۰۲۱ - ۲۸۴۲۴۴۶۵
شعار هفته : شکست خوردن و بر زمین افتادن اتفاقی است، اما بلند شدن و ادامه دادن یک انتخاب است.
نویسنده: دکتر رونقی 0 نظر 4719 بازدید

مشاور تا چه اندازه میتواند در موفقیت شما تاثیر گذار باشد؟

مشاوره کنکورمشاور تا چه اندازه میتواند در موفقیت شما تاثیر گذار باشد؟


سلام بچه ها،بادهای خنک پاییزی از راه رسیدن و امیداورم در کنار درس و کتاب ،براتون قشنگترین خاطره ها رو رقم بزنن.


مشاوره برای کنکور و اینکه مشاور کنکوری داشتن چقدر میتونه به پیشرفت در درس ها به ما کمک کنه،سوالی هست که همواره همه ی داوطلبان دارند و بنده هم در اینجا لازم و ضروری دونستم که در موردش صحبت کنم.


ولی در ابتدا ازتون میخواهم از همین الان تا روز کنکور این سه کلمه رو فراموش کنید:


نمیتونم


نمیدونم


نمیشه


چرا که،توانایی هر کاری که بخوای رو خدا بهت میده


دانایی هر چی که بخوای رو میتونی کسب کنی


انجام هر کاری که بخوای رو خدا برات ممکن میکنه


و...هرگز تسلیم نشو ،فقط غیر ممکن،غیر ممکن است.


پس ...تو


میتونی


میدونی


و میشه...


و اما::


درس خواندن برای کنکور یکی از مهمترین اهدافی است که رسیدن به نتیجه ی خوب و موفق بودن در آن میتواند تاثیرزیادی در سایر جنبه های زندگی یک کنکوری داشته باشد.در نتیجه انجام این پروژه ی مهم و سرنوشت ساز به نحو احسن و اصولی بطوریکه نتایج موفقیت آمیز و امیداورانه باشد،نیازمند رعایت و اجرای وظایف مهم و تعیین کننده ای است.


در تمامی اهداف زندگی مان بدون داشتن برنامه ریزی فعالیتی تکمیل نخواهد بود.بخصوص در بحث تحصیلی که کیفیت و زمان در آن بسیار مهم است.


برای موفقیت در هر کاری نیازمند اجرای اصول و متدهای جدیدی هستیم.یکی از این اصول جهت رسیدن به موفقیت این است که به سراغ افرادی برویم که این مسیر را با موفقیت پشت سر گذاشته اند.شما حتی برای موفقیت و پیشرفت در یک رشته ی ورزشی مثلا فوتبال نیز نیازمند الگوبرداری و کسب تجارب از یک فوتبالیست موفق خواهید بود.این ارتباطات و الگوبرداری ها درتمامی جنبه های زندگی وجود دارد حتی در دین و آیین ما هم همیشه پیروی از بزرگان و قدم گذاشتن در مسیر آنها سفارش شده است...کنکور هم یک مرحله از زندگی شماست که میتواند نقش بسیار سازنده ای در داشتن آینده ای پرامید و آسوده برای شما داشته باشد.30 یا 40 سال پزشک و مهندس بودن آیا ارزش این را ندارد که هم اکنون برای این مرحله از زندگیتان سنگ تمام بگذارید و از بهترین هایی که خود تجربه ی چشیدن طعم این موفقیت شیرین را داشته اند،راهنمایی و درس بگیرید؟؟؟


قطعا همین طور است چون همه شما آرزوهای بزرگ و زیبایی همچون پزشکی و مهندسی در سر دارید حتی داوطلبان ضعیف.


فردی که خود اینگونه موفقیتی را در دست دارد میتواند به سادگی عوامل شکست و پیروزی را برای شما شناسایی و جهت دهی کند.


اما برخی از داوطلبان هستند که به دلیل غرور و اعتماد به نفس بالا و واهی که پشت آن هیچ تجربه ای نیست خود را بی نیاز از مشاوره و استفاده کردن از تجارب افراد موفق می دانند و متاسفانه در کنکور اون نتیجه لازم که لایقشان هست را نمیگیرند و شکست می خورند.


مطمئن باشید وجود یک فردی که این مسیر رو قبلا با موفقیت طی کرده می تواند تو را به هدفت برساند.


این کنکور توست،میدانی که فرصت خطا و اشتباه در آن یعنی شکست قطعی و زود هنگام .


