۰۲۱ - ۲۸۴۲۴۴۶۵
شعار هفته : همه خوشبختی ها و موفقیت هایی که به من روی آورده، از درهایی وارد شده که آنها را به دقت بسته بودم. لرد بایرون.
نویسنده: دکتر رونقی 2 نظر 1532 بازدید

آیا داشتن هدف، برای زندگی لازم است؟

i11mages


آیا داشتن هدف، برای زندگی لازم است؟


آیا می توانیم با نوشتن هدف هایمان بر روی کاغذ، مطمئن باشیم که به آن ها می رسیم؟

چرا بعضی از افراد با اینکه هدف های بزرگی برای خودشان در نظر دارند و اتفاقا آن ها را در دفترچه اهداف خودشان ثبت هم می کنند، به نتیجه و هدف ِ دلخواه خود نمی رسند؟

در شروع سال جدید که بیشتر افراد و مخصوصا دانش آموزان کنکوری شروع به نوشتن اهداف سالیانه خود می کنند؛ فرصت مناسبی است که به این سه سوال فکر کنیم و سعی کنیم که جوابشان را پیدا کنیم.

در این شکی نیست که هر فردی برای بهتر زندگی کردن و شکرگزاری از خداوند برای بخشیدن فرصت ِ زندگی به او، بهتر است هدف و معنایی برای زندگی خود تعریف کند و هر سال برای رسیدن به آن ها تلاش های پیوسته و جهت داری انجام دهد. این نکته را بارها گفته اند و شنیده ایم و خوانده ایم.

اما سوال امروز ما این است که: چرا بعضی از آدم ها، هیچ وقت به هدف ها و رویاهای خودشان در زندگی نمی رسند؟!


بعضی ها ممکن است جواب دهند: چون آن هدف ها بیش از اندازه رویایی و بزرگ هستند و رسیدن به آن ها غیرممکن است. اما به نظر ما، این دلیل منطقی نیست و چه بسیار انسان هایی که هدف های خیلی بزرگی برای خودشان انتخاب کرده اند و به آن هدف ها رسیده اند و طعم ِ شیرین ِ موفقیت را مزه مزه می کنند.

قبل از جواب به این سوال، از شما خواهش می کنم که موقعیت زیر را در ذهن مجسم کنید:

به شما گفته شده که اجرای ویژه برنامه سال ِ نو را در مدرسه یا دانشگاه به عهده بگیرید، و اتفاقا یکی از هدف های شما هم این بوده که در آینده یک مجری پرنشاط، باسواد و مسلط بشوید. پس قاعدتاٌ این فرصت برای شما یک فرصت طلایی است که خود و استعدادتان را ثابت کنید. شما خودتان را برای اجرای برنامه آماده می کنید ولی هم زمان با خود فکر می کنید که:

" آیا من از عهدۀ انجام این کار برمی آیم؟ اگر وسط اجرای برنامه تپق بزنم چه؟ اگر متنم را فراموش کنم همه به من می خندند؟ و... "

شما برای اجرای برنامه آماده می شوید و این سوال ها را هم دائما با خودتان تکرار می کنید. نتیجه را می توانید حدس بزنید؟ اجازه دهید من نتیجه را برایتان بگویم. شما یا از اجرای برنامه انصراف داده و آن را به دیگری واگذار می کنید و یا اگر خودتان برنامه را اجرا کنید، همانطور که پیش بینی کرده بودید اجرایی پر از تپق و استرس خواهید داشت.

چه اتفاقی افتاد؟

مگر هدف شما این نبود که یک مجری باشید و مگر این فرصت یک فرصت برای اثبات توانایی های شما نبود؟

همه چیز که آماده بود... پس مشکل کار در کجا بود که شما نتیجۀ دلخواهتان را نگرفتید؟!

بله. درست است. مشکل شما نداشتن "باور" بود. شما خودتان و توانایی هایتان را باور نداشتید.

درست است که رویایتان اجرا بود و از فکر کردن به آن لذت می بردید؛ ولی جایی در اعماق ِ ذهن ِ ناخودآگاهتان، خودتان را باور نداشتید و فکر نمی کردید که امکان ِ رسیدن به چنین هدفی برای شما وجود داشته باشد.

 

دوستان عزیزم! بدون باور داشتن خودتان و ایمان به اینکه می توانید... امکان ندارد که به اهداف زیبایی که هرسال برای خودتان می نویسید، برسید.

پس همین امروز، چند ساعتی وقت برای خودتان بگذارید و به این فکر کنید که آیا به اندازه کافی به خود و توانایی هایتان ایمان دارید؟ باور کنید که شما شخصیتی هستید که دنیا تا به امروز تجربه اش نکرده! شما بی نظیرید؛ البته اگر این را باور داشته باشید.

یادتان باشد که زندگی مسابقه بزرگی است که در آن فقط شماره های برنده به چشم می آیند؛ و برنده های این مسابقه همان هایی هستند که برنده بودن ِ خود را باور کرده بودند.

پابلو نرودا می گوید:

امروز زندگی را آغاز کن!

امروز مخاطره کن، امروز کاری کن.

مگذار که به آرامی بمیری... شادی را فراموش نکن!

 

دوست خوب من! همین امروز برای ساختن ِ آینده ات دست به کار شو. کار سختی نیست. اگر می خواهی ببینی که در آینده به چه میزان از موفقیت دست خواهی یافت؛ ببین امروز چه قدر خودت را باور داری؟!

