیست را شک نکن که با ساعات مطالعه بالا تونسته بودی به دست بیاری.پس لطفا بهونه نیارید که من عقل ندارم من نمیفهمم و…نه عزیز…ساعات مطالعه ات کم شده.همین.

مشخص بودن تایم مطالعه باعث افزایش کیفیت در مطالعه میشود.پس:

حتما تایم مطالعه خود را بنویسید تا بدانید چه کرده اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× با ما در واتس اپ در ارتباط باشید