پیام های انگیزشی :

دوران جمعبندی را چگونه بگذرانیم

  • نویسنده : دکتر حسین رونقی
  • ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

 

images

 

دوران جمعبندی را چگونه بگذرانیم

چند ماه را با همه فراز و نشیب هایش از فرصت های باقیمانده برای کنکور گذراندیم وحال در مکان و زمانی ایستاده ایم که وقتش رسیده یک نگاهی عمیق و دقیق به توشه ی یکسال تلاش و زحمت،بندازیم.این توشه نکات و تحلیل های زیادی برای نمایش دارد از اولین تراز آزمون های آزمایشی گرفته تا تراز کنونی،تعداد تست های کار شده،خلاصه برداری و نکته برداری ها و…اگر تا الان با یک برنامه ی منظم و حساب شده پیش آمده باشید،موفقیت و پیشرفت خوبی داشته اید،مطمئن باشید.چرا که شما درطول ماههای گذشته درجهت بهبود وضعیت درس ها هر آنچه که داشته و توانستید ارائه کردید و به قول معروف زحمت خودتو کشیدی و حال نوبت این است که برای آینده آماده باشید و پر انرژی و مصمم تر از ماههای پیش به ادامه ی مسیر خود فکر کنید و سریع وارد لاین سبقت از رقیبان شوید.

چگونه برای کنکوری موفق آمادگی خوبی کسب کنیم؟تا روز کنکور چگونه باشم؟چگونه این همه مطالب را جمعبندی کنم؟میرسم مطالب خونده شده رو مرور کنم و تست بزنم؟؟؟و…این روزها این سوالات دغدغه های ذهنی تمام داوطلبان کنکوراست.

بله،دیگه کم کم داریم به دوران جمعبندی و آزمون های جمعبندی میرسیم.یک کنکوری حرفه ای و مصمم برای قبولی خوب میدونه جمعبندی چقدر مهم و بر کسب تراز و رتبه خوب تاثیر گذاره.

اما مهمتر از اینها ،حفظ خونسردی و تسلط بر امور درسی بیشتر اهمیت دارد.هرگونه بی نظمی و با هر بهونه ای فقط باعث عقب زدن شما از مسیر موفقیت میشه.آینده ای روشن،شفاف و موفق از آن توست اگر خوب بتوانی این روزهایت را مدیریت کنی.پس برای ورود به فینال حساس و سرنوشت ساز بر آینده ی شغلی خوب،آماده باشید…این حال و هوای پایانی کنکور است.

این مقاله را از دست ندهید:  چگونه با برنامه ریزی حرفه ای و فشرده 70 درصد مطالب را در 3ماه باقیمانده تا کنکور به تسلط 100 برسانیم؟

تعهدات زیر را ازامروز با خود ببندید تا هر چه زودتر آمادگی خود را برای حضور در جلسه ی کنکور بدست بیاورید و با انرژی بالایی به سمت کنکور بدرقه شوید:

۱-لطفا…فقط به نتیجه ای که در توانت هست فکر کن.پرداختن به فکرهای بیهوده و زیاد خیال پردازانه حتی باعث میشه درحد خود هم نتیجه ای نگیرد و بعدش پشیمونی که دیگه سودی نداره.

۲-یاد بگیرید بیشتر با تمرکز بخوانید و به هیچ بحثی جز درس و کنکورامسال فکر نکنید.

۳-با کیفیت و واقعا حرفه ای درس بخوانید و به این بیاندیشید که مباحثی را که خوب بلدید میتوانید به درستی پاسخ دهید.اگر از الان حد و حدود دانش خود را از کنکور بدانی دیگر سر جلسه ی کنکور هیچگونه استرس و توقع زیادی از خود نخواهی داشت و این یعنی پیمودن نصف راه موفقیت تا به الان.

۴-هرمشکلی که تا الان چه شب آزمون و چه در جلسه ی آزمون ها داری و حتی اشکالات درجمعبندی و…باید با صبر و حوصله ی فراوان رسیدگی و رفع شوند و به روزهای آینده و باصطلاح دقیقه نود! وا مگذارید تا با خونسردی و آمادگی کامل وارد دوره ی بسیار کلیدی و خان آخر کنکور یعنی جمعبندی ها شوید.

رمز قبولی فقط یک کلمه:::تمرکز تمرکز تمرکز

با توجه به حجم زیاد مطالب و فشار درسی ماهها و روزهای پایانی تا کنکور تکنیک بسیارمهم  حرفه ای های کنکور، داشتن تمرکز و خونسردی کامل است.توجه داشته باشید که نباید زیاد ذهن خود را در این روزها خسته کنید بلکه تدریجی ولی پیوسته درس بخوانید.مهارت های مطالعه در این ماهها را چندین بار در خانه ،آزمون و خطا کنید و به روز آزمون موکول نکنید.

این مقاله را از دست ندهید:  شیوه ی صحیح تست زنی 

موفقیت شما نزدیک است…باور داشته باشید که خواستن توانستن است اگر شجاعانه و سرسختانه اول هدف را بخواهید…

 

 

2,816 بازدید

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مشاوره خصوصی