مشاور با تجربه و موفق این مسیر را خود ابتدا رفته و دیگر نیازی نیست که تو این مسیر را آزمایش کنی.


داوطلبی را میشناسم که بعد از 6 سال پشت کنکورماندن بالاخره پارسال در کنکور پزشکی اصفهان قبول شد.این داوطلب به خاطر غرورش، از تجربه و درس افراد موفق استفاده نبرد و رنج 6سال پشت کنکور بودن را کشید.در اینکه تعهد و اصرار به موفقیت این داوطلب بسیارستودنی است،حرفی نیست.ولی سوال تامل برانگیز و مهم اینجاست، اگر این داوطلب پر تلاش و مصمم به قبولی در پزشکی از همان ابتدای قدم گذاشتن در این مسیر زیر نظر مشاوره و برنامه ریزی فردی حرفه ای و آگاه به میانبرهای کنکوری، می بود،الان خیلی جلوتر بود و میتوانست خود را برای آزمون تخصص آماده کند و در مقابل مجبور نمیشد6سال عمر با ارزش و جوانی خود را فدای غرور و ادعای کاذب خود کند که به گفته ی خودش من 6سال از عمرجوانیم را به پای کنکور گذاشتم و از جوانی چیزی نفهمیدم.


مشاوره کنکور


آیا واقعا ارزش دارد راهی که میدانید و باور دارید به تنهایی خیلی سخت و زمانبر است،در آن قدم بگذارید و با ارزش ترین سرمایه ی زندگی خود یعنی جوانی را فدای هدفی کنید که با درس گرفتن از افراد با تجربه و موفق ،نیازی به تحمل این همه رنج ومشقت نیست!


چارلز جونز می گوید:


مطمئن باشید در 5سال آینده ،شما هیچ تغییری نمی کنید ،مگر اینکه افراد خاصی را که در طول این 5 سال با آنها در ارتباط بوده اید ،وضعیت شما را تغییر دهند.


تنها 10% از داوطلبان کنکوری به دلیل آموزش ها و مشاوره هایی که از دوران تحصیلی قبل از دبیرستان داشته اند اکنون نیازی به مشاوره تخصصی کنکوری ندارند و خودشان خودآموز مسیر را بلدند.این 10%همان نفرات برتر کنکور هستند.


90%مابقی که عمدتا طیف وسیعی از داوطلبان با سطح ضعیف و متوسط رو به بالا هستند حتما نیاز به مشاوره ی تخصصی و و ویژه ی وضعیت درسی خود توسط مشاوری موفق و آگاه به کنکوردارند.


میخوای شروع به درس خواندن کنی ولی نمیدونی از کجا باید شروع کنی،نمیدونی چجوری و چه موقع باید مرور داشته باشی،مباحث مهم و تاثیرگذار رو نمیدنی چجوری باید خوند،نمیدونی چه موقع باید چه مباحثی را تموم کنی و یا اصلا با چه برنامه ای درس بخونی که هم به کلاسات برسی هم به آزمونت هم مدرسه و...


همه ی اینها باید توسط مشاور کنکوری شما بررسی شوند از همین اول راه و نه بعد گذشت 3ماه یا 6 ماه بعد که تازه قبول میکنید و اعتراف میکنید که نمیتونید این مسیر را به تنهایی بروید.


شروع طوفانی برای قبولی در بهترین رشته ها(توجه کنید تاکیید میکنم قبولی در بهترین رشته ها)از همین امروز است تا بتوان از رقبا سبقت گرفت و خود را بیشتر بر مباحث مسلط نمود.


اگر هدفت قبولی در رشته ی تاپ و دانشگاه خاصی هست که مطمئنم تو هم آرزوته که پزشک یا مهندس بشی،و یا داوطلبی با سطح درسی ضعیف و متوسط هستی ،باید بدونی که از همین الان باید استارت کنکور 96 رو حرفه ای شروع کنی.


انتظاراتی که باید ازیک مشاور حرفه ای کنکور داشته باشید:
 1. وضعیت درسی داوطلب باید بطور کامل و با جزئیات دقیق بررسی شود.

 2. کلاس های کنکوری،برنامه ی هفتگی،مدرسه،منابع درسی و...را از داوطلب بپرسد و درجریان برنامه ی درسی و هفتگی داوطلب باشد.

 3. روش های مطالعه ی هر درس،روش های تست زنی و مرورها باید براساس سطح درسی و توانمندی های داوطلب باشد.

