پیام های انگیزشی :

گزینشی خواندن بهتر از حذف کامل یک کتاب!!!

  • نویسنده : دکتر حسین رونقی
  • ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵
  • 1,203 بازدید

11

گزینشی خواندن بهتر از حذف کامل یک کتاب!!!

بارها و بارها از کارشناسان و بعضا خود مسئولین سازمان سنجش این جمله را شنیدیم که کنکور سلیقه ای نیست و نمیتوان فقط با چند درس تست زدن از آن نتیجه ی خوبی گرفت.بلکه تمام ۸درس کنکور مهم و تاثیر گذار بر نتیجه هستند.

داوطلبان هر رشته،برخی دروس را چون علاقه ی بیشتر و یا در دبیرستان بیشتر کارکرده اند درنتیجه برای کنکورهم اغلب دراین دروس وضعیت بهتری نسبت به بقیه ی درس ها دارند.و اما برخی از داوطلبان کنکور به دلایلی مثل دوست نداشتن مطالعه برخی دروس و مباحث که زمینه ی این بی علاقگی بازهم به دوره ی دبیرستان برمیگردد و تا کنکور این بی علاقگی و سلیقه ای درس خواندن وجود دارد که چون حس میکنند نمیتواند خوب دراین درس ها  نمره و درصد بگیرن ،این ضعف درسی را تا خود کنکور به دوش میکشند و این باعث میشود دست به حذف یک درس بطور کامل  از برنامه ی مطالعاتی کنکور کنند.

در اینجا بدون پرداختن به کلیشه ها و جبهه گیری های افراطی که متاسفانه برخی از مشاوران بی تجربه دارند که فقط باعث ایجاد فشار روحی و دامن زدن به این بی انگیزه گی ها میشود و نه تنها کاری از پیش نمی برد بلکه حتی وضعیت را بدترهم میکند.سازمان سنجش که خود مجری کنکور از طراحی تست ها گرفته تا زمان اعلام نتایج است،بارها اعلام کرده و حتی در تحلیل تست ها و درصدهای پاسخگویی داوطلبان بعد کنکور همیشه به داوطلبان توصیه کرده که هیچ درسی را بطور کامل حذف نکنید چرا که کنکور داره به سمت هوشمند و هدفمند شدن حرکت میکنه و تمامی درس ها بهم مرتبط و زنجیره وار هستند و هر درس در انتخاب رشته و دانشگاه شما سهمیه و بودجه بندی مشخصی دارد.تست ها حساب شده و دقیق طراحی میشوند.داوطلب رشته ی تجربی که ریاضی را حذف میکند و در طول سال تستی از آن نمیزند و در کارنامه درصد صفر ریاضی رادارد،مطمئنا فیزیک و بعدش در تحلیل و محاسبات شیمی هم ناموفق خواهد بود .یک درس را در ظاهر قضیه حذف کرده ولی در واقع این داوطلب  سه درس را حذف و عقب مانده.

این مقاله را از دست ندهید:  7 تکنیک برتر دنیا جهت رسیدن به همه ی اهداف...

راهکارها برای کسب نتایجی بجز صفردرصد:

۱-اول از همه شما باید نگرش خود را نسبت به کنکور تغییر دهید.حذف کامل یک درس قطعا به ضرر نتیجه ی شما خواهد بود.پس از همین امروز با تمامی درس ها آشتی کنید.با یک سیاست هوشمندانه و منطقی درس بخونید.در کارنامه کسب درصد حداقل ۲۰%به مراتب بهتر از ۰%خواهد بود.

۲-با کمک گرفتن از یک مشاور و برنامه ریز کنکور مباحث پرتستی که بطور متداول از آنها در کنکور هرسال تست طرح میشود،کار کنید .

۳- مهارت ها و فنون مطالعه را دروسی که به خواندن آنها از قبل علاقه ای نداشتید،بکارگیرید.

۴-بطور پیوسته و آهسته  ،هر روز با ساعات  کم شروع به مطالعه ی این دروس کنید و هیچگاه خود را مجبور به این نکنید که مثلا فقط امروز ۵ساعت بکووب و پشت سرهم عربی را خوانده و ۱۰۰تا تست بزنید و تا ۱۰روز دیگه عربی رو نخونید و مروری نداشته باشید.

۵-مدیریت آزمون می گوید

که برای کسب نتایج بهتر باید از هر درسی درصدی داشته باشید.

موفقیت هیچ داوطلبی در کنکور از روی شانس و یا تصادفی نبوده و تنها فرق بین نفرات قبولی با آنهایی که نتیجه نگرفته اند فقط در همین طرز نگرش ها نسبت به کنکور بوده است. نفرات قبولی با یک دید سیاست مدارانه و منطقی برای کنکور درس خواندند و به نتیجه هم رسیدند.

با حذف کامل یک درس در این کنکور حرفه ای ها ،موفقیت غیرممکن  خواهد بود حال آن درس ارزش کمتر در کنکور داشته باشد یا بیشتر.

پس بیایید و تا فرصت هنوز هست یک بازنگری کلی در مورد آنچه تاکنون در وضعیت درسی خود داشته اید،انجام دهید و دنبال اصلاح روش های غلط مطالعاتی خود باشید.

این مقاله را از دست ندهید:  راهکارهای تقویت حافظه

بشین و فکر کن…

آیا از الان تا کنکور نمیتونی درسی که حذف کردی رو حداقل یک ۲۰%بزنی؟!!!

شک نکن که میتونی چون توانایی های تو بیشتر از اینهاست…پس شروع کن دوست من…

 

نظرات شما

    نظرات و نوشته های ارزشمندتون رو برای ما بنویسید :)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

  1. عاطفه گفت:

    من کلا عربی رو گذاشته بودم کنار اما انگار باید بخوونمش

برترین کانال کنکوری کشور
بزرگترین و بهترین دورهمی کنکوری ها هر روز با کلی نکات مشاوره ای اخبار کنکوری کلیپ های انگیزشی کارنامه های کنکوری
برنامه جمع بندی آمادگی 100 درصد در 70 درصد مباحث کنکور
مشاوره خصوصی