پیام های انگیزشی :

هفت خان انتخاب رشته…

  • نویسنده : دکتر حسین رونقی
  • ۳۱ تیر ۱۳۹۵

چگونه انخاب رشته کنیم. jpg

هفت خان انتخاب رشته…

میشه گفت که هنوز کار کنکوری ها تموم نشده.بله،انتخاب رشته…پایان کنکور،پایان سختی ها و شروع موفقیت با انتخاب یک رشته ی خوب و آخرش هم ورود به دانشگاه…روال درس و دانشگاه به هفت خان شبیه است که خان آخرش میشه  ،رسیدن به آینده ی شغلی مطمئن.

اگر در انتخاب رشته ی  خود دقت نکنید یعنی عملا زحمات چند سال تحصیل شما برباد رفته است.پس توجه داشته باشید که از هر نظر خود را آماده ی نتایج اولیه ی کنکور و بعد انتخاب رشته کنید.

عزیزان کنکور هنوز تمام نشده و شما در این مدت که دیگر فارغ از درس و تست زدن شده اید و تا حدودی درگیری ذهنی کمتری دارید،فرصت خوبی است که کمی در مورد آنچه در جلسه ی کنکور گذشت ،فکر کنید.

آیا شما از وضعیت تست زنی خود در کنکور امسال راضی بوده اید؟به نظر شما درصدهای کنکورتان شبیه به کدام درصدها در آزمون آزمایشی بود؟آیا میشه بر روی درصدهای احتمالی  جهت قبولی در رشته ی مورد علاقه و هدف اولتان ،حساب باز کرد؟و دیگر سوالات این چنینی که الان فرصت بسیار مناسبیه که خوب بهش فکر کنید.

بچه ها  لطفا نترسید از اینکه بیاد بیارید آنچه که در جلسه ی کنکور و رویارویی با تست ها گذشت.چون شما چاره ای جز روبروشدن با سرنوشت درس و آینده ی شغلیتون ندارید.پس شجاعانه و مقتدارانه بشینید و دقیق به یاد بیارید که سر جلسه چگونه و تا چه حد وضعیت درصدهای شما خوب بود؟

تا بعدا که نتایج اعلام شد بدون هیچ دغدغه و نگرانی و البته با واسواس زیاد یک رشته ی خوب انتخاب کنید.

این مقاله را از دست ندهید:  بررسی اهمیت درس علوم اجتماعی در آزمون سراسری

انتخاب یک رشته ی خوب در آینده باعث رضایت شغلی و ورود به بازار کار هدفمند ، کاهش نرخ بیکاری و افزایش بهره وری فارغ التحصیلان در سمت های مختلف شغلی در جامعه خواهد شد.از این رو و از همین الان افراد و موسسه های زیادی اقدام به پذیرش داوطلبان جهت انتخاب رشته میکنند و البته برخی ها هم با هزینه های زیادی که از داوطلبان دریافت میکنند ،سعی در انتخاب رشته ای مفید و سازنده برای داوطلب دارند.

پس در قدم اول برای انتخاب رشته سعی کنید حتما با یک فرد کارشناس و باتجربه مشورت کنید و البته اولش کمی هم در مورد این کارشناس تحقیق کنید و اگر خودتان تشخیص دادید که این فرد صلاحیت مشاوره  در زمینه ی انتخاب رشته ی شما را دارد،آنوقت به وی اعتماد کنید تا بتوانید با هم فکری یک کارشناس کنکور،یک انتخاب رشته ی رضایت مندی داشته باشید. اطلاع از آمار قبولیهای کارشناس  در چند سال گذشته با توجه به رتبه و درصدهای پاسخگویی هر داوطلب  به شما  کمک میکند از انتخاب کد رشتههایی که شانس قبولی بسیار کمتری دارید ،خودداری کنید.

 تمامی رشته های دانشگاهی به تنهایی و صرفا فقط با گذراندن مباحث آکادمیک،نه زیادخوب هستند ونه  زیاد بد…

منظور این است که اگر شما رشته ی دانشگاهی خود را با علاقه انتخاب کرده باشید و استعداد ادامه آن را در خود میبینید، در نتیجه به مطالعه بیشتر آن میپردازید و مطمئن باشید که نتیجه تحصیل و کار شما بعدها مناسب خواهد بود ولی اگرحتی بهترین و پرطرفدارترین رشته ی دانشگاهی را هم  بدون علاقه و فقط به خاطر دانشگاه رفتن و گرفتن یک مدرک کارشناسی انتخاب کنید و بخوانید،موفقیتی نخواهید داشت و نمیتوان اینگونه به آینده ی شغلی رشته ی دانشگاهی خود زیاد امیدوار بود.

این مقاله را از دست ندهید:  معرفی رشته زبان انگلیسی

مثلا در رشته فیزیک،داوطلبی میتواند این رشته و یا گرایش های زیر مجموعه ی این رشته را انتخاب کند در مرحله اول باید خود فردی اهل جستجو و پرتلاش و علاقمند به تحقیق باشد و گرنه بعد از اتمام تحصیل فقط با یک مدرک روانه ی بازار کاری خواهد شد که در کنار تحصیلات ،نمونه کار و پروژه از آن فارغ التحصیل میخواهد.

ولی اگر این داوطلب با جدیت  و تلاش زیاد، خود را وقف رشته ی خود کند و همیشه یک قدم جلوتر از دروس دانشگاهی خود مطالعه داشته باشد،این فرد توسط سازمان ها و ادارات دولتی و رسمی به راحتی استخدام میشود.چرا که رشته ی تحصیلی و سابقه ی علمی وی مورد نیاز آن سازمان است.

در تمامی رشته های روال به همین صورت است.وعموما برای اکثر رشته های علوم پایه و پر کاربرد ،همیشه نیاز به نیروهای علمی است.

با آرزوی انتخاب رشته ای موفق برای همه ی شما عزیزان…

 

2,196 بازدید

نظرات شما

    نظرات و نوشته های ارزشمندتون رو برای ما بنویسید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

  1. زهرا گفت:

    سلام خسته نباشید من دانشگاه پیام نور رشته روانشناسی اوردم اگه نرم میتونم سال ۹۷ کنکور بدم یا از کنکور محروم میشم ؟؟؟لطفا اگه میشه سریع جواب بدید .

مشاوره خصوصی