 4. تامین انگیزه ی روحی و روانی داوطلب و کمک به افزایش انگیزه های مثبت در داوطلب.


تذکر و توجه 1:::


مشاور کنکور باید از صفر با داوطلب شروع کند نه اینکه از همان ابتدای مسیر به داوطلب وعده ی قبولی در رشته و رتبه ای را بدهد که در میانه های راه داوطلب حس کند کلا نمیتواند چنین نتیجه ای را کسب کند و درس را به یکباره کنار گذاشته و روحیه و انگیزه ی خود را از دست بدهد و یا آنقدر به خود مطمئن میشود که به کیفیت در مطالعه توجه ای ندارد و ساعات مطالعه ی خود را کاهش میدهد چرا که گمان دارد نیازی به تلاش بیشتر ندارد.مشاور باید آهسته و پیوسته مسیر درست را به داوطلب نشان دهد و با راهنمایی های خود داوطلب را به اوج موفقیت در درس ها برساند.


تذکر و توجه 2:::


خرید منابع کنکوری زیاد و گرانقیمت،ثبت نام در کلاس های متعدد کنکوری مورد نیاز همه ی داوطلبان نیست چه شما داوطلب با سطح متوسط درسی باشید و چه ضعیف.


مشاورحرفه ای کنکور ابتدا باید از کتب درسی شروع به افزایش سطح درسی شما نماید. سپس در صورت لزوم و صلاح دید مشاور خود،منابع دیگر کنکوری در برنامه ریزی ها باید پیاده سازی شوند.


توجه:::نفرات برتر کنکور با (ب) بسم الله کنکور خود را از کتب درسی شروع کردند. و همواره به دیگر داوطلبان توصیه میکنند که با کتاب درسی خود دوست باشید و ابتدا با آن شروع کنید.


مشاوری راه شناس و کاربلد کنکوراست که چندین بار و اول از همه خود این مسیر را رفته و با موفقیت برگشته باشد.


مشاور خوب باید:
 • به تمامی منابع و ویرایش های جدید آگاه و مسلط بوده و اطلاعاتش در زمینه ی کتب جدید کنکوری به روز باشد.

 • تسلط نسبی و قابل قبولی بر مباحث داشته باشد.تا درصورت کسب نتایج ضعیف داوطلب، تشخیص دهد درجه ی سختی و آسانی آن مبحث چقدر بوده و تا چه اندازه مهم است.پس صرف اینکه مشاور مهندس یا دکتر باشد کافی نیست بلکه مشاور باید در حداکثر درس ها تسلط کافی داشته باشد و این یعنی کاربلد بودن.

 • مسلط به برنامه ریزی کنکوری باشد و آنقدر در این زمینه باید تجربه ی کافی و مفید داشته باشد که کاملا مهارت ایجاد توام انگیزه و برنامه ریزی اصولی و حرفه ای برای هر تیپ داوطلب کنکوری را داشته باشد.


به امید موفقیت تک تک شما عزیزان


برچسب ها:(مشاور تا چه اندازه میتواند در موفقیت شما تاثیر گذار باشد؟،مشاور خوب باید چگونه باشد،مشاور کنکور باید چه معیار هایی داشته باشد،نقش مشاوره کنکور در پیشرفت تحصیلی،چگونه در کنکور موفق شویم،مشاوره تلفنی کنکور،چگونه پزشکی قبول شویم،چگونه جز نفرات برتر کنکور باشیم،مشاوره کنکور تا چه حد می تواند موثر باشد،برنامه ریزی کنکور،مشاوره کنکور تجربی،برنامه ریزی کنکور 96،برنامه ریزی کنکور ریاضی،برنامه ریزی کنکور انسانی،دکتر رونقی،مشاوره حضوری و تلفنی کنکور،)


 

 

  روند کاری دپارتمان مشاوره دکتر رونقی

  دپارتمان مشاوره و برنامه ریزی کنکور دکتر رونقی

  متشکل از مشاوران پزشکی و دندان پزشکی و داروسازی از دانشگاه های معتبر کشور، با مدیریت دکتر رونقی می باشد. با سابقه بیش از 7 سال فعالیت در حوزه کنکور و دارای مجوز رسمی از نهاد های مربوطه این افتخار را دارد که در طی این سالها رتبه های بسیاری را پرورش دهد و رموز موفقیت و تجربیات خود را در اختیار دانش آموزانی که رویایی رتبه برتر شدن را در سر دارند ، قرار دهد. بیشتر بدانید...