موفق باشید

 

  روند کاری دپارتمان مشاوره دکتر رونقی

  دپارتمان مشاوره و برنامه ریزی کنکور دکتر رونقی

  متشکل از مشاوران پزشکی و دندان پزشکی و داروسازی از دانشگاه های معتبر کشور، با مدیریت دکتر رونقی می باشد. با سابقه بیش از 7 سال فعالیت در حوزه کنکور و دارای مجوز رسمی از نهاد های مربوطه این افتخار را دارد که در طی این سالها رتبه های بسیاری را پرورش دهد و رموز موفقیت و تجربیات خود را در اختیار دانش آموزانی که رویایی رتبه برتر شدن را در سر دارند ، قرار دهد. بیشتر بدانید...

  برنامه ریزی شخصی سازی شده

  برنامه ای که با آزمون های آزمایشی ، مدرسه، ساعت مطالعه و کلاس های خصوصی دانش آموزان هماهنگ می باشد. و به طور جزئی مشخص می کند که دانش آموز چه مبحثی را چند ساعت و چطور مطالعه کند . برنامه ریزی براساس تاکید بر نقاط ضعف دانش آموزان تهیه و تنظیم شده است و مشخص می کند که دانش آموز بر اساس توانایی که دارد روزانه چه مقدار تست کار کند. بیشتر بدانید...

  مشاوره حرفه ای

  دانش آموزان در ساعات خاصی از روز می توانند سوالات خود را از مشاوران بپرسند و راهنمایی های لازم را از مشاور خصوصی خود دریافت کنند.از طرفی هر دانش آموز در ماه 4 جلسه مشاوره تلفنی دارد که با دریافت نوبت قبلی می تواند با مشاور شخصی خود مکالمه کند و مشکلات خود را با وی در میان بگذارد و تدابیر لازم در جهت رفع مشکلات و بهبود عملکرد صورت پذیرد. بیشتر بدانید...

  پیگیری منظم

  در ساعاتی خاصی از روز از دانش آموز در خواست گزارش کار می شود. و روند مطالعه و کارنامه های دانش آموز تحلیل و بررسی می شود و توصیه های لازم در جهت بهبود عملکرد دانش آموز و رفع اشتباهات و نقاط ضعف وی گفته می شود. مشاوران با نوبت تماس های تلفنی به دانش آموزان نکات مهم و راهکارهای لازم برای پیشرفت دانش آموزان را به آنها آموزش میدهند و انگیزه رقابت و تلاش برای رسیدن به هدف را در دانش آموزان تقویت میکنند. بیشتر بدانید...

  آزمون آنلاین

  از دانش آموزان هر ماه هماهنگ با آزمون های آزمایشی که شرکت می کنند پیش آزمونی به صورت آنلاین گرفته می شود که سوالات آزمون کاملا استاندارد ،حرفه ای و شبیه ساز کنکور می باشد.که حتی دانش آموزان می توانند به جای شرکت در آزمون های آزمایشی سایر موسسات،به طور مستقل در این آزمون شرکت نمایند و از جامعه آماری خوب و امنیت بالای سوالات و کارنامه تحلیلی این آزمون بهرمند گردند. این آزمون برای افزایش مهارت آزمون دادن و کاهش استرس دانش آموزان در آزمون های آزمایشی تهیه و طراحی شده است. همچنین استفاده از آزمون آنلاین برای افرادی که توانایی حضور در آزمون های آزمایشی موسسات ندارند،بسیار مفید است. لازم به ذکر است که هزینه آزمون های آنلاین دپارتمان دکتر رونقی در مقابل امکاناتی که به دانش آموزان ارائه می دهد،بسیار مقرون به صرفه است. بیشتر بدانید...

  پنل شخصی دانش آموزان

  دپارتمان مشاوره وبرنامه ریزی دکتر رونقی برای ارتباط هرچه بهتر دانش آموزان با مشاوران خود و جلوگیری از حواشی نرم افزار هایی چون تلگرام که عملا شاهد آن بودیم که موجب برهم زدن تمرکز دانش آموزان می شود، پنلی خصوصی برای دانش آموزان در قالب سایت و اپلیکیشن طراحی کردیم که بتوانند بسیار راحت با مشاور خود در ارتباط باشند و از این پنل نمودار پیشرفت خود را مشاهده کنند و به نقاط ضعفشان پی ببرند و در صدد هرچه سریعتر رفع آن برآیند. بیشتر بدانید...

  دپارتمان مشاوره کنکور دکتر رونقی

  دپارتمان مشاوره کنکور دکتر رونقی این افتخار را داشته است که از اکثر استان ها و شهرهای کشور و حتی کشور های حاشیه خلیج فارس در خدمت دانش آموزان عزیز باشد. بیشتر بدانید...

  تلگرام دکتر رونقی

  گروه مشاوره دکتر رونقی متشکل
  از بهترین رتبه های کنکور

  عضویت در کانال
  صفحه اینستاگرام

  گروه مشاوره دکتر رونقی متشکل
  از بهترین رتبه های کنکور

  مشاهده پروفایل

  ورود به حساب کاربری
  مرا به خاطر بسپار
  ثبت نام | بازیابی رمز عبور
  جستجو