پیام های انگیزشی :

ناگفته های موفقیت ساز از زبان کنکوری های خوش رتبه!

 • نویسنده : دکتر حسین رونقی
 • ۲۸ تیر ۱۳۹۵
 • 3,193 بازدید

 افراد-موفق

ناگفته های موفقیت ساز از زبان کنکوری های خوش رتبه!

شاید خود تو، هم از امروز به این فکر افتاده باشی که در کنکور ۹۶ خوش بدرخشی که البته واقعا شدنی است. زمانی که دیگران توانسته اند یعنی تو هم می توانی این موفقیت را بدست آوری البته باید بدانی که موفق ها پیچیده عمل نمی کنند فقط درست عمل می کنند. در طول سال ها با موفق های زیادی حرف زده ایم و راه و چاه کار را از زیر زبانشان کشیده ایم! اینجا کلید های موفقیت این افراد را لیست کرده ایم که به شما ثابت کنیم موفقیت فرمول پیچیده ای ندارد.

باید بدانید که ..

 علاقه و انگیزه رکن مهمی برای موفقیت به شمار می آیند. برای خود انگیزه و علاقه ایجاد کنید! برای مثال فکر کردن به آینده شغلی تان می تواند حسابی شما را هیجان زده کند.

تک منبعی بودن یکی از مهم ترین رکن هایی است که کنکوری ها از آن فرار می کنند. خواندن مطالب متفاوت از کتاب های متفاوت برای شما کارگشا نیست. این را باور کنید. با مشاوره با مجموعه دکتر رونقی، به شما گفته می شود که چه منابعی برای رشته ی مخصوص شما مناسب تر است. پس به نسخه پزشک خود دقت کنید و همان را عملی کنید.

در برنامه ریزی درسی، واقع نگر باشید. قرار نیست ده ساعت مطالعه کنید و از آن فقط یک ساعت بهره مند شوید. خودتان را خسته نکنید بلکه درس بخوانید و بیاموزید.  ضمن اینکه برنامه ریزی کنکوری ها با پشت کنکوری ها خیلی فرق دارد.

این مقاله را از دست ندهید:  معرفی دانشگاه علوم پزشکی تهران

فضای مطالعه باید رنگ و رویی از حالتی که می خوابید به دور باشد. خیلی ها در تخت خوابشان درس می خوانند و ناخودآگاه وسط درس خواندن از خواب بیدار می شوند! این مسائل برای یک کنکوری باید حل شده باشد.

حافظه دراز مدت به میزان توجه به عمق مطالب توسط شما پاسخ مثبت می دهد پس طوطی وار خواندن کاری از پیش نمی برد.

شما هر هفته نیاز به یک مشاوره دارید تا هفته بعدی تان را پر رونق تر به پایان برسانید اما مشاوره را باید از افراد موفق درس گرفت. هرکسی قابلیت مشاوره ندارد.

برگه های امتحانی قبلی تان را بررسی کنید تا به نقاط ضعف تان پی ببرید و آن ها را مرتفع کنید. خیلی از سوالات امتحانی مدرسه، می تواند در بردارنده نکات مهم کنکوری باشند که حتی فکرش را هم نمی توانید بکنید.

در موفقیت کنکور، آرامش ذهنی، و نظم مطالب بیش از حجم مطالب خوانده شده اهمیت دارد.

در زمانی که از فرصت کنکورهای آزمایشی استفاده می کنید سعی کنید روند مشخصی برای شروع و پایان آزمون داشته باشید و در طی جلسات این حالت را حفظ کنید و در آزمون اصلی پیاده سازی کنید.

برای حل مسائل کنکوری، نباید به دنبال راه های پیچیده میانبری باشید. تمام سوالات در مدت زمان مشخص قابل حل شدن هستند. کافیست پیش از آن در مورد آن ها مطالعه هایی داشته باشید. در چنین موردی خواندن سوالات کنکوری سال های قبل می تواند راه گشا باشد.

لازم نیست تمام سوالات کنکور را پاسخ دهید! همینقدر که به برخی سوال ها پاسخ منفی ندهید، کمک بزرگی به خودتان کرده اید.

این مقاله را از دست ندهید:  گزینشی خواندن بهتر از حذف کامل یک کتاب!!!

پاسخ شانسی و اتفاقی به سوالات به هیچ وجه توصیه نمی شود اما اگر می خواهید حتما بین گزینه ها موردی را انتخاب کنید، به این نکته توجه داشته باشید که از میان ۴ گزینه اطمینان ۱۰۰ درصد به غلط بودن ۲ گزینه داشته باشید.

هر سوال را حداقل دو بار بخوانید و بعد به پاسخ آن دقت کنید.

قرار نیست تمام سوالات را در یک زمان مشخص و کوتاه پاسخ دهید. اگر پاسخ به برخی سوالات طول می کشد به خود استرس وارد نکنید بلکه سوال را حل کنید.

مطالعه های مفهومی بیش از هر چیزی در پاسخ دهی های سریع و درست در کنکور برای شما راهگشاست.

همیشه سوالات توصیفی، راحت تر از سوالات حل کردنی هستند بنابراین برای ایجاد انگیزه سعی کنید ابتدای امر، در تمام درس ها، سوالات توصیفی را یک بار مرور کنید و پاسخ دهید. در مرور دوم، به بازبینی سوالات سخت تر بپردازید.

در درس انگلیسی درک مطلب و معنی کلمات می تواند در سرعت پاسخگویی بسیار اهمیت داشته باشد بنابراین مدل خواندن زبان انگلیسی را با یک مشاور موفق در میان بگذارید و از وی راه و چاه بخواهید.

سوالات معارف از جمله سوالاتی است که اغلب افراد از پس آن بر می آیند بنابراین می توانید کار خود را از سوالات معارف شروع کنید و لذت ببرید.

تست های ادبیات را سر سری نگیرید! واقعا گاهی نکته ها و ترفند های فریب دانش آموز در این تست ها چنان مستتر است که خودتان هم باورتان نمی شود!

موفق باشید

 

 

این مقاله را از دست ندهید:  بودجه بندی کنکور 95

مقالات بیشتر خوانده شده :

نظرات شما

  نظرات و نوشته های ارزشمندتون رو برای ما بنویسید :)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

 1. اسماعیل گفت:

  به نطرتون با سی و یک سال سن و متاهل بودن و شاغل بودن با ساعت کاری زیاد میشه درس خومد و یه رتبه خوب آورد و تو رشته های علوم پزشکی ادامه تحصیل داد

  • دکتر حسین رونقی دکتر حسین رونقی گفت:

   با سلام هیچ چیز غیر ممکن نیست بستگی به خودتون داره و اینکه هدفتون چقدر براتون مهمه…چون از درس فاصله داشتید و همچنین مشغله کاری دارید باید تلاش و پشتکارتون نسبت به بقیه رقباتون دو چندان باشه

برترین کانال کنکوری کشور
بزرگترین و بهترین دورهمی کنکوری ها هر روز با کلی نکات مشاوره ای اخبار کنکوری کلیپ های انگیزشی کارنامه های کنکوری
مشاوره خصوصی