  برنامه ریزی شخصی سازی شده

  برنامه ای که با آزمون های آزمایشی ، مدرسه، ساعت مطالعه و کلاس های خصوصی دانش آموزان هماهنگ می باشد. و به طور جزئی مشخص می کند که دانش آموز چه مبحثی را چند ساعت و چطور مطالعه کند . برنامه ریزی براساس تاکید بر نقاط ضعف دانش آموزان تهیه و تنظیم شده است و مشخص می کند که دانش آموز بر اساس توانایی که دارد روزانه چه مقدار تست کار کند. بیشتر بدانید...

  مشاوره حرفه ای

  دانش آموزان در ساعات خاصی از روز می توانند سوالات خود را از مشاوران بپرسند و راهنمایی های لازم را از مشاور خصوصی خود دریافت کنند.از طرفی هر دانش آموز در ماه 4 جلسه مشاوره تلفنی دارد که با دریافت نوبت قبلی می تواند با مشاور شخصی خود مکالمه کند و مشکلات خود را با وی در میان بگذارد و تدابیر لازم در جهت رفع مشکلات و بهبود عملکرد صورت پذیرد. بیشتر بدانید...

  پیگیری منظم

  در ساعاتی خاصی از روز از دانش آموز در خواست گزارش کار می شود. و روند مطالعه و کارنامه های دانش آموز تحلیل و بررسی می شود و توصیه های لازم در جهت بهبود عملکرد دانش آموز و رفع اشتباهات و نقاط ضعف وی گفته می شود. مشاوران با نوبت تماس های تلفنی به دانش آموزان نکات مهم و راهکارهای لازم برای پیشرفت دانش آموزان را به آنها آموزش میدهند و انگیزه رقابت و تلاش برای رسیدن به هدف را در دانش آموزان تقویت میکنند. بیشتر بدانید...

  آزمون آنلاین

  از دانش آموزان هر ماه هماهنگ با آزمون های آزمایشی که شرکت می کنند پیش آزمونی به صورت آنلاین گرفته می شود که سوالات آزمون کاملا استاندارد ،حرفه ای و شبیه ساز کنکور می باشد.که حتی دانش آموزان می توانند به جای شرکت در آزمون های آزمایشی سایر موسسات،به طور مستقل در این آزمون شرکت نمایند و از جامعه آماری خوب و امنیت بالای سوالات و کارنامه تحلیلی این آزمون بهرمند گردند. این آزمون برای افزایش مهارت آزمون دادن و کاهش استرس دانش آموزان در آزمون های آزمایشی تهیه و طراحی شده است. همچنین استفاده از آزمون آنلاین برای افرادی که توانایی حضور در آزمون های آزمایشی موسسات ندارند،بسیار مفید است. لازم به ذکر است که هزینه آزمون های آنلاین دپارتمان دکتر رونقی در مقابل امکاناتی که به دانش آموزان ارائه می دهد،بسیار مقرون به صرفه است. بیشتر بدانید...

  پنل شخصی دانش آموزان

  دپارتمان مشاوره وبرنامه ریزی دکتر رونقی برای ارتباط هرچه بهتر دانش آموزان با مشاوران خود و جلوگیری از حواشی نرم افزار هایی چون تلگرام که عملا شاهد آن بودیم که موجب برهم زدن تمرکز دانش آموزان می شود، پنلی خصوصی برای دانش آموزان در قالب سایت و اپلیکیشن طراحی کردیم که بتوانند بسیار راحت با مشاور خود در ارتباط باشند و از این پنل نمودار پیشرفت خود را مشاهده کنند و به نقاط ضعفشان پی ببرند و در صدد هرچه سریعتر رفع آن برآیند. بیشتر بدانید...

  دپارتمان مشاوره کنکور دکتر رونقی

  دپارتمان مشاوره کنکور دکتر رونقی این افتخار را داشته است که از اکثر استان ها و شهرهای کشور و حتی کشور های حاشیه خلیج فارس در خدمت دانش آموزان عزیز باشد. بیشتر بدانید...

  تلگرام دکتر رونقی

  گروه مشاوره دکتر رونقی متشکل
  از بهترین رتبه های کنکور

  عضویت در کانال
  صفحه اینستاگرام

  گروه مشاوره دکتر رونقی متشکل
  از بهترین رتبه های کنکور

  مشاهده پروفایل

  ورود به حساب کاربری
  مرا به خاطر بسپار
  ثبت نام | بازیابی رمز عبور
  جستجو